Lipový med pro roční dítě

calvac
13. bře 2019

Mohu si dovoli dat rocnimu diteti? Neublizi mu?

sudylichozrout
13. bře 2019

@calvac med je extra silny alergen, ja bych dala pozdeji. Dceri jsem ho dala poprve trochu do caje tak ve dvou. Ale treba plasim 🙂

calvac
autor
13. bře 2019

@sudylichozrout Jj, to je pravda, ze je to velmi silny alergen, proto prave vaham.

sudylichozrout
13. bře 2019

@calvac ono to strasne svadi, ja si to presne pamatuju. Teply caj s medem a citronem, nebo dobry chleb s maslem a medem, vzdyt to je preci takova dobrota... Tak proc se nepodelit, ze? 🙂 Ale fakt bych se jeste sekla pres prsty tak na rok, byt tebou 🙂

jannym
14. bře 2019

tak vědomě jsem začala někdy po druhém roku, doporučuje se mám pocit i později, ale dcera někdy ještě před prvním rokem, kdy už začala obcházet nábytek, pravidelně upíjela můj ranní čaj - což je silný černý čaj s medem a citrónem - takže po drobných dávkách měla seznámení velmi brzy, navíc nedávno manžel přinesl pro syna noční kašičku od sunaru s medem určenou dětem od ukončeného 8 měsíce, tak nevim...ale asi je rozdíl mezi průmyslově zpracovanou příchutí a skutečným medem od včel

verionka
14. bře 2019

Já to nijak nehrotila a v tabulkách nehledala, a do čaje ho občas dávala cca od toho roku a žádný problém nebyl. Naopak, občas díky tomu vypil i litr čaje denně 😁

keksikova1
14. bře 2019

U medu nejde ani tak o to, jestli je alergen, nebo ne jako o to, že může být "kontaminovan" jistými bakteriemi, které střevní mikroflóra maleho dítěte neumí zpracovat a hrozí závažný onemocnění. U zmíněné kaše od Sunaru onemocnění nehrozí, protože med je "cisteny" a navíc je ho tam mám pocit cca 5%,jestli si dobře pamatuju. Rok je taková magická hranice kdy je na tobě, jestli dáš, nebo ne, podle mě s mírou můžeš. Já jsem třeba nedala, protože mi to přijde zbytečný cukr, ale proč ne, to je moje úchylka která se s počtem děti snižuje a je jedině dobře, že nebudu mít 10 děti 😁

calvac
autor
14. bře 2019

@jannym
@verionka
@keksikova1 Devcata, dekuji vam za vase info.

novamamina
14. bře 2019

@calvac tak teď nevím jestli nebudu divná, dceři je rok a půl a už nějakou dobu ji ho dávám. Zkusila jsem nejdřív pomaličku a když reakce nebyla, tak už ji klidně maznu i ten chleba.

dolve
14. bře 2019

Dceři od roka a dávám malou lžičku buď do čaje s nebo na "cucání", když chce. Ale jen náš od našich včel, nikdy bych nedala kupovaný původem bůh ví z jakých zemí 3. světa. Ty právě mohou obsahovat spory botulismu z prostředí, kde včely žijí a pak se zanese medu. Med původem z Čech to neobsahuje (nikdy nebyl prokázán žádný případ), takže se nebojím.

novamamina
14. bře 2019

@dolve ano, taky dávám tedy jen od znameho včelaře.

alicie_k
14. bře 2019

Dala jsem synovi v roce, když byl nemocný, máme od známého včelaře, kupovaný nejíme. Dětská dr mi řekla, že od roka můžu, ale opatrně, jednak kvůli alergii, ale spíš kvůli těm škodlivým pesticidům a jiným látkám, které se tam mohou objevit.