Používání dudlíku, ano nebo ne?

jita7
22. únor 2018

Můžete mi prosím sdělit své názory, zda dudlík ano nebo ne? V jakých situacích ano? Do jakého věku?

vila_z_lesa
23. únor 2018

Prvni jsem nedala, druhymu zkusim dat, prece jen se budu muset venovat i prvorozene. Prvni jsem mohla kojot temer nonstop, ale ted uz to nepujde jen tak, navic vim, ze kojit umim a vim, jak na to, tak se bojkotu nebojim. Btw dalsim strasakem kojeni jsou flasky na piti a kapsicky, to si nevyberes 🙂

bekyc
23. únor 2018

@bayt Těřko říct, ale nebyl jako miminko zrovna kontaktní, měl rád svůj prostor a klid, a prsa ho kromě jídla nezajímala... Ne všechny mimina vyžadují maminčinu náruč, jak se říká. Teď se zase mazlí v jednom kuse.

hanih
23. únor 2018

@jita7 Tohle je hrozně individuální. Záleží na dítěti a na matce. Já nejsem ani odpůrce, ani zastánce. Pokud dítě dudlík nepotřebuje, nesnažila bych se ho na něj naučit, ale pokud by měl pro dítě a matku pozitiva, dala bych. A myslím, že lépe půjde odnaučit dudlík, než třeba paleček, který je neustále k dispozici a nejde nikam schovat. Rizika už tu byla zmíněna a určitě bych je nebrala na lehkou váhu. Je sice spousta maminek, kterým dudlík kojení neovlivnil, ale taky spousta těch, kterým ano, takže pokud dudlík dáte, určitě sledujte, zda to nemá na kojení vliv, ať to případně podchytíte včas. Kdysi jsem četla článek od laktační poradkyně, kde psala, že pokud dítě dostane dudlík až později, když má už techniku kojení zažitou, nejsou ta rizika tak velká. Ale nejsem odborník, takže nemůžu posoudit.
Dcera měla dudlík cca od tří měsíců. Dala jsem ho kvůli spaní. Uspávala jsem kojením, jenže i když mi na prsu visela už třeba hodinu spící, jakmile jsem prso sebrala, vzbudila se. Takže jsem ho vždycky jen vyměnila za dudlík. Předtím dcera dudlík nechtěla vůbec, ale po tom třetím měsíci ho teda vzala na milost, ale zas že by ho musela mít pořád, to taky ne. Kojila jsem na požádání, dudlík jsem vždycky brala spíš jako nouzovku, a myslím, že dcera taky 🙂 V patnácti měsících ho prokousla a neměli jsme doma náhradní, tak šla spát bez něj a k mému překvapení všechno proběhlo v pohodě, takže jsme už nový nekupovali 🙂 Jo a kojila jsem do 21 měsíců.

pandora197
23. únor 2018

Náš malý dudlik odmítal od začátku.Nyní téměř 10 měsíců a nic se na tom nezměnilo.Nedudla si místo toho treba palec nebo tak a já jsem nakonec i ráda.Když vidím,jak má kamoska problém odnaučit dudlik skoro triletaka....Ale jinak věřím,že v některých situacích může ulehčit.

alicie_k
23. únor 2018

Dudlík používáme na usnutí, syn má skoro 9 měsíců a stále kojím. Také pije z lahve, dostane z ní i kaši, příkrmy jí pěkně lžičkou, čajík z učícího hrnečku, nikdy nebyl problém že by pak nechtěl prso. Jo a umí hezky jíst i kapsičky, hezky si to z toho vysaje. Takže my jsme asi úplný exemplář, protože dle těch všech pouček už bych kojit vlastně dávno neměla... necítím se tak, že bych se malého chtěla zbavit, na spaní si prostě zadudá a vyplivne, přes den ho jinak dudlík nezajímá.

jita7
autor
23. únor 2018

@luj89 Proč myslíte, že dudlíky nejsou vhodné?

treasurka
23. únor 2018

Všem dětem jsem dávala na spaní. Přes den v bdělém stavu nevidím důvod. Zvlášť u větších dětí moc nevím, proč se používají, vždyť ty děti pak nemůžou nic říct. Naopak na spaní to u nás hodně pomáhalo pohodovému usínání.

kejt29
23. únor 2018

Davala jsem prvni, davam i druhemu. U dcery jsem to odbourala v roce a pul. Tak to planuju stejne i u syna. V dudliku nevidim zadne zlo pokud s nim nechodi trilete (nebo starsi) dite...

stuplakova
23. únor 2018

@jita7 Malá má dudlíček téměř od narození. Mám v plánu jí ho nechat tak do dvou let, pak ho dáme třeba čertovi nebo někomu jinému. Je ale podle mě třeba ho pak omezovat, třeba jen na spaní. Podle mě je to lepší než si cucat palec, protože dudlík jí pak vezmu s palečkem bych to tak snadno neudělala 🙂.

luj89
23. únor 2018

@jita7 napr. tady jsouopsany duvody proc neni dudlik vhodny https://www.modrykonik.cz/dudlik/

aklin
23. únor 2018

Dcera zpocatku nechtela. Porad kricela, byla nevrla, neklisna, i mdyz jsme ji nosili, utesovali. Casteji jsme ji ho davali az si na neho zvykla. Do 6 m ho mela i pres den, potom uz jen na spani. Zavislak na dudanovi nebyla. Ve 22 m jsme dali detem. Jedna noc byla neklidna, ale spala s nami v posteli. Kdyz si vzpomnela, zopakovala jsem ji kde je dudan.

iva27
23. únor 2018

@luj89 takze nemusela autorka zakladat diskuzi a chtit znat nazor ostatnich,mohla si vse precist,vygooglit a basta..Kez by bylo vse tak jednoduche👍

janylu
24. únor 2018

Nech to na děťátku - buď ho bude chtít nebo ne. Já mám 3 dětí - první dcera dudlík měla, další dvě ho nechtěly. Za mě tady raději bez dudlíku, ale než by si mělo mimčo dudlat palec, tak to raději dudlík.

luj89
24. únor 2018

@iva27 Asi Vas nechapu... Zakladatelce jsem napsala svuj nazor, pak se zeptala proc je dudlik povazovan za spatny, tak jsem poslala odkaz. Proc vam to vadi?

alexik11
24. únor 2018

Ja by som zvažovala dudlík iba v prípade, že by bolo dieťa na UM. Kojenému dieťatu nie je treba. Sú iné metódy ako ho utíšiť, uspať. Pre mňa je to stále len náhrada, či už mamy, kontaktu, prsa...

kata267
24. únor 2018

Obe deti.maji dudliky, starsi 1,5roku ho vylozene "potrebuje" vecer na usnuti a pres den kdyz je treba unavena, protivna tak si tim jakoby sama pomuze, me to nijak nevadi, mladsi ma par mesicu a ma ho vicemene jen na spani zatim, jinak ho moc nechce, ale rozhodne nemam cas ze sebe delat zivy dudlik I kdyz kojim...hlavne kazde mimco je jine, nezatracovala bych zadny pristup

jita7
autor
28. únor 2018

@luj89 Děkuji za odkaz