Dcera (22 měsíců) ocucává uhlí, může jí to ublížit?

aneta0707
19. pro 2012

mam takovy problem. dcera ve 22 mesicich zacala jist uhli. nemuzu ji to nijak vymluvit a vzdycky si najde cestu aby se k nemu dostala. uhli schovat nemuzu, potrebuju s nim topit. muze ji to nejak ublizit? spis to ocucava, nekouse, ale stejne. snazim se ji hlidat, ale nejde to uhlidat vzdycky, je schopna zalest si s tim pod postel, schovat se do skrine...

jarkalada
19. pro 2012

@aneta0707 😀 😀 😀 😀 😀
To nevím, jestli může ublížit. Ale třeba moje babi vzpomíná, jak z jejich baráku loupala omítku/fasádu a tu jedla nebo když chodila už jako malá školačka ze školy domů přes pole - tak si prý vybírala takovou tu pěknou nakypřenou hlínu a taky jí jedla prej jako mlsku 😀 bylo toho víc, ale už si nevzpomínám přesně.
Moje děti to asi zdědily - škrábou nehtama u našich taky ze zdí zevnitř omítku a pak to hromádku na zemi chtěj jíst. V čemž jim ale bráním 😀 Uhlí by taky jistě s chutí snědly, kdyby bylo v dosahu. V létě si brousily zuby na velkejch kamenech, co byly určený do základů 😀
Tím jsem ti teda neporadila, ale aspoň vidíš, že máš dceru vcelku normální 🙂))

aneta0707
autor
19. pro 2012

asi mas pravdu, na druhou stranu je to tvrdy, nerozpousti se to, tak kdyz to jde dovnitr, musi to jit i cely ven 🙂 nastesti to uhli jeste nesnedla ani si neukousla, ale ten prach z toho je pry super... 🙂 o omitce sem uz slysela, pry sem ji jedla taky a olizovala radiatory, je v tom vapnik a zelezo 🙂 tak teda ale nevim, co je za vitamin v tom uhli :D

jarkalada
19. pro 2012

@aneta0707 No že by v tom byl vitaním "U"? 😀 né, já fakt nevím, ale rozhodně je přinejmenším hrozně špinavý. Tak se jí to možná snaž nějak lépe vysvětlit nebo nabídni nějakou jinou alternativu 😎 I když o náhražce uhlí nevím 😝 😀

ined77
19. pro 2012

@aneta0707 ..tak co jí nabídnou aspoň živočišné uhlí? 😅 😀
ne, to vážně neporadím. možná bych se na to poptala dr..
jinak omítku a hlínu jsem ožírala coby batole také 😉 .

aneta0707
autor
19. pro 2012

tak tatinek se projevil 🙂 nasyp do kyble s uhlim pepr... tak si slecna lizla a uz to nabizi jenom panenkam 🙂 doufam, ze ji to nejakou dobu vydrzi 😉 me by to teda nenapadlo