Pulzující fontanela u měsíčního dítěte, je to normální?

ajurka
4. dub 2014

Je to normalni u mesicniho chlapecka? A prijde mi hoodne malo propadla... pokud by byl dehydratovany musela by byt hodne? ... je plne kojeny..

ajurka
autor
4. dub 2014

😕

fykyska
4. dub 2014

Fontanela nebo-li lupínek by rozhodně propadlá být neměla samosebou je to myšleno nějak výrazně jinak na pohmat tam ,,dolík" je . Velká fontanela má tvar kosočtverce. Dá se snadno nahmatat, dokonce můžeme cítit, jak pod ní pulzuje krev. Kromě „velké“ fontanely je na hlavičce ještě pět dalších („malá“ je umístěna v záhlaví a má trojúhelníkovitý tvar a 4 maličké, které má i odborník problém nahmatat). 😉
Pokud by byl dehydratovaný tak bys to měla poznat také podle jiných faktorů jako je množství pomočených plen méně jak 4 není dobré, extrémně tmavá,zapáchajicí moč atp!
Pokud máš pochybnosti určitě jdi na pediatrii. Ale odpoveď na tvou otázku ANO JE TO NORMÁLNÍ ŽE FONTANELA PULZUJE.

fykyska
4. dub 2014
ajurka
autor
4. dub 2014

@fykyska jen pohmatem je ji ma trochu nize... pocurane pleny menime casto takze je to ok..jde mi o to že sem viděla pouhým okem jak pulzuje a ted nic...

ajurka
autor
4. dub 2014

@fykyska a kdyz bude treba pulzovat porad? Je to take v poradku? Proc mi redy znama rekla že když pulzuje tak mi miminko něco bolí

milmic
4. dub 2014

Moje děti obě mají propadlou fontanelu, ale dehydratované rozhodně nejsou. Měly to tak vždycky. 😕 Asi má každé dítko fontanelku nějakou?
A pulzující je v pořádku. 🙂

fykyska
4. dub 2014

@ajurka Je malinký 🙂 proč ti to známá řekla to opravdu netuším, ale opravdu se nic neděje když to pulsuje je to přeci logické 🙂 Pulsuje pod ní krev, to je to samé jak když si měříš tep na zápěstí taky to tam ,,tepe" 🙂 akorát to není tak patrné, tak viditelné - kdežto fontanela je na viditelném místě je to křéhká část těla , a pokrývá jí jen tenkrá vrstva kůže 😉 😉 neni to zatím srostlé vše je vymyšleno přírodou aby dítě mohlo projít porodním kanálem tak až časem osifikuje - zkostnaní a vše k sobě sroste pak nebude vidět nic 😉 😉 Do té doby tam bude mít miminko patrný dolík a bude i vidět jak to tam tepe - Lékařka při každé kontorle hlavu a velikost fontanely kontroluje určitě by tě upozornila kdyby bylo něco v nepořádku

ajurka
autor
4. dub 2014

@fykyska
@milmic tak moc děkuji

fykyska
4. dub 2014

Rado se stalo 😉