Péče o nosní sliznici miminka. Jak to provádíte?

zutom2
27. lis 2007

ahojky chtěla bych se zeptat jestli jste zahrnuli do péčeo miminko také nosní sliznici?Kdyžtak jak to provádíte a nakolik to vyjde?

bubli07
27. lis 2007

Ahoj, my vlastně hned od narození stříkáme nosní sprej vincentku, i nám to doporučila dr., jak jsou mimi zvyklí že jim v příšku u maminky omývá sliznici plodová voda. Ale navíc, když se sliznice "omývá", tak nemají moc šanci se na ní usadit nečistoty a i viry a pod.
Vincentka stojí kolem 80Kč. Pak se dají používat nos. spreje s mořskou vodou, ty jsou trochu dražší.
A teď co začala zima a vyšší riziko nákazy, vytíráme tak 2x denně nosánek nosním olejíčkem baby od fa. ATOK, Funguje to při rýmě i jako prevence, ale ten je už taky trochu dražší cca 180Kč za 20ml.

susik77
27. lis 2007

ahoj, my sme pozivali kapky Libenar-je to fyz.roztok, kdyz mela mala rymu, ale nepouz.bezne...jeste pred odsavanim...
ale planujeme koupit zvlhcovac vzduchu...

majaaita
1. pro 2007

Ahoj. Taky používám Vincentku, kraj nosu čistím buničinou namočenou ve vodě. Na zvlhčení vzduchu používám mokrou plínu přes čelo postýlky - měním jednou v noci (když jdeme spát my), jinak v ložnici topím jenom navečer, když jde malej spát, topení vypínám. Odsávám po koupání, když to v něm chrochtá, tak i ráno, případně před procházkou, aby měl nos čistý než jdeme na mráz 🙂

mamasara
14. srp 2015

My používáme kapičky s mořskou vodou Quixx baby (mohou je již novorozeňátka)... kápnu a vytřu vatovou tyčinkou. Nosík se zvlhčí, vyčistí a je to i dobrá prevence proti rýmičce.

polkaklarka
10. zář 2015

Quixx Baby je na čištění prima...kapičky se dobře aplikují,je to skoro bez práce :o)

ayenkas
10. zář 2015

Nijak a rýmu měla 2x v životě. jednou týden a jednou asi 3 dny🙂 Sople jsem odsávala odsávačkou na vysavač.

sromulenka
22. říj 2015

Tak já o obou dětí používám Vincentku na proplach a pak i s rýmou odsaji odsávačkou na vysavač. Nedávno jsem ovšem koupila psí sádlo, kterým synovi potřu nosánek a čelo a už tolik nemusím odsávat a rýma se zkrátí na 3 dny. Na noc zapálím aromalampu s Eucaliptem, který čistí vzduch. Nad postýlku dám mokrou plínku a děti krásně spí do rána.