Kombinace léků na horečku. Jaké lze kombinovat po 3 hodinách?

nazka
6. led 2023

Prosím, jaké léky se dají kombinovat po 3 hodinách? Vím, že Paralen a nurofen. A co nurofen a panadol nebo ibalgin baby? Děkuji

eliska_r
6. led 2023

@nazka myslím, že ibalgin a nurofen jsou na stejné bázi a panadol s paralenem taktéž. Tudíž by měl jít nurofen/panadol, ibalgin/panadol… ale nejlépe vám odpoví lékař či zdravotním k tomu způsobilý. Zavolejte si do jakékoliv lékárny, pohotovost či k lékaři !!!

lucifux
6. led 2023

@nazka dávám Panadol/Nurofen

zet83
6. led 2023

Kombinovala jsem vždy podle této věty:
Maximální léčba horečky pomocí léků je tedy podávání paracetamolu a ibuprofenu v dávce při horní hranici v 6 hodinových intervalech – střídáme oba léky po 3 hodinách
Centrafixem jsem si napsala do lékárničky tabulku, které jsou paracetamoly a které ibuprofeny.
Paracetamoly:
Čípky
• PARALEN 100 mg® – pro nejmenší děti od 7 kg;
• PANADOL BABY 125 mg® – pro děti od 9 kg;
• PANADOL JUNIOR 250 mg® – pro děti od 15 kg;
• PARALEN 500 mg® – je vhodný pro děti starší 9 let nebo od 33 kg.
Suspenze
• PARALEN SUS 24 mg/ml®
• PANADOL PRO DĚTI 24 mg/ml

Ibubrofeny:

Sirup 2%: Ibalgin sirup, Nurofen sirup, Ibuberl sirup, Brufen sirup: 100 mg ibuprofenu v 5 ml sirupu, tj. 1 ml sirupu obsahuje 20 mg ibuprofenu.

Sirup 4%: Nurofen sirup je na trhu také ve vyšší, 4% koncentraci pro školní děti: v 5 ml sirupu je pak obsaženo 200 mg ibuprofenu, tj. 1 ml obsahuje 40 mg ibuprofenu.

Nurofen pro děti čípky 60 mg

Nurofen pro děti čípky 125 mg

Nurofen pro děti Active – tablety 100 mg – samorozpustné tablety bez potřeby zapití vodou (vhodné cca od 5 let, pokud dítě netoleruje sirup)

Tablety 200 mg: Ibalgin, Nurofen (pro děti s hmotností od cca 25 kg, pokud dokáží spolknout tabletu)

Tablety 400 mg: Ibalgin, Brufen, Ibuprofen (celou tabletu mohou děti s hmotností nad 40 kg)

kristyn86
6. led 2023

Je to podle ucinne latky. Paracetamol (Paralen,Panadol) a Ibuprofen (Ibalgin baby,Nurofen). Takze se da stridat Paralen,Panadol x Nurofen,Ibalgin baby. Musi byt jina ucinna latka.

nazka
autor
6. led 2023

@lucifux
@eliska_r díky, já si to myslela 🙂

nazka
autor
6. led 2023

@zet83 ty jo, moc díky 🙂

gdpr
6. led 2023

Základ kombinovať paracetamol s ibuprofenom a je úplne jedno, či paralen/panadol s ibalginom/nurofenom alebo aj liekmi s iným názvom ide len o účinnú látku.

sanyy22
6. led 2023