Mám dávat široké balení bez prohlídky?

gabca1
11. lis 2007

Holčiny, poraďte prosím, v porodnici nám všem řekli, že máme dávat široké balení, preventivně, ale někdo říká, že ho nedává a čeká až na první prohlídku, tu máme ve 4tém týdnu. Tak nevím...

petua
9. črc 2009

Mousunek: Ona právě řikala že vůbec se to nemá dělat, tak kde to jsme, že se nikdo neshodne 😀 😀

mousunek
9. črc 2009

petua - ale to je naprosto normalni jak pise soanpe co doktor to jiny nazor a to je uplne se vsim

borca
9. črc 2009

Tak jste mě trochu uklidnili že se jadýrka vyvijí až do 9 m a asi by nám doktor snad něco řekl kdyby to bylo važné. 😅 Sice jsem se ho ptala, jestli se mám bát,když nemáme jedno jadýrko ok, ale řekl mi ,že bát se mužu jestli chci a to bylo vše, tak mi moc nepomohl.

kuchy
9. črc 2009

nestrašte, já mám doma ani né 10 denního prcka a máme taky široké balení,do srpna dvě plenky přes papírovku,ale mělo to tak spousta maminek nakázáno....všimla jsem si,že holčičky 1 plenu,kluci 2 😉

mousunek
9. črc 2009

borca - my jsme zacinali taky s horsim nalezem a v pul roce jsme meli nalez normalni

kuchy - toho se vubec neboj to ma v podstate 90% deticek

paja2180
2. zář 2009

Tak jsme včera byly s kyčlama na 6. týdenní kontrole a je tam horší nález, mám dávat hodně široké balení. Jenže nikdo mi to přesně neukázal, tak nevím jestli to dělám správně. Mám obavu, abych to nedělala špatně a pak by to bylo ještě horší.

poletucha
2. zář 2009

paja-my taky mame balit nasiroko a ta doktorka na UTZ mi to neukazala, jenom mi rekla, kupte si plenkove kalhotky 🙄 a ze mame davat dve pleny...malej v tom byl jako mic, az jsem mela strach ze mu tim musim nicit pater kdyz mel ten zadecek tak podlozenej ...do niceho se mi ani nevesel. Pak jsem byla u jedny pediatricky a ta mi rekla,ze staci plena jedna, tak od ty doby davam jenom jednu a jde to 😉 Taky jsem si na netu objednala nejaky ortopedicky kalhotky, ktery jsou misto ty plenky...maj tam jakoby nejakou desticku mezi nozickama, dneska mi je tchyne posila sem do italie,tak jsem zvedava a doufam ze to bude lepsi nez ty pliny a "igelitovy" kalhotky 😎

paja2180
2. zář 2009

Zkusím se pozeptat v nějakém obchodě se zdravotníma potřebama, ty ortopedické kalhotky jsou dobrý nápad. K pediatričce jdu až koncem září, tak nevím kdo by mi poradil a toho doktora co dělal UTZ kyčlí jsem se zapomněla zeptat, protože očividně spěchal, čekárna byla narvaná dětma, tak jsem nechtěla zdržovat dotazem. Dnes jsem dala jednu pemprsku a přes to dvě bavlněné plenky přehnuté na třetiny, tak snad to je ok.

dadous
2. zář 2009

ahoj holky, tenkrat 😀 když byl muj synek ještě mimi, tak jsme taky balily na široko, nam to ukazovaly už hned v porodce, a mladej měl kyčle v pořadku, takže i ted budu hned od začatku balit na široko 😉

paja2180
2. zář 2009

no jo v době pemprsek už se v porodce takové věci neukazují 😀

dadous
2. zář 2009

to věřím, a jsem rada že tenkrat na to tak upozornovaly 😉

brisalek
2. zář 2009

Holky nam na ortopedii na Bulovce rekli, ze ty ortopedicke kalhotky jsou spis nebezpecne a at je rychle zahodim. Ze to muze udelat vic skody, ktera se pak tezko napravuje.

dadous
2. zář 2009

ja si mylsím, že je zbytečny vyhazovat peníze za ort. kalhotky, když uplně postačí obyč plína 😅

paja2180
2. zář 2009

já jsem si říkala, že ty ortop.kalhotky asi budou pohodlnější, ale ještě se radši zeptám dr.

dadous
2. zář 2009

no určitě jsou pohodlnější, není s tím tolik prace jako s plínou 😀

poletucha
3. zář 2009

brisalek...a jsou to tyhle o kterych to rikali??? tady je zase doporucujou v nemoc. Motol 😕
http://www.rajmaminek.cz/detske-plenky/ortopedi...

paja2180
3. zář 2009

poletucho a ty je máš objednané? nebo nějaké jiné? včera psalas že na nějaké ortop.kalhotky čekáš.

poletucha
3. zář 2009

paja..uz prisly,vcera mi je tchyne posilala sem do Italie,tak snad do tejdne tu budou

poletucha
3. zář 2009

ja nejak nechapu v cem by mohly skodit 😕

paja2180
3. zář 2009

a jsou to ty samé co na obrázku? to asi vyrábí víc firem že? Tak pak napiš, jestli je s tím lepší manipulace než s plinkama 😝

dukie
3. zář 2009

Ahojte děvčata. Já jen na skok... Morávkovy ortopedické kalhotky jsem pořídila, ale naprosto nepoužila... Koupila jsem velikost 0 - 3 měsíce... a malýmu byly velký tak, že když jsem mu je nasadila, měl nožky od sebe jakoby dělal šňůru... 😝 A to se nenarodil nějak malej, měl 49 cm a 3.750 gr... Poprvé mu trošku seděly, jestli se to tak vůbec dá říct, až v těch třech až čtyřech měsících... 😝

Jako poradila jsem si s tím tak, že jsem tu tuhou vložku, která ho akorát tlačila do stehýnek, vytáhla a místo ní nacpala právě poskládanou plínku... V podstatě to fungovalo dobře, bylo to jako klasický plínkový široký balení (tj. nožičky měl v té správné poloze, netlačilo ho to, páč to přeci jen trošku stlačitelné bylo), ale nebylo s tím tolik práce jako s klasickým balením. Prostě se ty kalhotky jen nasadily a sundaly a hotovo. Dávala jsem mu normální papírovou plínku, oblíkla ho a na to dala ty kalhotky. Fungovalo to. 🙂

Každopádně úplně stejně a daleko levněji fungovaly klasické plenkové kalhotky na suchý zip (dají se koupit i v obyčejným Tescu) a do nich poskládaná plínka. Opět přes oblečení. Kalhotky jsou v několika velikostech, takže jak mimi roste, můžete to vhodně přizpůsobit. Já si je nemůžu vynachválit. 🙂

Jinak ještě jedna poznámka... malej v noci spával zásadně na boku, a to se širokým balením moc nejde, že jo... naše doktorka mi poradila, že mu teda, když mu to fixuju pořádně celej den, na noc můžu dát "jen" dvě papírový plínky na sebe. Nožičky to drží docela slušně, ale na druhou stranu není miminko rozčaplý jak žába, takže na boku spinkat může docela pohodlně. 🙂

Tak, už mě k tomu víc nenapadá... ale nedalo mi to nenapsat sem své postřehy, protože já s tím tehdy bojovala... 😝

brisalek
4. zář 2009

Jo jsou to oni, co rekl vyhodit. Pry to drzi kycle v nespravne poloze. Taky jsem je chtela pouzit na plinky latkove, aby se mala neparila v tech igelitovych...ale nam naopak byly male.

romi73
4. zář 2009

já bych balila aspoň do první prohlídky. v porodnici nám řekl, že kyčle ok a stačí papírovka. v šesti týdnech nám napařili dečku, tak jsem si vyčítala, že kdybych balila naširoko, tak by dečka třeba nebyla nutná. jestli budu mít další mimčo, tak balit budu. ale u nás v rodě (u takových těch sestřenic z druhého až třetího kolena) se toto totiž vyskytovalo, takže asi riziko je větší, ačkoli v přímé linii (mamka, babička) ne. tak čert se v té genetice vyznej.

prostě bych zhodnitla rizikové faktory (dědičnost, jestli máte holku, jestli je to prvorozený dítě - takže prvorozená dcera znamená větší riziko).

oni to doporučují preventivně proto, že v ortopedii existuje lékařský termín "česká kyčel" a znamená to právě častý výskyt těchto problémů v českých zemích. jak na slovensku, nevím. prostě u nás se to vyskytuje oproti světu mnohem častěji.

a široké balení s jadýrkama fakt nesouvisí vůbec.

poletucha
4. zář 2009

tak to jste me nepotesily holky, no az dorazi,tak to vyzkousim a pripadne vyuziju jako dukie 😉
romi ...my ted byli tady v Italii u pediatra a ten mi prave rikal,ze problemy s kyclema se tu skoro nevyzkytujou 😕 takze je to asi fakt problem hlavne u nas...no a my mame teda kluka,ale manzel mel ty ksiry jako miminko a jeho tata byl ted na operaci kycle...takze dedicne to spatny bude 😒
Jo a jinak ta doktorka ktera delala v CR ultrazvuk kycli mi jenom strcila papir s vysledkama a rekla,ze musim balit nasiroko...neobtezovala se s vysvetlovanim jak...takze ja vlastne vubec nevim,jestli to malymu vazu dobre aby mel ty kycle ve spravny poloze...ktera poloha je teda ta spatna s moravkovo kalhotkama? 😕

paja2180
4. zář 2009

ja právě taky nevím, jestli to vážu dobře, snad jo...Ale teď jsem volala dětské dr. a ptala jsem se jí ze zvědavosti na ty ortop.kalhotky a ona říkala, že má zkušenost jenom s kalhotkama Marwell (www.marwell.cz). Prý si hodně maminek stěžovalo, že ten materiál je moc tuhý a miminkům se to zařezává do stehýnek, takže to je asi ten hlavní problém těch kalhotek.

anta
4. zář 2009

Co já si pamatuji, tak my jsme široké balení měli už od porodnice, měl papírovku a na tom jednu hadrovou plenu a nožičky má v pořádku 😉

poletucha
4. zář 2009

paja- no vypadaj oboje dost podobne, i to slozeni 😒 tak ja nevim...mozna to vymyslel nejakej Marwell a v CR to prelozili jako Moravkovo 😀 ...ale i ty doporoceni tam jsou stejny od toho MUDra z Motole

paja2180
4. zář 2009

polet - pak se ozvi, jak ti dojdou ti kalhotky. NAše malá má takový faldíkový nožičky, tak mám obavy, jestli by jí to sedělo. Myslím, že to doporučení od toho mudr. z Motoly od sebe ty internetový stránky opsaly, taky jsem si to četla. Je to ten samý text.

janinka3
4. zář 2009

ahoj holky, tak já mám už druhou cácorku. První měla špatný kyčle až na pavlíkovi třmínky. No a druhá cácorka je má trochu lepší takže stačí široké balení. Když je to dává preventivně tak se to může očůrat, ale jestli je fakt na sonu problém tak určitě poctivě dávat.
jinak co se týká šírokého balení tak jsme měli taky ty ortopedické kalhotky marwell, ale nekonec jsem je gábince nedávala, protože měla od té pevné vložky otlačené nožičky. Takže balíme klasicky na široko nejdříve s 3 a ted už jen s 2 látkovýma plankama.

postup:vezme se látková plenka a složí se na 1/3tiny takže vznikne obdélník široký cca 24 cm a dlouhý tak 62 cm (záleží na tom jakou máte plenku) já mám ještě ty po mě třeba ty potištěný jsou užší takže prostě přehýbám tak aby to bylo široký kolem těch 24 cm. a protože pruh 62 cm by byl dlouhej tak se plenka přehne. Ne teda napůl to by bylo moc krátký ale tak do jedné třetiny tj. že je pruh potom dlouhý tak 42 cm. Stejně poskládám i druhou plenku a dám je na sebe.

používám klasický ortopedický kalhotky. Ty jsou nejlepší ty klasický plenkový to prostě dobře nedrží klouzalo jí to celé dolů
takhle vypadají ty kalhotky
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=11620543&tab=2

janinka3
4. zář 2009

jo ty kalhotky mají normální igelitovou vložku a gábinka se v těch vederech a ni jendou neoprudila a ani neměla červenejší zadaček takže toho bych se fakt nebála.
takže všem držím palečky až se kyčličky zpraví brzo.
my měli na začátku Ia a IIa a po 6 týdnech Ia a Ib tak doufám, že ted na začátku ríjna tu už bude ok

jo a ještě jednoho tipa. Jestli už ty marwelácký kalhotky máte tak my z toho používali ty samotné bavlněné kalhoty na ty plenky. Pak nám z nich vyrostla tak jsme pořídili ty na vloženém obrázku, protože větší marwelky jenom kvůli těm bavlněným kalhotkám mě přišlo docela luxus pořizovat 😀