Autosedačka Caretero Mikko. Máte zkušenost?

rkozakova
28. srp 2019

Ahojky. Hledám autosedačku pro malou a narazila jsem na autosedačku CARETERO Mikko. Je možná po směru i proti směru jízdy,polohavtelna a otočná o 360. Nemáte s ní někdo zkušenost?

zelenaesmolda
28. srp 2019

@rkozakova
Caretero neni dobra znacka,do kolika kg je tenhle model posmerny?casto se pise,ze je sedacka protismerna ale u levnejsich sedacek jenom do 13kg coz je k nicemu.

jirovapa
28. srp 2019

@rkozakova kvalitnější značky jsou Britax Römer, BeSafe, Joie, Cybex apod.

zelenaesmolda
28. srp 2019

@jirovapa
jeste axkid

vendes
28. srp 2019

Případně Klippan.

zelenaesmolda
28. srp 2019

@rkozakova
doporucuju FB skupinu deti proti smeru,tam ti s vyberem sedacky dobre poradi 🙂

erikamaj
28. srp 2019

my máme CYBEX, ale nejlepší kámoška má Britax a říká, že je dobrá. Podívala jsem nejlepší sedačky a jejich testy https://vas-pomocnik.cz/autosedacky/ a tam se značka Caretero nenachází, možná zkus ten Cybex nebo Britax .. Ale zase nevím jak je to cenově s nimi ..

zelenaesmolda
28. srp 2019

@erikamaj
zbezne jsem na to mrkla a nevim kdo hodnotil ale pokud je mezi nejlepsimi zarazena pultikova sedacka tak to psal nejaky debil protoze pultikovky rozhodne bezpecne nejsou.
navic se tam opakuji znacky jako cybex,britax a maxicosi.chybi tam axkid a klippan coz jsou top znacky.podle me je tohle akorat populisticky clanek ve stylu "kdo zaplati,toho uvedeme" a rozhodne bych se jim neridila

erikamaj
28. srp 2019

@zelenaesmolda fiha vazne? Tak já se do tohoto velmi nerozumím, ale ty test celkem pomáhají ... mozno maji nějakou reklamu s nimi nebo nevím fakt podle čeho to dělají: D

zelenaesmolda
28. srp 2019

@erikamaj
ano,vazne.pultikove sedacky jsou nebezpecne protoze kdyz se auto prevrati tak dite lehce vyklouzne protoze ho drzi jenom ten pultik a ne pasy.

zelenaesmolda
28. srp 2019

@erikamaj
nehlede na to,ze sedacka 9-36kg,ktera je posmerna je pro tak male dite nevhodna.
9kg dite nema v posmerne sedacce z hlediska bezpecnosti co delat i kdyz legalne muze.Bohuzel.
O tom,ze tam jako nejvetsiho vyrobce zminuji Nania ani nemluvim,to je naprosty sunt,neposadila bych do nej ani panenku.

vendes
29. srp 2019

@zelenaesmolda Můžu se tedy zeptat, proč teda v testech ADAC pro rok 2017 objevila pultikova Cybex Pallas na předních příčkách co se bezpečnosti týče?
Všichni tu řeší sedačky, když ale dám sebelepší sedačku do staré Felicie, tak to ta sedačka nespasí. A že to vidím často Klippan v Peugeotu vyrobeném v roce 1998 apod.

zelenaesmolda
29. srp 2019

@vendes
to je pravda,jenze vetsina lidi ma problem koupit i tu sedacku,ne tak nove auto...

surikata131
29. srp 2019

@vendes záleží na způsobu testování, převrácení přes střechu tam určitě zahrnuto nebylo. Když má někdo staré auto a na lepší nemá, tak aspoň když koupí pořádnou sedačku, podle mě zlepší šanci dítěte při případné srážce...

surikata131
29. srp 2019

@zelenaesmolda spíš do té felicie koupí ještě posměrnou sedačku v Tescu...

zelenaesmolda
29. srp 2019

@surikata131
ano,to je bohuzel velice pravdepodobne,vsak kdyz se mrknes na bazarove skupiny tak o tyhle sunty je nejvetsi zajem.

zelenaesmolda
29. srp 2019

@vendes
vyjadreni odbornika pres autosedacky ohledne ADAC testu
Protože test ADAC je z hlediska bezpečnosti úplně k ničemu. Za prvé 40% váhy hodnocení je připsán naprosto irelevantním faktorům, jako je obsah ftalátů v plastech. Za druhé test ADAC neměří zatížení krční páteře. Porovnejte ho s Testem Plus, který toto zatížení měří a žádná posměrná sedačka nemá šanci projít. A třetí důvod - ADAC dělá test otočení auta, ale nedělá rollover tet, kdy se auto otočí vícekrát. A výsledek můžete najít na YouTube. Dítě že sedačky vždy vypadne.

vendes
29. srp 2019

@zelenaesmolda Ok, sedačku nemám, jen mě to zajímalo. Vozím protisměrné v Britaxu.

zelenaesmolda
29. srp 2019

@vendes
v pohode,taky vozim protismerne,mame Joie spin a budu vozit protismerne jak dlouho to pujde

zelenaesmolda
30. srp 2019

@rkozakova
ahoj,vybrala jsi neco? 🙂

slunea
30. srp 2019

U těch pultíkových nejde jen o otočení na střechu, stačí “obyčejný” čelní náraz. Během brždění a nárazu auto sedne čumákem dolů, zadek auta poskočí nahoru a může dítě z pultíkové vymrštit. ADAC testuje sedačky na kolejnicích a na těch toto nejsou schopní nasimulovat. Popis a obrázky zde: http://www.petsvestek.cz/2016/02/nebezpeci-auto...

rkozakova
autor
30. srp 2019

Děkuji za rady. Zatím stále vybíráme,je čas. Ale s pultikem ani omylem a chci co nejdéle v protismeru....

zelenaesmolda
30. srp 2019

@rkozakova
super,to rada slysim 🙂
pridala ses do te fb skupiny?