Zanícený výrůstek na konečníku, máte zkušenost?

lrg
18. črc 2014

Dceři se u konečníku vytvořil takový výrůstek. Nejdřív jsem myslela, že je to jen podráždění po tuhé stolici, ale dnes jsem s tím šla k doktorce a ta řekla, že to musí pryč. Je to prý zanícené a je v tom hnis a určitě jí to musí bolet. Nemyslím si, že by jí to bolelo, protože při hygieně není žádný problém, asi by plakala, kdybych jí na to sahala. Doktorka řekla, ať zkusím dávat obklady ze švédských kapek, že někdy zapůsobí zázračně a pokud ne, bude muset na chirurgii a pod narkózou odstranit. Ráda bych se tou vyhnula, nemáte s něčím podobným zkušenost?

silvasilvasilva
4. pro 2014

@lrg Dobry vecer, mame momentalne stejne podobny problem. Muzete mi prosim napsat, jak jste dopadli? Byla bych Vam velmi vdecna. Pokud muzete, prozvonte mi event.na 723392028 a zavolam Vam zpet. Dekuji moc, Silvie Navratilova.

lenkavd
4. pro 2014

@silvasilvasilva zajděte si na dětskou chirurgii. Je potřeba, aby se na to někdo podíval. Příčiny můžou být různé. Špatně zhojené trhlinky, abces (ale ten je obvykle bolestivý), hemoroidy, ale i další problémy. S největší pravděpodobností Vás ale odešlou na dětskou proktologii, v případě, že to nebude akutní abces.
V případě bolestí tak mazat faktu, gelem z dubové kůry.

silvasilvasilva
4. pro 2014

dekuji za info, malou to neboli, vypada to jako vyrustek s kuze, ktery je tvrdy. Hemeroidy si myslim by byly modre. A co to je prosim Te proktologie?

lenkavd
5. pro 2014

@silvasilvasilva nemusí být modré, to je omyl. Vyhřezlý hemoroid se může stáhnout, ale kůže už zůstane. Je to pak pouze kosmetický problém. Ale ono na dálku se to fakt blbě diagnostikuje, pediatři o tom toho moc nevědí a zbytečně spíš vyděsí.... Proktologie je lékařská vědní disciplína zabývající se onemocněním konečné částí trávícího vývodu, tlustého střeva. Bohužel dětských moc není a jsou dlouhé čekací lhůty.
Dětský chirurg toho ale pozná taky docela dost, takže bych tam zašla (někde chtějí doporučení od pediatra a někde ne), ale jestli to nebolí, abces to podle mne není.

silvasilvasilva
9. pro 2014

@lenkavd Ahoj, byli jsme na te chirurgii a neni to nic vazneho.Jeto nejaka rasa kterou mame hlidat kdyby nahodou rostla,taky se muze stat ze se vstreba jak mala poroste.Dik moc za radu, krasny den.

lenkavd
9. pro 2014

@silvasilvasilva to jsem ráda, že je to jenom toto. Já si myslela, že to nebude nic vážného... Ale ono když to člověk nevidí, blbě se to diagnostikuje.... Též hezký den 🙂