Autosedačka 15-36 kg. Máte zkušenost s Cybex z-i fix?

zuzaaaaa
17. pro 2020

Ahoj holky,

jakou máte autosedačku od 15 kg, mám vybranou Cybex z-i fix, máte někdo zkušenosti ? Případně jiné doporučení. Děkuji

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Přes tohle dítě v pohodě do sedačky vleze. Do menšího auta je vhodný zvolit menší sedačku s malým místem pro nohy. I tak dítě v tý sedačce proti směru s klidem vydrží minimálně do 2-3 let. A pokud dítě extrémně nezvrací v protisměru a nebo nemá žádnej závažnej důvod, tak nevidím problém v tom, aby v protisměru jezdilo

ada22
20. pro 2020

Máme klippan wego a v prvním roce jsme dost využili moznosti naklopeni. Dcera do ni šla ve 4,5. Jediné minus , ze ta sedačka je na svou kategorii dost těžká a dcera se zatím nezapne sama. Jak je to víc zvednute a celkem kryté z boku tak nedosáhne na pas. Odepnout se zvládne. Do sedačky se vesla i starší dcera, které většina sedaček kategorie 15 -36 byla jiz úzká v ramenou.

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Tak ja ale reagovala na tvrzení, ze tam ma byt dite do 25kg a diveni se proc protismernou jen do 18kg. Do 2-3 let proc ne, to tam člověk szejne to dite dava, ovsem na to staci mnoha detem ta 18kg. Jo a tohle z fotky treba do meho auta nesmi.

puhelin
20. pro 2020

@j.a.n.i Protoze jsou deti, ktere i pri 25 kilech v protismeru jezdi. Proc by ne?
Ve 3 letech se mi dcera do 0-18kilove nevesla, prestoze mela jen 13 kg.

j.a.n.i
20. pro 2020

@puhelin Ale jo, at klidne jezdi, pokud to vsem vyhovuje a je na to to auto stavene, ale neprezentuj to jako jedinou spravnou variantu.
A tedy jezdi tak nektere, rozhodne ne vetsina. Ano, souhlasím s tim, ze spousta jich jezdi po smeru zbytecne brzo, ale ono ani prosazovat ten druhy extrem neni uplne idealni.

puhelin
20. pro 2020

@j.a.n.i Proc neni idealni podporovat bezpecnejsi jizdu?

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Proč by nesmělo?

j.a.n.i
20. pro 2020

@puhelin Protože s tvym pristupem spis lidi odradis.

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Protože kasliky v podlaze a na nich noha nesmi stat.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Proč by někoho odradila? Pokud ten člověk chce, tak si stejně info dohledá sám. A jinak. My máme úložný prostor v podlaze a světe div se, máme tam přesně tohle. Zaprvé noha dosáhneaž na dno a za druhé, dá se sehnat výplň

j.a.n.i
20. pro 2020

A jinak mi tahle diskuze trochu pripomina jednu o vysi platu, prumer je asi 34tis, ale podle diskuze by za to nikdo ani nevstal. V realu jsem exot spis ja, ze moje 10 lete lezdi jeste v sedacce a ne jen na podsedaku, ale dle zdejsich rad by melo jezdit ještě proti smeru 😁

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Ja se s dovolenim radeji budu ridit navodem od auta. A jinak spoustu lidi odradi, když je jim neco vnucovano, přestože se ptali na neco uplne jineho.

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i Zase přeháníš. Nevidim důvod, proč by 10letý dítě jezdilo v protisměru 🙄 To je zas trochu přehnaný. Řiď se návodem, samozřejmě. Návod počítá s prázdnou schránkou a na tý to stát nesmí. Jinak je to možné

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 No, protože prece do 15-36 ma jit dle rad zde az ve chvili, kdy vyroste z te proiismerne do 25kg

jolana24
20. pro 2020

@j.a.n.i 10letý dítě má jen 120cm? Nebo jak by se mělo vejít do sedačky do 25kg?

martiniquest
20. pro 2020

Ja nechapu, proc plevelite diskuzi o konkretnim typu sedacky ci doporuceni na jine. Nechcete toho nahodou nechat?

j.a.n.i
20. pro 2020

@jolana24 Ano jsou i takove.