Můžu přejít ze schématu 3+1 na 2+1 (Infanrix Hexa)?

kikus16
30. lis 2016

Prosim o radu, cetla jsem hodne diskusi, i na vakciny.net, ale nenasla jsem co potrebuji vedet. Mala ma za sebou dve davky infanrix hexa(1.davka 9.8.-mela 4 mesice, 2.davka 4.10.). U druhe davky jsem se ptala dr. jake mame schema, rekla 3+1. Jsem prvorodicka a nemela jsem tuseni ze je i jina moznost, a dr.se me ani pred prvnim ockovanim nezeptala jake schema chci. Kdyz jsme byli na druhou davku, rekla ze musime stihnou naockovat do 2 mesicu od prvni davky, jinak se musi ockovat znovu od prvni davky, coz me zarazilo a doma jsem zacala hledat informace. Zjistila jsem, ze co mi rekla neni pravda. Moje otazka zni: muzu prejit na schema 2+1 infanrix hexa, kdyz dr.ma ve slozce zapsano schema 3+1,aniz by se me zeptala zda ho chci? Dekuji za rady

panickatlamicka
30. lis 2016

Muzes.

fyii
30. lis 2016

Ahoj taky me to zajima. Proc nekdo ma 2+1 a nekdo 3+1? Cim je to dane? Nam nikdo nenabizel jen 2+1. Ted mame za sebou prvni Hexu a Prevenar13.diky za radu🙂

panickatlamicka
30. lis 2016

@fyii a ten prevenar a hexu dohromady? To uz nedavejte, ockujte zvlast. 2+1 maji rodice, co si o nej reknou.

fyii
30. lis 2016

@panickatlamicka jo dohromady. Rodice co si reknou? To ma asi nejaky duvod ne? Proc by jinak davali 3+1

panickatlamicka
30. lis 2016

@fyii dohromady se ockovat nema a dr co takto ockuje, je hovado. Schema 3+1_je pouze z ekonomickych duvodu.

hz
30. lis 2016

Chce se to trochu informovat o ockovani. Ja treba davala Pediacel a jeste jsem dost odkladala..Je vice moznosti jak ockovat a kde je co potreba. Doporucuji web vakciny.net tam se dozvite vse... hodne stesti...

fyii
30. lis 2016

Vase vysvetleni je divne a nema moc logiku. Pokud by to bylo z ekonom.duvodu tak davaji vsem jen 2 +1 nikoliv 3+1. Cekam nejakou rozumnou odpoved zalozenou na realnem podkladu. I presto Vam dekuji za odpoved. Kazdopadne se na to zeptam priste doktorky na cem to schema zavisi.

fyii
30. lis 2016

@hz diky za odkaz proctu to

panickatlamicka
30. lis 2016

@fyii z kolika prodanych vakcin ma farmafirma vice penez? Ze 3 nebo ze 4? I Petras na webu vakciny.net o tom pise, ze to je hlavni duvod. No nevim, zda je dobre se na tuto vec ptat lekarky, ktera ockuje dve vakciny naraz. Tipuji, ze ti rekne, ze je tim ockovani ucinnejsi 😀 ( neni) .Ale jak myslis.

panickatlamicka
30. lis 2016

@fyii
Zde mas o schematu 2+1. Pokud ti ani toto neprijde jako rozumna odpoved ( to me celkem pobavilo, ze o ocku moc nevis a presto jsi schopna vyhodnotit, co je a co neni rozumna odpoved 😀 ), tak uz nevim... https://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2015_06.htm

hz
30. lis 2016

@fyii bohuzel ekonomicky duvod je jednim z pricin, proc se ockuje ve schematu 2plus 1 ci 3plus 1. Treba Pediacel je 2plus 1, kazda davka stoji kolem 1000Kc, pojistovna ji neproplaci(ma ale treba ano, ikdyz ne celou, ale ze 3/4jo), hexa je hrazena pojistovnou, obsahuje vice hliniku nez pediacel, a dalsi veci k tomu-vse se dozvite v odkazu vyse. Ja si radeji priplatim za alternativu a muzu byt klidnejsi nez s Hexou.. studujte a hodne pochopite... hodne stesti..

haaaluska
30. lis 2016

Mne malu ockovala aj hexou aj prevenar.takze sa nema ockovat naraz obidvoma?nastastie (tukam)sme po ockovani ok

fyii
30. lis 2016

No plati to pojistovna a ta neda navic ani korunu. To bude mit jiny duvod

fyii
30. lis 2016

@hz diky. Klidne si taky priplatim o tom to neni spis nechci aby ho zbytecne pichali sajrajtem

panickatlamicka
30. lis 2016

@fyii hele, brat ti to nebudu. Proste vim, co vim. 👍😁

hz
30. lis 2016

@fyii prectete si o tom neco a mozna tam odpoved najdete.. je to na kazde z nas, co a kdy necha naprat do sveho ditka.. duveru, ale proveruj...

zuz4a
30. lis 2016

@fyii mám očkovanou dceru 2+1. Dr. mi to sama nabídla, zda chci očkovat 2+1 nebo 3+1. Že dcera dostala první vakcínu později, takže už stačí schéma 2+1 a bude stejně účinné jako 3+1. Kdyby mi to dr. neřekla, nevěděla bych. Popravdě moc jsem to nepochopila, proč se to neockuje rovnou 2+1. Naštěstí máme super doktorku. Vakcíny dávejte raději zvlášť. Hexa je 6 nemocí, Prevenar myslím 13 kmenů pneumokoku. Je to velký nápor na tak malé tělíčko. Očkují se s odstupem 14dni.

jarmy_
30. lis 2016

Nejen farma firmy z toho mají peníze, i vás lékař má z každé aplikované dávky kacky pro sebe. Každá mince má dvě strany, má cenu se zajímat.

fyii
30. lis 2016

@zuz4a diky. Zeptam se na to.

kikus16
autor
1. pro 2016

Dekuji vsem, takze reknu dr.ze chci pouze schema 2+1 a pokud bude mit nejake argumenty ze 3+1 je lepsi atd, tak tak pujde spis jen o to, ze bude mit min penizek pro sebe, protoze da o davku min. To je hnus toto.

panickatlamicka
1. pro 2016

@kikus16 takhle valil dr do kamosky, ze 3+1_je mnohem ucinnejsi a kamoska na nej: v pohode, mne mensi ochrana nevadi ( samozrejme vi, jak to je). 😀 a bylo to 😀

kikus16
autor
1. pro 2016

@panickatlamicka pocitam s tim, ze budu muset rict neco podobneho 😀

hanka_333
9. pro 2016

A setkali jste se s argumentem, že schéma 2+1 lze použít jen při odkladu očkování. Já přišla k doktorce na běžnou kontrolu, ona že příště bude hexa. Na můj dotaz, zda je možné schéma 2+1 uvedla, že se to používá jen v případě odkladu očkování. Tedy že by se začalo až v půl roce. A hned doplnila, že to by mi moc neradila, protože hrozí černý kašel. Já ale na odkladu netrvám. Tak nevím.

kikus16
autor
9. pro 2016

@hanka_333 presne tohle mi rekla dr. ted v utery kdyz jsem chtela prejit na schema 2+1. Rekla mi ze to nejde, protoze jsem zacala ockovat ve 4 mesicich a schema 2+1 se pry ockuje od 7 mesice.

kackakastanka
9. pro 2016

@kikus16 zkus se zeptat pana Petrase na vakciny.net ale obavam se, ze to tak je, ze dva plus jedna se opravdu pouziva, pokud zacnes ockovat pozdeji

kikus16
autor
9. pro 2016

@kackakastanka na vakciny.net jsem nasla stejny dotaz takze jsem pouze pouzila co tam bylo napsano, ze schema 2+1 lze ockovat v kteremkoliv mesici, ze to neni nijak omezeno. Dr mi rekla, ze pana Petrase zna kazda maminka, a kazda se jim ohani, ale ze pry ona ma zodpovednost za sve pacienty a ze kdyz prejde kontrola tak ona bude mit problemy a ne pan Petras. No nevedela jsem co ji na to mam rict.

kackakastanka
9. pro 2016

@kikus16 aha, ale stejne mu zkus napsat, kdy jste dostali prvni a zda to podle nej jde, at mas info u ruky... a lekarce bych s vaznou tvari rekla, ze tomu rozumis, ale ze ty jsi matka sveho ditete a ze jsi jedinna, kdo ma za nej primou odpovednost a ze si prejes dva plus jedna...mysleno zcela vazne, je to tvoje mimco, ne pani doktorky, tak at nedela bubu bu

kikus16
autor
9. pro 2016

@kackakastanka jj, napisu, a vse vezmu sebou vytistene, na dalsi kontrolu jdeme az zacatkem unora tak mam dost casu se pripravit 😉 kazdopadne dekuji 🙂