Torecan. Jak dlouho ho lze brát?

21. led 2021

Ahoj, prosím info od těch co ho braly. Lze ho užívat denně dokud jsou nevolnosti ? Jak moc vám zabral?
Prosím o zdržení se komentářů a rad od těch co to zvládly bez něj. Sahám si na dno. Děkuji

zmrzlinka
21. led 2021

Mne ho gynekolog taky napsal a radil mi,že si ho mám dát než se zvednu z postele.Moc mi nezabiral a stejně jsem skončila na kapackach.
Držím palce.Vim jak to vyčerpávající.Hlavne neposlouchej blbý kecy ostatních.Pro mne bylo zácatek těhotenství nejhorší období mého života.Ale bude dobře.Miminko Ti to vynahradí 💙💙💙

b91
21. led 2021

@kevi1 nevíš?

kevi1
21. led 2021

@b91 netusim, ja som blila len tyzden 🤷🏻‍♀️ Najlepsie sa opytat doktora asi v tomto

lentilkah
21. led 2021

Soucitim, ja takhle trpela se synem a blbec jsem se Torecanu branila. Tohle tehotenstvi mi nastesti celkem fungoval Antimetil. Nezkousela si ho?

b91
21. led 2021

@lentilkah antimetil jsem si koupila na doporuceni v lekarne taky, tak silene jsem se po nem pozvracela, ze uz nikdy vic. 😂. Ráda zdarma někomu předám, pošlu. (Odebrána jedna tableta, kupováno 11.1.2021) v Benu).

kevi1
21. led 2021

@b91 to som mala po lizatkach na nevolnost, to som blila este stokrat viac 😀

b91
21. led 2021

@kevi1 to je pecka, vid? 😂. Skoro me kleplo.

lentilkah
21. led 2021

@b91 Muzu potvrdit, ze zvracet ho nic moc 😝 Ale kdyz jsem ho udrzela, tak poslouzil.
@kevi1 Jinak lizatka jsem se synem taky nesnesla, navalovalo se mi uz v lekarne kdyz mi nabizeli ty prichute... a jak jsem je strcila do pusy, tak bylo hotovo 🙄

sylvusska
21. led 2021

Ja v prvnich 2 tehu mela torecan cca na 3 tydny v tom nejhorsim obdobi. Ted ve 3.tehu mi bylo zle od 6.tt( x krat i pres Degan na kapackach). Nevolnosti odeznely az v 17.tt. Degan( je to jak torecan, ale v tabletach) jsem brala od 7.tt vkuse 2-3x denne az do 15.tt. Pak jsem zkousela vysadit a brat 1x denne. Klidne pokud budes mit pocit, ze torecan nezabira, gynekolog ti muze napsat Degan v tabletach na predpis. Taky jsem o Deganu nevedela. Az mi ho predepsali v nemocnici na dom. Tak mi ho predepisoval gynekolog a i obvodni lekarka. Bez Deganu bych 3.tehu v pocatku nezvladla ani. Drz se, at je brzy lip.

kevi1
21. led 2021

@sylvusska tyjo ja som myslela ze Degan je na zahu, ja som ho brala posledne 2 mesiace lebo sa mi vracalo jedlo hore trubicou. Dik, dobre vediet ze je to na nevolnosti, ked budem znovu tehotna, hned si ho necham predpisat.. ja by som bez neho tie posledne tyzdne neprezila

radka27101
21. led 2021

Ja sice zvracela asi 2x za celé těhu, ale stáhla jsem si taky na dno, celé 4 měsíce mě bylo neuvěřitelně blbě ve dne v noci jen na záchod a hned zase do postele skučet.. Fuj, když si na to vzpomenu, měla jsem extrémní množství hormonů. Manželovi jsem každý den brečela na rameni že si to chci nechat vzít.. Manžel mi pomohl to zvládnout, Torecan bohužel ne, ani ty lízátka no prostě nic nepomohlo.. 😔 Však taky když se malá narodila tak jsem ji to všechno hned řekla jak mě trápila 😁

cilkat
21. led 2021

Zkoušela jsem ho jen jeden den, efekt byl pouze ten, že jsem zvracela bez předchozího "varování" (bez něj se nevolnost vždy tak 10 minut stupňovala, než jsem ji neudržela. S Torecanem my bylo tak nějak furt stejně...)
Doktorka mě varovala, že není dobré ho brát dlouhodobě, protože má stejnou účinnou látku, jako dávají případně v kapackach v nemocnici a pokud si na ni tělo zvykne, tak už není co dalšího... Z čehož ale soudím, že pokud vám zabírá, dá se brát v řádu týdnů.

autor
22. led 2021

já nezvracím obsah tolikrát aby to bylo na hospitalozaci, ale nad misou se dávím xkrat denně a je mi fakt na umření. Doslova jsem ležela vedle wc neschopna dojít zpět do postele, několikrát jsem si myslela, že je to moje poslední hodinka. Včera jsem ho vzala a kupodivu mi bylo lip ale zabral až za hodinu 🤷‍♀️ Jako nebylo mi dobře, ale bylo to snesitelnější... @radka27101 a podobně jako vy, taky jsem brečela manželovi že půjdu na potrat ikdyz mimi je chtěné 😞 ...budu torecan dal brát a doufat, ze z toho nejhoršího mě dostane a ze to včera nebyla náhoda 🙏

@sylvusska děkuji za info o Deganu a dobře že vám fungoval.

Tohle patří do kategorie “Kdo nezažil, nepochopí.” Uvidíme jestli to zvládnu 🙏

sylvusska
22. led 2021

POkud ti nebude zabirat Torecan, klidne fakt rekni doktorovi jeste i o Degan, ten pusobi lip. Ja taky nezvracela vylozene xkrat, ale proste jsem nemohla jist, pit a nic, byla jsem vycerpana, ze jsem jen lezela a doufala, ze srkz nevolnost zvladnu noc. To uz byla krize a jeli jsme do nemocnice, at mi daji kapacku s glukozou, Deganem a zavodni me. Hned mi bylo na par dni lip. Degan ani Torecan nevymizi uplne ty nevolnosti, ale bude ti vic snesitelne, budes lip fungovat, treba se i najis a naberes z toho silu.
Taky jsem mela ty stavy, ze jsem to tehotenstvi proklinala, co me to napadlo byt tehotna, uplny zoufalstvi. Ale kdo to proste nezazije, tak nepochopi, co to je mit x tydnu tento stav a nejak jen prezivat.

Zvladnes, snad bude uz pak lip.

lentilkah
22. led 2021

S tim lezenim u wc a myslenkama na nejhorsi...uplne se vidim. A neboj, zvladnes to 😉