Vyrážka - 1 cm bílé kolečko. Je to alergická reakce?

zuzankast.
9. led 2010

chtěla bych se zeptat, jestli jste se některá setkala s vyrážkou vypadající jako asi 1 cm bílé červeně ohraničené kolečko, na prdelce - skoro v pase.. napadá mě jestli to není alergická reakce na jídlo, malá měla včera prvně borůvkovou přesnídávku, ale např. na rajčata se reakce (červené pupínky) objevila na pusince.. co to asi je? ☹

janulazaynab
9. led 2010

Takhle Ti to asi nikdo nepoví, nejlíp, když se na to podívá odborník, takže zajdi k dětské.

rimmel
9. led 2010

to nejak skoro papa boruvky a rajcate nie? 😕
ale inak neviem poradit, asi ako janula hovori, lekarke treba ist.

zuzankast.
autor
9. led 2010

ta přesnídávka je od 8. měsíce a rajčata jsem jedla já (stále kojím).. Ona totiž naše dětská dr. na většinu problémů řiká "to je normální, to nic není"... a když to jedné mamině nedalo a po měsíc trvající rýmě zkusila jiného doktora, dozvěděla se, že to je docela vážné a že ten dr. nechápe, proč malému už dávno nedává léky.. proto se ptám nejprve tady.. tak uvidím zítra, jestli to začne mizet nebo naopak 😕

evena
9. led 2010

proč nevyměníš doktora 😵

zuzankast.
autor
9. led 2010

jsem z malého města, je tu jen jedna dra další jsou 20km daleko a to si bez auta doma netroufám - manža s ním jezdí každý den do práce. ☹

shaula
9. led 2010

Zuzankast. - nechci strašit, ale přesně takhle vypadá lymská borelióza... Jen tedy bývá větší než 1 cm. Radši šupajdi k doktorce a kdyby se k ničemu neměla, tak trvej na krevních testech...

zuzankast.
autor
9. led 2010

fakt? I kdyby to zítra bylo lepší? ☹ ☹ ☹

zuzankast.
autor
9. led 2010

teď jsem jukla na něco o té nemoci - přenáší se bodnutím hmyzu nebo klíštětem, takže to naštěstí snad ono nebude. Ale pro jistotu zajdu v Po k dr a uvidíme..

shaula
9. led 2010

Určitě zajdi, lepší jít zbytečně než to zanedbat - tohle první stadium boreliozy se přeléčí antibiotiky a je to OK, bez léčby to může mít později následky. Ono nikdy nemůžeš vědět, jestli jsi zaznamenala všechna komáří bodnutí... I když je fakt, že ty případy, o kterých jsem já slyšela, byla všechna po klíšťatech (včetně mého manžela). Držím palečky, ať je to jen nějaká banalitka, dej pak určitě vědět 😉
Našim klukům se jednou objevilo něco podobného - taková jakoby krupička seřazená do dvou kroužků o průměru cca 1 cm s vpichem uprostřed, doktorka říkala, že to asi bude jen nějaké hmyzí kousnutí. Borelióza vypadá trošku jinak - jen jakoby červený flek s bílým středem (takový červený kruh) - ale bývá to velké několik cm, takže pevně věřím, že u Vás to bude něco jiného.

zuzankast.
autor
10. led 2010

Dík shaulo, dnes už je to videt míň a prostředek se jakoby odlupuje (jako slabounký puchýř), uvidíme po koupání jako včera.

shaula
10. led 2010

Aha, tak to bude stopro něco jiného 🙂