Histaminová intolerance. Máte zkušenost?

martina468
23. kvě 2022

Zdravím maminky,je tu někdo kdo má dítko z his.intoleranci?Mám chlapečka 7 let,kterému to zjistily na imunologii z krve,má od miminka atopický exem.... Vůbec si nedokážu představit co bude jíst,co obědy ve škole....🙈prosím o vaše zkušenosti.dekuji moc

misadan11
23. kvě 2022

@martina468 nase mala ma...nevim, jak moc hroznou ci tak....ale atopak taky mela...i dle dr ne to o tom vychytat mnozstvi histaminu, co zvladne a co uz ji vadi...a hlavne treba nektery i potraviny z nebezpecnych ji nic nedelaj..nekterych staci malinko a objevi se flek...plus probiotika a taky jsme doma celkove presli na non toxic domacnost(az na par vyjimek) a musim zatukat, az na par vykyvu to ma v klidu...ale nebylo to hned..

mmm12345
23. kvě 2022

dcera má atopický ekzém od miminka, už 4 roky máme non toxic domácnost, hodně omezujeme cukry (domácí buchta je ok, ale čokoládu v podstatě nezná, bonbony ze školy nosí domů - občas něco asi sní), ale před rokem jí zjistili histaminovou intoleranci, hodně kritické hodnoty. My jsme předtím jedli denně rajčata, měla je fakt ráda a od té doby jsme je hodně omezili, nevynechali jsme je úplně - třeba na těstoviny je dáváme pořád, ale nemá je denně na svačinu a pod.... no a ekzém opravdu zmizel, trochu se objevil teď na jaře, ale ne do takový rozměrů, že se od rána do večera škrábala (má na těle pár červenějších flíčků, ale neškrabe se...). Takže asi to chce vychytat, zamyslet se, co doma jíte nejvíc, podívat se na tabulky, kde je histamin a tyto potraviny hodně omezit... třeba to bude stačit. Myslím, že není třeba úplně bláznit a vyhazovat potraviny ze špajsky a ledničky....

geonisa
24. kvě 2022

Syn 6 let , má histaminovou intoleranci a potravinové alergie . Má zažívací problémy, někdy sem tam nějaký ekzém měl , ale jen chvilku . Zjistili mu to v 1,5 roce . Trvalo nám zhruba skoro 2 roky než jsme všechno vypozorovali . Vedla jsem si potravinový deník . Tam jsem psala všechno co ten den snědl a jak se cítil . Pak jsem ty dny opakovala a srovnávala . Jestli to teda způsobilo nebo ne . Někdy měl z nějaké potraviny ekzém . Pak se to dietou srovnalo .

martina468
autor
24. kvě 2022

@geonisa a jak to řešíte s jídlem ve školce/škole?

geonisa
24. kvě 2022

@martina468 má svačinu s sebou a oběd doma .

geonisa
24. kvě 2022

@martina468 některé maminky řeší ze vyberou menší zlí z jídelníčku školy , ale stejně si to vybere svoji daň. Ono to tělo se stejně ozve . Když jsem ještě neměla malou . Má teď 11 měsíců a musela jsem do práce . Tak jsem proste ráno uvařila mu oběd nachystala svačinu . Záleží taky na dítěti co snese a co ne . A jaké hodnoty jste měli , nám třeba řekli ze střevo už není schopné degradovat Histamin . A k tomu ještě alergie na Lepek , mléko a vejce . Mluví za své . Takže spolehnout se na někoho kdo mu uvaří . To nejde , není to jednoduché , ale není to nemožné 🙂 . Věřím ze to se synem zvládnete a bude to lepší 🙂