Postřik dusičnatý a síran amonný. Má to vliv na miminko?

mbelzova
3. čer 2020

Dobrý den, mame zahradu vedle pole a vcera hnojili strikali zrejme dusicnany a siranem amonnym dasa 26/13. Muj dotaz zni, jsem ve 24tt,muze mit tento postrik nejaky negativní vliv na miminko? Byla jsem tam hodinu na zahrade. Dekuji

linda_22
3. čer 2020

Asi to spíš byl DAM 390, si myslím.. no není to ideální to hodinu čichat, ale asi byste tomu musela být vystavena mnohem delší dobu (např. jako obsluha), takže bych se vlivu na miminko, zvlášť ve 24 tt, už tolik nebála..
pracuji jako agronom, také jsem ve 24 tt, a pokyny k obsluze postřikovače už dávám jen zdálky, dřív jsem pro jistotu stála celou dobu u míchání, ale nejsem blázen, takže letos kontrola zdálky 🙂
jinak jsou mnohem nebezpečnější posřiky k likvidaci plevelů, škůdců, ale především morforegulátory, to se raději ze zahrady ukliďte. A něco pozitivního na závěr - teď už se toho ve většině podniků až tolik stříkat nebude do sklizně 🙂

mbelzova
autor
3. čer 2020

@linda_22 dekuji, no agronom z toho druzstva mi rikal, ze to jsou dusicnany a sira, tak snad nestrikali temi morforegulatory. Jedna se o pole psenice. Kdy se prosim morforegulatory strika a co?dekuji

mbelzova
autor
3. čer 2020

@linda_22 jeste se zeptam na skodlivost fungicidu ze vzdalenosti napr.50m? Tezko rict, jestli ted strikaji psenici jen temi dusicnany nebo uz fungicidy.