• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy je bezpečné jít s miminkem mezi lidi?

24. února 2009 
My jsme byli poprvé venku něco po týdnu :wink:
16. pro 2006 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme byli venku hned v den po příjezdu z porodnice, a to skoro celé odpoledne, ale malá je narozená v létě, to je asi něco jinýho, než teď v zimě, teď se musí opatrněji zvykat mimčo na zimu.
16. pro 2006 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, holky, když přijedu z porodnice asi kolem 10 ledna tak s miminkem můžu ven až tak po šestinedělí?? Nebo záleží na mrazu a počasí?? :astonished:
19. pro 2006 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teres,já si nejsem jistá,ale s mimčem se snad může vyjít do -5 C, ale radši se zeptej dětské doktorky a určitě to řeknou i v porodnici.U novorozence to může být přísnější.
Myslím,že být celé šestinedělí doma je zbytečné,pokud nebudou velké mrazy.Dítě potřebuje na vzduch a taky posílit imunitu.Takže dle mého názoru záleží na počasí.
My jsme měli opačný problém-mimi se narodilo v létě,kdy byla ta strašná vedra.Na doporučení DR jsme chodili ven až večer nebo brzy ráno.Přes den se to nedalo.A můžu říct,že být celý den doma,když bylo krásně a mimi pořád plakalo,tak to bylo pěkně o nervy.
Držím palce,aby ti to klaplo,nebyly velké mrazy a užila sis procházky s kočárkem. :wink:
19. pro 2006 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teres,
taky si myslím, píše se do -5 C s kojencem, ale pokud je čerstvě narozené, tak bych se radši poradila s doktorkou, nebo bych radši hodně vyvětrala jednu místnost, a oblečené mimčo bych dala spát do vyvětraného pokoje, nebo nechala pootevřené okno...
20. pro 2006 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ked som mala starsie dcery, tak von som zacala chodit da sa povedat hned.Aj moja sestra zacala so synom chodit na prechadzky po niekolk´ych dnoch ako sa vratila z porodnce.Deti sme mali v lete tak nebol problem s pocasim.A medzi ludi postupne,vlastne to zacalo navstevami u nas a tak.
21. únor 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, asi záleží na tom, kdy se vám mimčo narodí. Mě se malá narodila v červnu a tak jsem ji asi po měsíci brala i normálně na nákupy. V létě totiž chřipkové epidemie nehrozí. Když jsme šly k Dr. na prohlídku, tak nám třeba předepsala nějaké vitamíny, tak jsem s ní stejně musela do lékárny a to si myslím, že tam je nejvíc bacilů, protože tam chodí pro léky hlavně nemocní lidé a nic se jí nestalo. Jak ale říkám, v zimě bych s tím ještě počkala. Ven na procházky, proč ne, ale do obchodů bych šla opravdu až po šestinedělí, ne-li později.
22. únor 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak, zalezi, kdy se mimco narodi, v lete se da chodit urcite lip nez v zime. Ale vetsinou doporucuji tak 2.den pro prichodu z porodnice jit na pulhodinouvou prochazku a postupne prodluzovat.
Taky nejsem zastancem matek v hypermarketu...
S prvnim ditetem jsem se snazila ho co nejvic ochranit, jenze kdyz se narodil druhy, nemohla jsem prvniho nechat 6 tydnu zavreneho doma. Nakoupit take nekdo musel, takze i v tom supermarketu jsme byli, samozrejme jen na nezbytne nutnou dobu. Ale na navstevy jsme chodili, hlavne ke starsiho syna kamaradum. Podminkou vzdy bylo a stale je, aby byli vsichni zdravi.
22. únor 2009 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala je narodena v oktobri - na stastie nam vyslo pekne pocasie takze prakticky od 4teho dna po porode sme chodili vonku, 7my den po narodeni sme boli na obede u svokry, na dedine na cerstvom vzdusku a aj s kopou pribuzenstva, vsetci co chceli si ju povarovali a krpata to prezila bez ujmy na zdravi :wink: .
22. únor 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja byla s prcke v obchode ani ne po 14 dnech... A nic se nestalo a ve trech tydnech jel i MHD a taky O.K. Ma silnou imunitu a at si zvyka :wink:Nic se nema prehanet, byli jsme vzdy jen na nezbytnou dobu, coz bylo kratce. Na druhe strane prilisna izolace myslim taky skodi...
22. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
v 10 dnech jsme jeli 150 km za celou rodinou 25 ldii :slight_smile:
22. únor 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nečetla jsme všechny příspěvky. Ale, šestinedělí je jakási ochranná doba pro miminko i maminku. V té době by se nemělo chodit na návštěvy a do společnosti lidí. Když přijde zdravá návštěva k vám, je to ok.
Ale jinak určitě ne. Procházky, to je něco jiného, dítě je chráněno v kočárku a venku samozřejmě není tolik bacilů jako v místnosti, to se prostě nedá vůbec srovnávat.
gedren, určitě ještě počkej do konce šestinedělí. Chráníš tím také sebe. I když se cítíš již dobře, jsi oslabená po porodu a snáz bys něco chytla. Navíc ted v chřikových epidemiích by to byl nerozum. Moc velké riziko.
22. únor 2009 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme boli vonku po tyzdni a pol nebol ziadny problém.
22. únor 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
gedren :grinning: :grinning: :grinning: čteš? odpovědi na tvojí otázku z roku 2006 - ale vlastně, jestli jsi podruhé maminkou? gratuluju a třeba se budou hodit........
22. únor 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mezi lidi jsme chodili až po šestinedělí, dodržovala jsem šestinedělí jako období kdy je mimi nejvíc náchylný...........
22. únor 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, četla jsem tady názor, že miminko je "čisté", že nemá protilátky... to není pravda, pokud kojíte, tak má stejné protilátky jako maminka :slight_smile:
S Anetkou jsme ven chodili od začátku a nemyslím si, že jsem díky tomu nezodpovědná matka...
23. únor 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky my sme šli von asi na deviaty deň, návštevy sme mali od začiatku ako prišiel z pôrodnice. Všade kde sme šli my, išiel s nami aj malinký. Jasné, že sme s novoredencom ale nechodili po tescu. Od ôsmého mesiačika chodíme často aj do kolektívu, máme rôzne aktivity a veľa kamošov. :slight_smile:
23. únor 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, my jsme nešli ven dlouho, protože jsem měla úraz a celé šestinedělí sádru na noze. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:, v porodnici jsme byli na šestinedělí tři týdny, kvůli mě, a přestože jsem první dny po sekci a operci nohy měla všeho plný kecky, příbuzenstvo vůbec nebraalo ohledy, mysleli to dobře a denně za námi chodilo procesí. byli jsme spolu s pétou na nadstandardu, tak tam mohl kdykoliv kdokoliv. totálně mě to vyčerpávalo, a hrozně jsem se bála, že malý něco chytne, pět lidí denně. a dopadlo to dobře, ustál to, kojila jsem plně a snad to pomohlo. jen nejsem moc příznivcem velkých nákupních center, kde je koncentrace lidí velká a k tomu ted ty chřipky.
23. únor 2009 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,tak my šli na procházku ven hned ten den,co sme přijeli z porodnice(narodil se v létě),na půl hodinky v kočárku na zahradu,pak sem to postupně prodlužovala. Jelikož malého vychovávám sama,na nákup se mnou jezdil od 6ti týdnů,šetinedělí je jako doba hájení pro mámu i dítě :grinning: To sme neměli ani žádnou návštěvu,jen v porodnici za námi byla kamarádka s manželem a prckem(ona mě vezla do porodnice) :wink: Teď když sou chřipky nakupuji jen v malých krámcích,jinak chodíme i do marketů
23. únor 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ven se může chodit hned, jak se přijde domů z porodky, to není problém...
Ty jo, jsem si nevšimla, že tohle je z roku 2006, uf. :confused: :grinning:
23. únor 2009 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
medzo cudzich ludi by som pockala minimalne mesiac. radsej pockat, ako si to potom vyčítať..
milion ldi, milion bacilov, vírusov. je to nebezpečne.
24. únor 2009 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som s malým šla na prvú návštevu k lekárke keď mal 5 dní a na nožičky keď mal 8 dní ... viem že nie je dobre s ním asi tak zavčas chodiť, ale jednoducho sme to museli absolvovať ... no a vonku sme boli iba 10 min pretože sa mi zdal dosť mrazivý vzduch a bála som sa aby neochorel

čo sa týka návštev babičiek a príbuzných, môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že malý vtedy veľmi zle spával v noci ... pomohlo keď som ho zotrela čistecom - starý babský recept, fakt účinný aj mne vždy pomohol :slight_smile:
24. únor 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som bola vonku hned druhy den po prepusteni z porodnice, sli sme do poradne. A kedze sa mi to zdalo blizko, sla som peso. Kedze som bola este ubolena, tak mi to trvalo cca pol hodky tam a pol spat. Celkom makacka, divim sa, ze sa mi nerozisli stehy :sweat_smile:. Co sa tyka navstev, tak ja som tu mala hned rodicov, to bolo v pohode. Ale ked mal malicky asi 2 ci 3 tyzdne, bola tu svokra (tchyne) a mala minimalne zapal priedusiek. To som fakt lutovala, ze sme ju pozvali a ze nemam dma rusky :angry:. Matko to nastastie zvladol, ale chytilo to mna :angry:. Takze najblizsi pribuzni kludne hned, ale jedine uplne zdravi a postupne aj "cudzi" ludia
24. únor 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek