Plané neštovice - dcera se nechce mazat, je to nutné?

nikahavel
13. bře 2019

Čauky, dcera má 21 měsíců a dostala Plané neštovice. Má je už 6 dní. Prvně se udělala jedná, pak 3 dny nic a teď 3 den se dělají další. Nemá jich moc velkých, teda až na tu úplně první, ta není pěkná, mažeme podle lékařky Betadine. Na zbytek máme mast schválenou lékařkou z lékárny. Co ale řeším. Dcera si stěží nechá namazat obličej, ale tělo už ne. Pláče, vstekala se. Zatím se vůbec neškrábala, jen je unavená, což je jediný projev k těm pupínků. Jakou máte zkušenost. Mám ji za každou cenu mazat a nebo je nechat jak jsou. Mast nepálí zkoušela jsem na svoji dermatitidu. Co si myslíte?

ocetnicek
13. bře 2019

Mně třeba doktorka řekla, ať nemažu. Takže jsem nemazala a uschnuly rychle. Jediné, co jsem dělala, tak jsem syna koupala v černém čaji, to krásně vysušuje.

zmrzlinka
13. bře 2019

Není to nutné.

nikahavel
autor
13. bře 2019

@ocetnicek mě ještě doporučovali koupi kvalitně tee tree oil a večer malou unit jev v troše vody a pár kapkách. Tak manžel dnes koupi, desinfikuje a vysušuje snad pomůže plus máme objednané homeopatika. Mě akorát mrzí ta jedna na čele ta je trošku zanícená 😫

betelgeuzz
13. bře 2019

Ani jedné dceři jsem neštovice ničím nemazala, v prvních dnech, kdy hodně svěděly, jsem je vykoupala ve vodě s trochou hypermanganu, ten vysušuje. Jizvy žádné nemají.

makronka222
13. bře 2019

Kamoska na tajnacku mazala dekolt a celo v noci, kdyz dite usnulo. Mela to desne rozskrabany a taky se nechtela namazat

ange_de_la_morte
13. bře 2019

synovi jsme taky nemazali - nesvědělo ho to a neškrábal se, takže zbytečné ... ty masti jsou hlavně aby ulevily od svědění a dítě se neškrábalo

treasurka
13. bře 2019

Nemusí se mazat =) Jen dávej pozor na ty, co jsou na obličeji, ať se jí nezanítí, měla by jizvu.

madamas
13. bře 2019

Synovi jsem nemazala, jen koupala v hipermanganu-to pomáhalo.Sebe jsem taky nemazala, taky hipermangan a ještě jsem si s ním oplachovala čelo kde jsem měla 60 kousků. Syn má dvě jizvy na čele po těch prvních, ty si totiž rozškrábal a já mám jednu hlubokou taky na čele jelikož jsem prvně myslela že je to beďar a pěkně ho podlábila.Potom mám pár menších ale myslím že proto že jsem je prodělala v dospělosti a bude déle trvat než ta kůže zregeneruje.

nikahavel
autor
13. bře 2019

Dík moc všem. Nechtěla jsem něco zanedbat. 😸

pavlifab
16. bře 2019

no my mazali a i presto jsme skoncili na antivirotikach.. mel to 14dni a uplne hrozne :(

zejm
21. čer 2019

@pavlifab Vážně jsou tohle hrozné neštovice? Děti jich měly 3x tolik a nikdo neřešil... Hojilo se to víc než 3 týdny, k tomu zánět průdušek, horečky okolo 39 celý týden, ztráta sluchu (neštovice i na ušním bubínku), ale všichni měli pocit, že je to v poho. Až na mě.

pavlifab
21. čer 2019

@zejm ano, byly to pro nás hrozne neštovice. Syn měl taky týden horečky,tím že trpí i na febrilky,tak musel dostávat i diazepam. Měl zanícených 90procent neštovic. Doteď má velké jizvy,které se nehojí ... Nehledě na to že fotka je z doby,kdy se mu teprve rozjizdely. Myslím,že nejde úplně o počet neštovic, ale spíš jak to každé dítě snasi...

zejm
22. čer 2019

@pavlifab To nebylo zpochybnění stavu Vašeho syna... Spíš mě zarazilo, jak lehkovážně k tomu lékaři přistupovali u našich holek. A rozumím Vám, protože to bylo opravdu hrozné. Každý se k tomu staví: neštovice, pohoda, jdeme se nakazit... A mně dodnes vstávají vlasy, když si na naše neštovice vzpomenu. A děsím se, jak to bude probíhat u našich mladších, kteří ještě neměli ☹
Teď právě ležím s prckem v nemocnici na kapačkách s nemocí ruka-noha-pusa. Taky banální infekce... U ostatních dětí...

bamak
23. čer 2019

@zejm tak je nech proti nestovicim naockovat.

zejm
23. čer 2019

@bamak doktor to nepovolil...

bamak
23. čer 2019

@zejm u všech dětí? To je zvláštní? Proč?

zejm
23. čer 2019

@bamak máme děti v NRP, mají už tak dost naloženo a složité začátky, takže je důležité zvládnout alespoň základní povinná očkování