Může mít 2,5 leté dítě horečku z únavy?

millist
26. kvě 2011

Ahoj. Ráda bych se na něco zeptala.
Malé jsou 2 roky a 7 měsíců, chodí do jesliček (moc se jí tam líbí). Bohužel nám od ledna marodila - 4x píchané ucho. Nechali jsme ji proto 3 měsíce doma, dostala léky na imunitu.Teď v květnu už zase nastoupila. Sice to s ní vypadá líp, rýmu nebo něco menšího mívá, ale už to nedojde až k tomu píchání.
Ale všechny 4 týdny, co chodí do jeslí, dostane vždycky v noci ze středy na čtvrtek horečku (tak kolem 39), nic jí k tomu není, dneska jsme raději nechali zkontrolovat uši a dobrý. Celý čtvrtek vždycky prospí, na večer se vzbudí a je dobrá. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným? Přijde mi, že to má snad z únavy. Musím teda ještě napsat, že v tomhle věku váží sotva 10 kg, což je dost málo, je i dost malá, měří tak 85 cm. Moc toho nesní, i když v jesličkách je to o moc lepší. Je takový nejedlík už od mimina a je pravda, že energii vždycky brala spíš ze spánku než jídla.

laloona
26. kvě 2011

Ahoj, na svůj věk má opravdu hrozně malinko, určitě bych došla k doktorce a nechala jí udělat komplexní vyšetření,člověk nikdy neví aby něco nezanedbal. Každopádně ať je brzo fit přeju

hasky24
26. kvě 2011

@millist ahojky je hodně drobná můj chlapeček má v 18 měsících 10 kilo určitě jak píše @laloona zajít doktorovi 😉 😉 držim palečky

vladimuraz
26. kvě 2011

@millist : Ahoj, my to máme také tak, ne sice tak pravidelně jako Vy, ale dost často. Dcera je také drobná je jí 3,5 roku a má 12 kg. Absolvovala různá vyšetření, ale nic se nezjistilo. Zrovna teď leží s 38,5, byli jsme 4 dny u známých na chatě, kde celé dny lítala s kamarádkou, koupala se v bazénu (podotýkám vnitřním, takže není nastydlá), málo spala....Dneska odpočine a zítra bude v pohodě.
Kamarádky dcera dostala diagnózu : periodická horečka, té se to opakuje pravidelně.

millist
autor
30. kvě 2011

Nám doktorka dělala vyšetření na všechno a je v poho. Asi to bude fakt tou únavou. Tentokrát to teda nakonec byla pořádná angína. Uvidíme dál. Dneska jsem ji vážila a má dokonce jen 9,80, drobek jeden.