Tekutý pudr a neštovice. Měl by pudr jít dolů?

karol1996
9. pro 2023

Zdravím ženy, mám dotaz. Možná blbý, ale zeptat se chci.
Máme neštovice, na doporučení dr mazeme pudrem, ale jak neštovice stroupkovati, pudr z nich nejde dolů. A já nám pocit, že by měl jít, aby se to navázalo úplně novou vrstvou. Nebo ne? Poradite kdyztak čím ten pudr jemne odstranit? Diky.

zuzangel
9. pro 2023

@karol1996 my je měly před prázdninami a doktorka,že pudr už se nepoužíva, tak jsme neměli nic, max kdyby svedilo moc tak Fenistil, případně srážet horečku.
Jde o to, že se sice vysuší neštovice, ale vysuší se i ta okolní kůže a stahuje se tak a svědí to víc. Takže za mė nemazat vůbec.
Zbavit zaschleho teda moc nevím. Já bych asi dítko dala do sprchy a umyla jemně Oilátem/Balneum nebo podobným olejem, aby se kůže hydratovala a pak ručníkem jen otapkat jemně ,určitě neutírat nahoru dolu, aby se kůže i ty nestovice nedráždily.
Brzké uzdravení přeji 👍

karol1996
autor
9. pro 2023

@zuzangel ony ji moc nesvedi, dáváme fenistil kapky a je to v pohodě, ten půd byl doporučen na vysuseni. Ale prostě vana bejt nemá a ve sprše to dolu nejde bych ji vorvala i ty nestovice dolů.

zuzangel
9. pro 2023

@karol1996 to nemá, ale bohužel jinak nevím jak bych ten zaschlý pudr dostavala dolů. Tady ty olejové emulze na hydrataci jsou super, a věřím že jednou sprcha nebude o nic horsi, než ten pudr. Hlavně nedrhnout kůži.

kristyn86
9. pro 2023

Nyni se uz pudr nedoporucuje pouzivat. Prave kvuli nadmernemu vysusovani,drbani a nasledne zaneseni infekce. Nedycha to pod tim pudrem. My mazali primo gelem na nestovice. Ale kdyz uz jste mazali,tak ja bych se to nesnazila nicim dostat dolu,ale pockala bych,az stroupek odpadne. Abys ho omylem nestrhla drive a nezustala tam jizvicka.

karol1996
autor
9. pro 2023

@kristyn86 já poslechla proste dětskou. Na začátek doporučila alpu a pak ten pudr. Takže mě nenapadlo to nějak víc do hloubky zkoumat.

zmrzlinka
9. pro 2023

Pudr se nedoporučuje.Oplachni ho ve spše a nech to být.

kristyn86
9. pro 2023

@karol1996 Chapu. Jako nic hrozneho se nestane. Kazdy doporuci neco jineho,dle svych zkusenosti. Ale ja bych jen oplachla a ty stroupky pak odpadnou samy. At se nestrhnou...

veruuu_kubesovic
19. pro 2023

@karol1996 mažu tímto, na doporučení z lékárny, tekutý pudr už se dávno nedává...

veruuu_kubesovic
19. pro 2023

@karol1996 neštovice mají obě děti teď, první je měl syn, teď je má dcera, maže se jen pokud vyloženě svědí, jinak se nechává být...

22hanah
19. pro 2023

@karol1996 právě tím pudrem a jak nejde dolů se ta kůže "zacpe", proto se už dávno nepoužívá, kolik je vaší paní doktorce, že to neví?🤦🏼‍♀️

marge_s
19. pro 2023

@22hanah I ta alpa musela byt taky príma 🤔 jaj

kristyn86
19. pro 2023

@veruuu_kubesovic Jo,tohle jsme meli taky a jeste nejaky gel.