Vyrážka. Máte zkušenost?

boca2
3. únor 2024

Zdravím chtěla bych se zeptat jestli má někdo zkušenost s takovouto vyrážkou na tvářičkách, mažeme zinkovou mastí. Vyrážka začala nenápadně jako pár pupínků a teď už to je jednolitý kus😟 Malému 3 měsíce asi lezou zuby, hodně sliní, strká pěsti do pusinky a pak si sliny roztírá po obličeji (jak to asi i svědí)

Ještě mám dotaz - zda má někdo zkušenost s růstem zoubků, že to trvá už od Vánoc, kdy začal malý slinit a občas poplakávat a až teď od minulého týdne má opravdu záchvaty breku, ve dne v noci je plačtivý a rozmrzelý až je skoro nemožné ho utišit. Dásně červené a nateklé ani nemá, má jen to slinění strkání ručiček do pusinky a teď už týden ten nepřetržitý pláč (trvá už týden 😭..) Žádný zoubek ale stále zatím nikde 🤔
Díky za rady

teenyel
4. únor 2024

Takhle to u nas zacalo take, kdyz byly malemu cca 2-2,5 mesice. S doktorkou stale resime, x masticek, zinkovky atd. Pomohla jen jedna masticka, co se smela pouzivat jen tyden, protoze obsahovala kortikoidy. U nas se jedna o atopicky exem. A zacalo to taky nenapadne par pupinky a pak se zhorsovalo. Trochu se to zlepsilo po specialnim Nutrilonu, co nam na nej doktorka dala recept do lekarny. Ale ma to stale. Takze resime, cim jeste by to mohlo byt. Pry to u vetsiny deti do roka zmizi, rikala. Ale svedi ho to, musim porad strihat a pilovat nehty, jinak ma okamzite krvave skrabance, jak si to drbe. A s tim slinenim....dasne pry mohou svedet dlouho pred rustem zubu. U nas uz takhle slinta a cpe do pusy ruce i vsechno kolem sebe docela dlouho a po zubu ani stopa.

boca2
autor
4. únor 2024

@teenyel Krásný malý...🧡 No.. nám také nejdřív řekli - že atopický ekzém, pak to doktorka zacala bagatelizovat.. ale už se toho začínáme obávat docela se to ted horší den ode dne. Tady jsem dostala tip na mastičku - tak vyzkoušíme a jinak asi dubovou kůru apod..a doufat že se to nebude rozlézat 😞✊

boca2
autor
4. únor 2024

@teenyel obrázek s mastičkou se mi nevložil, tak ještě napíšu o co šlo - je to tip tady z "koníka" měl by to být - dr.c tuna, balzám calendula ( i když jsem to zatím nevyzkoušela...) Jinak já kromě toho zkusím možná ještě homeopatika (propolis možná.. konopnou mast apod ✊)

teenyel
5. únor 2024

@boca2 ja tu ted na toto pokladala dotaz ve skupinach a take jsem posbirala nejale tipy. Kazdopadne dnes to budu resit opet i u doktorky, tak uvidime. Nevim, od jakeho veku mohou poslat s mimcem treba na alergologii a tak. Ono zklidnit pokozku je vec jedna, ale zjistit pricinu je vec druha a rekla bych, ze dulezitejsi. Ale u nas to bylo uplne totez, jak tu bylo napsano. Nejprve par pupinku a najednou z toho cele tvare. Dal se to nerozlezlo, drzi se mu to na tvarich, ale i tak to pro nej musi byt neprijemne.

ajja87
5. únor 2024

Co by to mohlo být neporadím,ale jen jsem to chtěla říct,to že slinta a strká ruce do pusy neznamená růst zubů, mám tři děti,všechny v tomto věku začaly slintat a strkat pesticky do pusy a první zuby ty dvě starší měly až okolo 8/9 měsíce,to mladší má ještě čas,ale začíná to úplně stejně a i v okolí mám takové případy,kdy to slintání nebyl příznak růstu zubů...

boca2
autor
5. únor 2024

@teenyel urcite na alergologii by to chtelo. My se budeme vracet do Francie, kde mame zakladnu a tam v nemocnici budou delat testy krevni i DNA, aby se tomu prislo na kloub.

boca2
autor
5. únor 2024

@ajja87 Aha, dekuji moc za nazor.
Tak ted se trochu hrozim, co mu muze byt, kdyz tak silene rve. Prave kvuli placi a zachvatum revu jsem si to spojila se zuby
Ale je fakt, ze se to tahne uz douho a zadny zub ani natekla dasen nikde. Tak ted babo rad...

teenyel
5. únor 2024

@boca2 a s tim revem/placem jste zkouseli fyzio? Kamaradky mala mela blokady a neustale silene plakala. Na fyzio se jim to povedlo vyresit.

ajja87
5. únor 2024

@boca2 a nemuze treba plakat kvůli té vyrazce?nebo treba nepálí ho to mazání?me treba deti zacali hodne plakat,kdyz jim třeba nesedla nejaka kosmetika a palilo je to.

boca2
autor
6. únor 2024

@ajja87 plac zacal z niceho nic a vzdy si nacpal pesticku do pusy a nebo prstikama rejdi po dasnich. A jeste pred tim, nez propukla vyrazka a nez jsme zacli mazat.
Jakoby z niceho nic to vzdy zacne, jak kdyby mel nahlou bolest.
Uz jsem si i rikala, zda nerve z hladu, ale je najedeny dost, zkousela jsem kojit vic, bez efektu, navic bylo videt, ze uz je plny.

boca2
autor
6. únor 2024

@teenyel chodili jsme k osteopatce, ktera rikala, ze bloku ma dost v telicku, ale to bylo davno predtim, nez tyto stavy zacaly. A to nikdy nebrecel, byl totalni klidas.

boca2
autor
6. únor 2024

Je taky uplne jedno, co dela, lezi na posteli, sedi v houpacce, nebo ho chovam, je klidny, smeje se, a z niceho nic zacne rvat jak sileny a rve si ty ruce do pusy. Pokud to nejsou zuby, musi ho bolet neco jineho.
Zkousime jeste doktory. Dnes jsme neporidili, zkusime zitra doktorku.

boca2
autor
6. únor 2024

@teenyel urcite muzem zkusit zajit znovu. Asi dobry napad. Diky