E. coli a opakující se záněty u kojence

1pipa
17. led 2014

Ahoj. Malý byl ve třech týdnech hospitalizovaný na DIP pro celkovou sepsi organismu a zánět ledvin. Měl v moči i v krvi E.coli a CRP 80. Dostal atb a po týdnu jsme mohli jít domů. 14dní po dobrání atb měl E.coli opět v moči a zánět moč.cest, skončili jsme opět v nemocnici. Od té doby docházíme do nefrologické ambulance bere udržovací dávku atb. Dneska jsme byli na mikčním vyšetření a o reflux se nejedná. V moči opět mírně stouply zánětlivé parametry a bakterie je přítomna ojediněle. Prý může být příčin více a podrobnosti nám řekne naše dr, ale mám volat až v úterý. Nevíte někdo,co ještě může způsobovat, že se E.coli stále dostává tam, kam nemá? U chlapců to prý nebývá. Mám strach, z čeho to může být. Neměl nikdy ani horečky ani jiné příznaky, jen špatně prospíval, proto mu obvodní brala krev, takže to na něm ani nepoznám.

petrajurinova
17. led 2014

@1pipa naše dcerka na záněty způsobené E.coli trpí zhruba od 18 měsíců. Při prvním onemocnění trvalo asi 3 měsíce než měla všechny testy (moč, stolice i krev) naprosto čisté a vystřídali jsme asi 5 druhů antibiotik. V prvé řadě to bylo tím, že se na původ zánětu přišlo až po druhém léčení antibiotiky (na běžný zánět) a bakterií měla v těle asi hodně. Od té doby dělá doktorka při každém sebemenším příznaku CRP a pokud je zvednuté, tak žádá do laboratoře o kultivaci a tím pádem se to daří včas podchytit a léčba pak trvá "jenom" zhruba 2 týdny. Důvod proč se zánět způsobený touhle bakterií vrací a opakuje mi nikdo nebyl schopný vysvětlit - každý doktor mi řekl akorát "když dítě jednou dostane zánět způsobený E.coli, tak pak bývá k opětovnému onemocnění náchylné."

1pipa
autor
18. led 2014

Hm, dost chabé vysvětlení 😒 Takže to zřejmě bude dál probíhat formou pokus-omyl a neustále do něj budu rvát atb. To mě teda netěší ☹
Nemá někdo zkušenost, jak to postupně zvládnout bez atb? Nesmím s ním nikam do kolektivu, aby něco nechytl. Mám ještě 2,5letého syna a ten s náma prostě nemůže pořád sedět doma 😖