Antibiotika a vino - mohu vypít jednu, dvě skleničky?

renda89
27. led 2019

Ahoj,je tu nekdo ze zdravotnictvi?Chtela bych se optat,minulou stredu jsem byla na extrakci osmicky a museli mi to ,,rezat,,,dostala jsem ATB Amoksiklav.At procitam kde chci co chci,nikde jsem se nedocetla zda se muze pit alkohol,myslim tim dve sklenky vina,zadne hektolitry😁Pro zbytecne rypaly,,,,vim ze se odjakziva nesmelo,ale ted to ani nikde nepisou a nazory na to jsou ruzne.Dekuji 🌼🌼🌼

neomenia
27. led 2019

Obecne se nedoporučuje, uz tak maji jatra s atb co delat. Na druhou stranu, dve deci asi zvladnes, pokud nemas jaterni onemocnění. vic bych jatrum nezavarovala🙂. Sama to tak delam. Jsem pediatr.

klea81
27. led 2019

Kdo má rozum na léky nepije 😉

pabka
27. led 2019

@neomenia a mužu se zeptat, dcera 7 let teď dostala antib potřetí za 5 měsíců, je to velký problém? Predtim je měla jednou v roce a půl, jinak ne.
Jsem z toho nervózní, ale má spalovou anginu, tak je mít musí, bylo ji hodně zle, vysoké teploty. Ale štve mě, ze je má třikrát v tak krátké době. Srpen, prosinec, leden.
Dekuju moc za názor.

neomenia
27. led 2019

@pabka pokud vase pani doktorkausuzuje, ze je mit musi, pak je mit musi. Vase dítě jsem nevysetrovala, tudíž z nemohu posoudit. Pokud je ted vice nemocna a driv nebyvala, zamerila bych se hlavne na pricinu nynejsi vyšší nemocnosti, casto byva psychosomaticka - zda se ji neco nedeje, skola, skolka, vztahy doma.... Zamyslete se.

pabka
27. led 2019

@neomenia Jasne, já spis jen chtěla vědět, zda je pro telo velký “zahul” ty troje antib za sebou... vím, ze je, ale spis jak moc.. z toho jsem špatná.

kajalka
27. led 2019

@neomenia Ty jo, to tak ráda čtu, že nějaký lékař “věří” na psychosomatiku! 🙂👍

neomenia
27. led 2019

@kajalka myslim, ze to dela dost. I kdyz samozřejmě jsou i klasické organicke priciny vyssi nemocnosti. Muze to byt ruku v ruce. Ale hlavne u tech chronických nemoci, typu astma, ekzém, zacpa... Bych krome klasickych vysetreni vzdy patrala, co vztahy kolem ditete. Moc se na to nemysli, ale uz i v CR jsou psychosomaticke kliniky a celostni medicina je jiz regulérní atestacni obor. Jedna atestace mi tedy staci, ale chystam se na certifikovany kurz psychosom. mediciny alespon🙂

ter
Odpověď byla odstraněná
Zobraz