Dcera má červené flíčky v obličeji. Je to alergie?

haninka
24. bře 2009

Ahoj maminy,
prosím vás o radu. Terezce se už asi 4. den po obličeji (nikde jinde) sem tam objeví takovej červenej flíček nepravidelnýho tvaru o velikosti asi 20ti halíře. Flíček má zarudlou barvu a uvnitř je takovej vypouklej pupínek o průměru asi 2mm tělový barvy..vypadá to jako když se žahnete kopřivou..Vůbec nevim co by to mohlo být. Sem tam se nějakej objeví a za chvilku zase zmizí..nijak si to neškrábe..
Nevim jak vypadá alergická reakce na jídlo nebo potnička...

Díky 🙂

roana
24. bře 2009

Tak takhle vypadaly pupínky začínajícího ekzému u naší malý, všichni mě přesvědčovali, že to jsou potničky.
Jakmile se pupen objeví, zašla bych ke kožnímu (ne k pediatroj).

haninka
autor
24. bře 2009

Ty bláho, Roana nestraš. MM měl jako malej hroznej exem... Problém je ten, že má ten pupínek jen pár minut a zmizí..než bych došla na kožní, byl by fuč..ale rači tam zavolám a poradím se. díky!

roana
24. bře 2009

Aha, tak to ekzém nebude, ale radši bych tam zavolala. Strašit fakt nechci, ale když vím, jak mě všichni přesvědčovali, že to nic neni a tu dobu už jsem mohla malou léčit a možná by ji to třeba míň svědilo....

haninka
autor
24. bře 2009

Určitě tam zavolám..nechápu z čeho by to mohlo být..ani ji to nesvědí..od 5m přikrmujeme zeleninkou a teď i ovocem, přijde mi, že se ji to začalo dělat po hrušce..ale dneska hrušku neměla a jeden se přesto objevil..včera jich teda měla víc.. 😒
Přitom v hrušce snad nejsou žádný alergeny..

roana
24. bře 2009

No, neboj, naše malá se osipala, když jsem pila hruškovej džus, takže to může být i od toho, což je lepší než ekzém..

haninka
autor
24. bře 2009

A jak to vypadá když se osipe??

dnada
24. bře 2009

haninko - tak to vyzkoušej pár dní jako když si začínala s příkrmy 😉 a uvidíš, malej se mi taky občas trošičku osypával(spousta červených pupínečků kolem pusinky i na tvářičkách) .... jo mě se prcek nejvíc osypal po jablěčném džusu(já ho vypila) a pak když sem mu uvařila koupenou bramboru,to teda hned po první lžičce šílená reakce, ze skleniček ale v pohodě😉

haninka
autor
24. bře 2009

Dnado,
máš pravdu. Zkusim to s jednodruhovou zeleninkou a ovocem..džusy piju už od začátku..teda hodně zředěné. Dneska jsem si dala jen vodu a budu pokračovat. Na kožním mi řekla abysme přišly až se flíček zase objeví, že mi takhle nic neřekne..

Díky mamči 🙂

amina
24. bře 2009

Hani, našemu broukovi naskakovaly podobné flíčky kolem obličeje a za pár minut mizely. Byla to alergie na jídlo - později prokázána alergie na BKM, prostě nesnesl mléko v jakékoli podobě.
Jak píše dnada, je dobré to sledovat a vychytat podle toho co jí. Je lepší na to přijít dřív, než se objeví případná mnohem zásadnější reakce. Vyhneš se případným nervům....
Ale nejsem doktor, třeba to bude něco jiného.

roana
24. bře 2009

Od toho je tenhle super web, tady se najde rada na všechno 😀 .

dnada
24. bře 2009

roana - viď 🙂 občas to člověku hodně pomůže a uklidní 😀 mě se dneska malej osypal pěkně dopoledene, odpoledne sme šli k Dr.měla mu píchnout druhou dávku Prevenaru,nepíchla. Místo toho napsala Fenistil kapičky a Expicial krémík na promazávání. Je to nějaká vyrážka obličej,ruka, hrudník(volně přeložen hroz;ně složitej anglickej název). Do týdne by to mělo zmiznout 🙂 No a já si původně myslela že to byla reakce na jídlo,tak mě Dr rychle vyvedla z omylu 😀

haninka
autor
24. bře 2009

Roana přesně tak, ještěže koník je..nevim kam bych chodila pro radu 🙂
Ještě mě napadlo, jestli by to nemohlo být z MM..měla jsem asi před týdnem buráky a burákové máslo. Nějak mi to nedošlo a snědla jsem jich dost..prý se a.rekce může projevit až za pár dní..snad se to bude zlepšovat..
Díky holky 🙂

roana
24. bře 2009

to haninka - No, pár dní určitě, naše malá má ekzém a nový příkmy musím dávat až po týdnu, aby se vidělo, za tři dny se to nepozná...
Jási jak pako píšu, co jím, abych za týden věděla, z čeho je osipaná (kojím)...

haninka
autor
25. bře 2009

Roana, já jím pořád to samé..žádný novinky nezavádím..
Našla jsem tohle téma, ty stejné pupínky:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

roana
25. bře 2009

Mrkla jsem na to, ale nemám sil to celý pročítat. Je to zajímvý, to v každým případě...
Taky mám doma článek o alergiích a tam píšou, že je to někdy kombinace vlivů - tzn. citron mimču nevadí, ale pokud bude unavené nebo nemocné nebo zoubky, a dá si citron, tak je možný, že dojde k reakci.