Alopecie u dítěte - máte zkušenosti?

hagada
18. pro 2013

U mé novorozené dcery doktoři vyjádřili podezření na alopecii, protože jí po porodu vypadaly vlasy, nenarostly řasy. Zdá se, že řasy pomalu rostou, vlasy nikoliv. Hlavičku má dcera úplně čistou, bez jediného chloupku. Máte někdo podobnou zkušenost? Můžete mi poradit, co mohu očekávat? Zatím mám všechna vyšetření před sebou, vstupní prohlídky u kožní a neuroložky byly pouze orientační. Díky za odezvy.

antoinet
18. pro 2013

Zavolej lékařce do Sama doma, teď to tam řeší.

lubinkova
18. pro 2013

@hagada myslím, že o tom zrovna teď mluví v "Sama doma" na jedničce... akorát jsem moc neposlouchala, mám to jako kulisu...

dadushe
18. pro 2013

Znám dva případy ze svého okolí. Chlapečkovi takhle vypadaly vlásky kolem 2 let dneska 12), máma se s tím nikdy nesmířila a používá všemožné dryáky, aby mu ty vlasy zase narostly. Pořád mu připomíná, jaký je to chudák a jaký byl krásný dítě. Asi díky tomu má s tím sám dost problém a bere to jako velký hendikep. Řasy i obočí má, na hlavně sem tam ostrůvek chmýří. Druhý případ je bývalá spolužačka, té vypadaly vlasy, řasy i veškeré ochlupení v pubertě. Ale zase jí to časem narostlo....chodilo to ve vlnách, teď teda vlasy má🙂 Je to běh na dlouhou trať a spíš asi případ od případu....Snad se vám to nakonec nepotvrdí a bude to jen přechodná záležitost🙂
@hagada

hagada
autor
18. pro 2013

Tak pořad jsem stihla až na konci, tak uvidím, jak se to bude vyvíjet. Snad postupně zarosteme, kdyžtak z toho uděláme přednost a image. Případně paruky to jistí...

hagada
autor
18. pro 2013

@dadushe díky