Má niekto skúsenosti s tikmi v očiach u dieťaťa?

estel
9. únor 2010

Ahojte.Má niekto skúsenosti s tikmi v očiach u dieťaťa?Moja 8 ročná dcete to začala z ničoho nič robiť a aj pri tom robí grimasy zvláštne.Má aj ADHD a hyperaktivitu ale toto s tymi očami začala robiť pred mesiacom.Boli sme na očnom dostala aj okuliare a čakám na vysledký s výteru očí ale vraj to bude problem najskôr psychického charakteru.Tak prosim maminy čo maju s týmto niaku skusenost aby napisali.

lukinkowa
26. únor 2010

Dobrý večer..stretla som sa osobne s takýmito tikmy u detí, aj keď nie u môjho vlastného. a môžem potvrdiť, že väčšinou súvisia s problémamy psychického charakteru, napr. ak dieťa prežilo niečo traumatizujúce a pod. ale môže to súvisieť aj s diagnózou vašej dcérky. Skôr ako za očnou by som s ňou skočila k neurológovi, ktorý spraví potrebné vyšetrenia, prípadne vás odporučí k detskej psychologičke.

estel
autor
26. únor 2010

Dakujem za reakciu ja som bola u našej lekárky a tá nás poslala k pedopsychiatrovi tak sme objednaný.Hovorila mi aj že to býva z niakeho šoku alebo tak ale práveže neviem o tom že by niečo také zažila.Tak nechápem že to začalo z ničoho nič.

lukinkowa
1. bře 2010

Deti majú swoj wlastný swet, niekedy si možno ani newšimneme , že ich niečo trápi, alebo nás jednoducho len nechcú zaťažowať.. a nechodí dcérka sama k starým rodičom na náwštewu alebo k nejakým iným príbuzným? možno tam widela niečo, alebo počula, čo ju zranilo..

estel
autor
2. bře 2010

Chodieva sama k babke a k dedkovi ale neviem že by sa tam niečo vyskytlo.Ale ona je stále zasnená niekedy jej niečo vravím a ona ma vôbec nevníma ani na opakované volanie a až ked sa jej dotknem sa spametá.Alebo napríklad povie že si ide umyť zuby a nechá otvorené dvere a ja tam pridem za nou a ona zvýskne že sa ma lakla ale pri tom tam neprídem ako duch.

lenca79
8. kvě 2014

ahoj, mohlo by se jednat o epilepsii podle příznaků