Jak miminku pomoct při zástavě dechu?

mandragora
26. bře 2008

Ahojky,dneska jsem četla článek o Syndromu náhlého úmrtí.Docela mně to vyděsilo(vím,nemám to radši číst),ale přemýšlela jsem,co udělat,když vám monitor po deseti sekundách zapípá,jak malému pomoct.monitor dechu mám,klidnějš spím,ale co když?

marcet
27. bře 2008

Jenom bych ráda upozornila maminky,které přemýšlejí o pořízení monitoru dechu,aby si koupily zcela nový a nepořizovaly ho např. z bazaru nebo od známých.Záruka na ten monitor je 2 roky.Nikdy nevíte zda se s nim nějak špatně nezacházelo a zda tam nejsou nějak poškozené konektory.Jinak pracuju na novorozeneckém oddělení,takže vím o čem mluvím.

luzza
27. bře 2008

marci
souhlas

lucenek
27. bře 2008

marcet dík za info.....
elennka 😉

luzza
27. bře 2008

eli
myslela jsem,že tahle stránka vznikla také proto,aby maminky-nezdravotníci zde načerpaly informace o tom,co dělat v případě,že vznikne nějaký problém...
nebo o to tady vážně nejde???
pak nechápu,proč některé holky tuhle stránku vyhladávají... ☹

lendy1
27. bře 2008

nikoho neplaším- jak jsem psala - stačí strávit pár hodin čtením na netu nebo si půjčit v knihovně odbornou literaturu. Bohužel nemám VŠ a tak asi plně nechápu text, který čtu... 😝

luzza, prostě jsem laik, mimoň, co blbě čte a chápe, jelikož jste mě prostě argumenty, co jsou zde nepřesvědčili a neustále tu píšete, že jde o hlubší problém, kterému nemůžu rozumět a asi fakt nerozumím. Tak mi to vysvětlete jako pro malé děcko, po lopatě a až mi to mozek vezme (teda doufám 😀 ) a pochopím, tak jistě změním názor 😉

O zbytečném a častém pípání dost mamin neví-to by tu kvůli tomu nemuseli být diskuze a vyděšené maminy, co tu píší, že nevědí, co mají dělat a kam jít s dítětem, když jim jednou zničeho nic pípá monitor 😉 (teď nemyslím tuto diskuzi, ale jiné, kterých tu je o monitorech spoustu)

elennka
27. bře 2008

Je spoustu informací, ale je potřeba s nimi pracovat a nechat si poradit.. Já sama jsem vděčná za tyto a podobné stránky, protože jsem dušička hloubavá a často vyhledávám informace + názory k různým tématům. Proto jsem ráda, že stránky existují. A neměly by tu být proto, aby jsme se handrkovali, ale věcně se vyjádřili k věci a k tématu, aby si z toho další lidičkové mohly "něco vzít, získat nové informace" a popř. si nechat poradit..
😉 😉

lucenek
27. bře 2008

lendy.... hele nikdo netvrdí, že abys to pochopila musíš mít VŠ to je tvoje věta...jen si prosím uvědom, že vážně ty jako laik vystupuješ proti názorům odborníků co s tímto problémeme se stekali na vlastní kůži, nebo ty ano????
divej , každá jsem z jiného kouta a shodujem se v jednom, že tady zbytečně plašíš. Víš já bysch se s prominutím nes... do daňového účetnictví, když tomu ani zza mák nerozumím, tak ty prosím neděl to samé

lucenek
27. bře 2008

a taky si myslím, že toto má sloužit jak poradit a pomoc v takové situaci ne tu psát, že nejde nic udělat a utrum, lidi tady hledaj rady..ne špatné názory

schnek
27. bře 2008

lucenecek, a mohla bys nám to tedy osvětlit, místo abys tu provokovala...

luzza
27. bře 2008

lendy
nezlob se,ale pár hodin čtení na netu ti nemůže nahradit vzdělání v tomhle směru...
ty prostě odmítáš věřit lidem,kteří upozorní na to,že nemusíš mít pravdu...
mysleli jsme to dobře a chtěli jsme vám trochu přiblížit problematiku monitorace dechu a dalších věcí spojených s resuscitací kojenců...
pokud ti k tomu stačí čtení info na netu... tak se nedá nic dělat... čti... 😒
vzdávám to...

lucenek
27. bře 2008

schnek máš pocit, že provokuju???? 😅
jak jsem již psala zítra na ofiko stránkách bude přednáška jak resuscitovat dítě, jak postupovat co dělat a co nedělat....zítra to tady bude...ale to už jsem tady psala

luzza
27. bře 2008

schneku
ty to bereš jako provokování??
smutné... ☹

luzza
27. bře 2008

luc
oni o to evidentně nestojej...
kašli na to...

johanda
27. bře 2008

Holky - klid, SIDS není evidentně zcela jasný ani odborníkům - respektive ani odborníci nemají na věc shodný názor. Někdo tady včera psal (Lucenek?), že hodí link na nějakou přednášku s novými fakty - tak sem s ní, bázlivé maminky to potěší (pokud to tak lze říct) více než suché termíny z JIP a vzájemné se utvrzování v jediném a správném názoru 😉

lendy1
27. bře 2008

ježiši, já prostě to chci vysvětlit, protože tomu prostě nerozumím a nejspíš mám špatné informace. Tak vás prosím, objesněte mi to někdo velmi srozumitelně a nenavážejte se do mě. Jasné vysvětlení by jistě všichni uvítali...

lucenek
27. bře 2008

lendy zítrra to tady bude jasně vysvětleno, tomu fakt nerozumíš, špatné info možná ani nemáš, jen je nechápeš,m to je naprosto normální, ale když ti tu pár lidí napíše, že se pleteš, tak jen nepiš pro ostatní maminky co to čtou a sou k smrti vyděšené...že s tím nejde nic dělat.

lucenek
27. bře 2008

a neber to špatně 😉

luzza
27. bře 2008

všem maminkám a těhulkám...

pokud budete mít zájem probrat problematiku monitorace dechu a co dělat v případě zástavy dechu a podobně,není problém nás oslovit do IP,nebo na stránky zdravotní sestřičky ve snažilkách...
rádi vás přivítáme a proberem všechno,co vás bude zajímat...
můžem pokecat o věcech z praxe,který určitě přivítáte... 🙂
k dispozici máme i odborné přednášky ale vy spíš uvítáte normální pokec 🙂

schnek
27. bře 2008

hmm, jo, připadá mi, že lucenecek, místo aby to fakt polopatě vysvětlila pro nechápající (já se též ráda nechám poučit, fakt tomu nerozumím, jak jste mi to popsaly), tak provokuje...

lucenek
27. bře 2008

a na druhou stranu píšeš, že tě argumenty lidí kteří tomu rozumí nepřesvědčili a pak píšeš, že to vlastně chceš vysvětlit? 😅

luzza
27. bře 2008

tím tyhle stránky opouštím...
nebudu vám je kazit...
pa pa

lucenek
27. bře 2008

schnek prosím neosočuj, a přečti si pár řádek výše, kde píšu, že vše potřebné tu bude zítra.....a pro tebe si připravím extra nášup polopatě, abys tomu porozuměla 😉

luzza
27. bře 2008

schneku
ty nechceš nic polopaticky vysvětlit... ty se chceš hádat...
strašná povaha 😖

luzza
27. bře 2008

lucí
kašli na to...
zřejmě se nudí...
pojď pryč 😉

schnek
27. bře 2008

tak se nenavážej do ostatních, co tomu nerozumí

schnek
27. bře 2008

ne, já se nechci hádat, jen mi vadí, když se pustíte do nás, protože to nechápeme

lendy1
27. bře 2008

luzza, sorry, ale ty jsem příjdeš, řekneš, že nesouhlasíš s tím, co se tu píše, ale žádné jasné argumenty, kromě toho, že jsi zdravotník, z tvé strany nevidím a pak napíšeš, že o objasnění nestojíme 😲
Tak nám to objasni, nic jiného...proč by se věci k diskuzi měli řešit přez IP 😲

luc, nepřesvědčili, jelikož nechápu-jsem laik, nerozumím...

lucenek
27. bře 2008

nenavážím jen mi není jasný neústupný postoj já teda bych poděkovala za takové info a uklidnila se že to jde zvrátit...a čím se teda navážím?

luzza
27. bře 2008

luci
pojď!
je to o ničem...

luzza
27. bře 2008

už mám v IP první dotázky,tak nemám chuť se tady s někým dohadovat...kašli na to...