Mateřské znaménko u miminka se zvětšilo

petrisp
1. bře 2014

ahoj, naše malá (6týdnů) má na ruce malé mateřské znaménko.Dnes jsem si všimla, že se zvětšilo,ale nejvíc mě zarazilo, že jsou v něm jakoby krvavé tečky.Myslíte, že mám plašit a jít v pondělí k doktorce nebo to ke zneménku patří? Já ani přítel nic takového nemáme, máme spíš pihy.

kaculka46
1. bře 2014

To vypadá spíš na hemangiom,než znaménko.Také jsme měli nad zadečkem.

petrisp
autor
1. bře 2014

Aha, to mě nenapadlo.Moc děkuju. A co se s tím dělá? Prý to většinou zmizí jsem se teď dočetla....Zkusím to zítra vyfotit.

kaculka46
1. bře 2014

Ano ty lehčí formy časem zmizí úplně, ty těžší se později řeší operací, ale to určo nebude váš případ. Jen opatrně na nějaké škrábnutí ono je to hodně prokrvené a dost to pak krvácí.

xmarg04
1. bře 2014

@petrisp Mam s tim lonskou zkušenost - pokud je to kozni, většinou se jen voli "aktivni neleceni", tj. jen se sleduje vyvoj a nic se nedela... Nejpozdeji do 5 let valna většina zmizi...😉 (ale urcite bych nekam zasla, at vas nevydesi, ze se to muze pomerne hodne zvetsovat...)

pppxx
2. bře 2014

Pokud je to hemangiom, tak ten vetsinou do urciteho veku zmizi, chce to ale hlidat a hlavne davat pozor at se nerozskrabne - jsou to neukoncene cevky a hodne to krvaci.
Urcite bych se zminila detskemu lekari az pujdete priste na prohlidku, bude to sledovat nebo vas odesle na kozni

petrisp
autor
5. bře 2014

Tak holky, tady je slíbené foto. Asi je to fakt ten hemangiom že jo? Přitom to fakt ze začátku vypadalo jako znaménko než se tam udělali ty červené tečky.