Linola fett dlouhodobě. Je možné používat?

simca128
27. únor 2022

Ahoj holky chci se zeptat mal ma atopicky ekzem pouzivam linolu fett a kuze uz se ji krasne jemno jak ji mela hrubou a k moji otazce az se ji to jakoze zahoji muzu porad pouzivat tu linolu fett na promazavani nebo neni vhodna kdyz kuze bude vyhojena myslela sem jako mazat rano a vecer po koupani mebo mam radeji az se to vyhoji uplne poridit jiny mastny krem na promazavani? Popripade jaky jiny krem co zvlcni tu pokozku napada me bioderma atoderm intensive baume teda pokud bych linolu nemohla pouzivat porad
Prave nevim jestli se da pouzivat proste na promazavani ikdz ekzem neni jako promazavani telicka a obliceje
Dekuju

lencaa11
27. únor 2022

@simca128 můžete používat kdykoliv a pořád změna by mohla zas vrátit exem zpět

jannym
28. únor 2022

Ja jsem u dcery presla po vyhojeni na body lotion od nich, a linolu fett krem mame jen na loziska, a v zime na oblicej, ale dcera jej nema nijak rozsahli, driv mela velke lozisko v obliceji, pak po antibitikach vypadala jak flekaty psik, a v soucasne dobe byva vysev jen v loketnich jamkach a pod koleny, s tim jak roste se u nas meni rozsah a spis misto ekzemu se ji zhorsuje astma…

simca128
autor
28. únor 2022

@jannym mala raky nema extrem ona ma jen tu hrubou kuzi ba rucickach a tvarich uz malo a ta lotion se muze davat na oblicej ?

jannym
28. únor 2022

@simca128 ano i na oblicej, jen v zime mi prijde ten fett krem jako lepsi ochrana proti mrazu, radila nam to i kozarka kdyz jsme jeli v zime do alp, jen bych byla opatrna okolo oci, kdyz mela dcera ekzem i na ocnich vickach tak snesla je linolu fett krem - u ostatnich kricela ze ji to stipe, asi jak jsou ridsi tak se ji to dostalo do oci nevim, to byla opravdu mala a komunikace nic moc…

alva11
28. únor 2022

Ano, můžete používat dlouhodobě, lepší je spíš ložiskově (na ekzém, na horší místa) kvůli tomu, že je hodně mastná, hutná, ale pokud vyhovuje na celé tělo, můžete, nicméně ta Bioderma se na celé tělo i vzhledem ke konzistenci hodí více. Můžete na tělo i na obličej.