Autosedačka Maxi Cosi Cabrio. Adaptéry univerzální?

kapulet
29. dub 2008

ahoj, mám takový malý problém. Máme doma po první dceři maxi cosi cabrio a chtěli by jsme s manželem koupit podvozek pod vajíčko, samo že z bazaru. chtěla bych se zeptat, zda adaptéry maxi cosi jsou na všechny typy jejich vajíček a když je v inzerátu napsaný golfáč s adaptérem maxicosi sedne mi na něj cabrio nebu musí být napsaný konkrétní typ? mají ještě i starší typy vajíček (známá jej má) a ty se mi zdají tak nějak menší 😅

aponchie
30. dub 2008

ja nechci znova neco zakladat,ale mam dotaz ohledne sedacky 15az36kg mam vybranou Maxi Cosi Rodi XP myslim cena kolem 4tis +-,jen jsem trochu mimo z toho uchyceni teto sedacky do auta.jelikoz mame starsi auto kde neni Isofix tak me celkem vadi,ze ta sedacka jakoby plave..proste ta predesla se uchytla pasem a byla na pevno a dite 5tibodovym a nepohlo se ani dite ani sedacka..a ted sem zkousela dat do auta tu Maxi..a je tam jen tak..proste ji date jen na sedak a pas vedete pres sedacku ditetem pres prsa?to jako staci?vzdyt ta sedacka ma vuli 😠 fakt jsem tak blba nebo to tak mate taky?volala sem do naseho servisu a tam mi rekli,ze to si musim sama nainstalovat a oni takove info nedavaji a ani neumi ,v prodejne mi nic nerekla baba jen ,ze to tak proste je ,ale v dnesni MF dnes ctu o sedackach ,ze se nesmi vubec pohnout.. 😒

nasticka
30. dub 2008

aponchie, pokud se sedačka sama nekurtuje autopásem k sedadlu, ale připásá se až s dítětem, tk nikdy nedocílíš toho, aby se ani nehla...na tuhle váhovou kategorii jsem taky měla sedačky pro děti a bylo to to samý, co ty píšeš.pokud má ale sedačka svoje integrovaný pásy pro dítě a sedačka se zvlášť upevňuje na sedadlo autopásem, pak by se opravdu neměla pohnout...no, snad jsi mne pochopila 😅

aponchie
30. dub 2008

jo pochopila 🙂 takze pokud sedacka nema svoje pasy bude mit porad vuli jedine by musela mit isofix,takze to tak dela i tobe?

aponchie
30. dub 2008

jenze to pak preci nemuze byt bezpecne a sebelepsi sedacka pokud ma vuli je k nicemu teda skoro k nicemu v tedy s emi nabizi otazka zda tu za 4a vice tisic nebo za 2 tisice kdyz se hejbaji vsecky 😒

nasticka
3. kvě 2008

apon, pokud se sedačka pevně nepřidělává k sedadlu (isofix, autopás) pak nikdy nedocílíš toho, aby se nehýbala, je to prostě daný tím, že když ji poutáš zároveň s dítětem, tak pás přes díte nemůžeš utáhnout tak, abys to zafixovala úplně na fest...ony tyhle typy sedaček jsou už vlastně jakoby podstedák s opěrkou zad, mají hlavně zajistit správné vedení autopásu přes hrudník dítěte. když tam posadíš, dítě a zapásáš ho, tak už nevadí, že to není 100% napevno, dítě už je připásané pevně autopásem a sedačka ho chrání proti bočním nárazům a hlavně právě zajistí, že se dítěti nesmekne autopás a nezraní ho. samozřejmě, že sedačky, které se upevňují na isofix nebo se kurtují k sedadlu autopásem, musí sedět jako přibité, protože pokud to tak není, tak nemohou plnit svou funkci, tak jak mají..huh já nevím, zda to vysvětluju dost srozumitelně..ale určitě bych i do toho typu sedačky o kterém ty mluvíš, investovala a pečlivě vybrala, protože i tady jsou rozdíly-jak v celkovém provedení a řešení způsobu vedení pásu, tak i v kvalitě a stupni bezpečnosti. teda, já se hrozně rozepisuju 😅

aponchie
3. kvě 2008

nasti ses hodna to sem potrebovala vedet takze ja jsem se rozhodla pro maxi cosi rodi nebo xp ted uz nevim vyjdou nastejno obe dve a jeste se mi libi concord ale ta je mastna jak hrom..nicmene mam strach at to nekdo neslohne z auta.napsala jsi to dobre dekuju moc.je fakt ze treba to graco ma to vedeni pasu jinsi a prijde mi dost vysoko takze to vypada jako by to melo tomu diteti utnout krk malem 😠

aponchie
3. kvě 2008

navic off topic..vsimla jsis jak nekteri lid emaji nastavene blbe pasy?maji to primo pod uchem a vede to krkem naprosto hrozne..videla sem takhle nabourane lidi jak jsou zmasakrovani a tohle u ditete...ble nechci domyslet..proste to vedeni pasu je super vec

nasticka
3. kvě 2008

to je přesně to, o čem jsem psala 🙄 jinak maxi-cosi jsou, podle mne, jedny z těch kvalitníh značek a ani nejsou nijak předražené.my teď máme maxi-cosi tobi, ta je supeeeer jsem velmi spokojená a malá, zdá se, taky 😉
jsem ráda, že jsem mohla poradit 😵

aponchie
3. kvě 2008

kuknu na nu mmt a vy mate asi od 9do 36kg?

aponchie
3. kvě 2008

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

precti si to 😀 to je jak babo rad,ale ony tam resi tu nizsi vahovou kategorii myslim,me jde hlava kolem z tech sedacek ja uz si nevim rady me ty nase prijde na jedno brdo a jedna stoji 3 a druha 4tisice 😒

nasticka
3. kvě 2008

nj my mame tu tobinu, ta je 9-18.....ja jsem se teda před koupí dívala na výsledky testů a je mi známo, že rozhodně není "výtězem testů" ale to hodnocení bylo pro mne přijatelné a v rámci srovnání cena-kvalita-pohodlí pro dítě to prostě vyhrála..my ji teda koupili v akci za 4,5 tis, takže to nebylo tak strašné..no ještě jsme zvažovali römerku, ale ta byla o 3 tisice dražší 😠
je fakt, že v té kategorii 15-36kg jsou ty sedačky na jedno brdo, ale rozdíl tam určo je 🙂

lucija
3. kvě 2008

Koukám, že se tady mluví o něčem jiném, než na co se ptala Kapulet.
Kapulet, asi si budeš muset založit nové téma 😉

aponchie
3. kvě 2008

luci nikdo jinej tady neprispival a proc ne?tyka se to primo Maxi Cosi nac zakladat dalsi tema 😉

nasticka
4. kvě 2008

😀 tak k danému tématu pro Kapulet: myslím, že vzhledem k tomu, že mc mají 2 vajíčka (city a cabrio) jsou všechny adptéry stejné, my máme třeba mc mura 4 (kočár) a jsou k tomu jen jedny adaptéry.myslím, že u starších modelů vajíček to bude stejné, nač by měnili kompatibilitu, byli by sami proti sobě..takže asi tak..ale radši bych to vyzkoušela 🙂

aponchie
4. kvě 2008

😀