Autosedačka Babypoint Zenith x Maxi Cosi Priory

endlessblue
19. led 2010

Nazdárek všem, možná tady podobná diskuze je, ale nenašla jsem. Prosím o radu. Váhám mezi těmito autosedačkami. Je mezi nimi nějaký velký rozdíl? Protože cenový teda je. 😖

Babypoint 2400,-
Maxi Cosi 4500,- a více.

Jaké jsou vaše zkušenosti? Autem nejezdíme denně. Cca 1-2x za týden a zhruba 2x za měsíc jedeme dlouhou cestu za babičkou a dědou... 3,5hodiny v autě. Co doporučujete? Máme první dítě (1rok), budeme mít určitě ještě jedno, ale taky chce člověk ušetřit, páč těch nákladů začíná přibývat a přibývat. 😉 Díky za tipy.

pospecka
21. led 2010

Já bych šla jednoznačně do Maxi Cosi. Vycházi jako jedny z nejlepších v bezpečnostních testech a pokud jezdíte tak často a hodláte mít ještě jednoho prcka, tak bych neváhala. Babypoint ve mě nebudí důvěru a ty ušetřený dva tisíce by vás v případě nehody mohly sakra mrzet. 😔
My budeme letos taky kupovat autosedačku a jednoznačně M-C nejspíš Tobi.

endlessblue
autor
21. led 2010

Díky za reakce.... už začínám být nakřáplááá....jsem zvědavá, jestli manžela přesvědčím 😀

valentynka
24. led 2010

ahoj endy,
tak já pátrám autosedačky jako ty a mám z toho fakt hlavu už jak pátrací balon.

na jednustranu si říkám romerku a na druhou stranu babypoint,ale začínám se utvrzovat v tom,že půjdu do skupiny I. takže do těch 18kg,ale ted tedy zase jakou ??

romerku nebo maxi cosi ??

byla jsi už v obchodě ?

musko
25. led 2010

Romerky sú v posledných testoch hodnotené lepšie, ako maxi cosi 😉

fafetka
25. led 2010

Nazdárek 🙂 tak jsem si to tady celé postivě přečetla protože už pomalu začínám řešit jakou autosedačku koupit.Teď máme maxi cosi cabrio fix-je super,ale za chvilku se do níasi nevejdeme(Vilík má 4měsíce a skoro 8kg) ☹ jestli to tak půjde dál,těžko bude moct jezdit v Cabrio(je do 9ti kg)a samozřejmě ještě sám nesedí,tak bych ráda sedačku co jde sklopit naležato.Přemýšlela jsem o MaxiCosi Tobi kolekce 2010.Byla testovaná jako nejlepší NEisofixová sedačka a má nějaké vylepšováky ohledně pásů.Nemáte s ní někdo zkušenost?Nebo jakou jinou?O peníze mi tak ani moc nejde.Tohle je zrovna věc na které šetřit nebudu(ušetřím na hadýrkách 😀 )poraďte prosím

tymothy
25. led 2010

Fafetko, já viděla někde na netu sedačku od narození asi do 3 let, která byla celou dobu usazená proti směru jízdy. Bohužel už si nepamatuju, jak se jmenovala, vím jen, že stála přes 7000 a že v nějakém testu vyšla jako bezkonkurenčně nejbezpečnější. Jen u ní byl problém, že se nedá dát do každého auta (právě kvůli rozměrům.

endlessblue
autor
28. led 2010

Zdravím... tak objednávám Maxi Cosi Priori XP... 😉

pipet
30. led 2010

fafetka - sedačky "vajíčka", jsou většinou do 13kg - i Cabriofix. Pokud budete kupovat novou dřív, než bude malý pevně sedět a budeš si jistá, že v případě čelního nárazu udrží hlavičku, bude nejlepší koupit sedačku 0-18kg, kde bude moci ještě nějakou dobu jezdit v protisměru. Napadá mě Britax firstclass - na tu jsem se dívala já. U nás byl zas problém, že Majda vyrostla z vajíčka na délku, ale 9kg neměla ani náhodou (teď má 8 i s postelí), tak jsem nevěděla, jakou sedačku... Nakonec jsme vzali 9-18, už měla rok a seděla pěkně...

majanak
4. únor 2010

mohla bych od nektere z vas obdzet do pm nejaky link na ty testy sedaček? Známí mají babypoint falco - po dlouhem vybirani jim pro drobnejsí dite vysla jako favorit a i v porvozu se osvedcila.diky

tymothy
4. únor 2010

Majanak, nemohla, protože testy na Babypoint prostě neexistují....proto se to tu řešilo. 🙂