icon

Jakou kosmetiku použít na suchou kůži novorozence?

30. led 2026

Ahojte, prosím poradte co na suchou olupující se kůži pro novorozence. Miminko se tak narodilo, pediatr nám předepsal mast (vyrábí se v lékárně), která trochu zabrala, ale není to na dlouhodobé mazání a když nějakou oblast nenamažu tak se opět tvoří šupinky. Od narození koupeme pouze v čisté vodě..

avatar
martivit92
30. led 2026

@anonym_autor poraď se s pediatrem. Já mám celou sadu od Purity Vision a nemůžu si stěžovat malý měl po tom pokožku fakt jak miminko úplně hebkou (měsíčkový olej, dětské máslo a měsíčkovo zinkovou mast). Pak začal mít ekzém v 9 měsící,tak jsem začala promazavat od Uriage Bébé Krém i sprchový gel a ekzém zmizel.

avatar
vendulis
31. led 2026

@anonym_autor Linoa, je skvělá, pediatra to může předepsat zdarma

autor
2. únor 2026

Ahojte, tak jsem zjistila, že máme Lenienskou mast, namíchanou v lékárně podle receptu. Mně dost vadí, že je v tom vůně, jakoby růže. Raději bych něco bez parfemace..Máte zkušenosti z touhle mastí?