Autosedačka Romer King Plus. Nastavenie pásov?

susik77
4. zář 2008

Ahojte, tento rok sme kupili autosedacku Romer king plus a mam problem, ze ked malej zapnem pasy a zatiahnem jej ich, aby to nemala volne, tak tie ramenne vankuse-take sirsie maksie na tych pasopch ma uplne hore na pleciach, takze jej to strasne vadi a place mi. Ked to necham volne, zase sa mi z tej autosedacky uplne vyvlecie. Vazi 13 kg, takze si myslim, ze este by jej to malo byt dobre...Neviete niekto poradit co s tym?V navode som nastav. tych ramen. vankusov nevidela ☹

kiwinka
11. led 2012

ahojte, chcem sa spytat, ci sa vase deti nestazuju na bolest medzi nohami z toho zapinania.moja dcera mi hovori ze ju boli pipina z toho,,,, mame romer king plus 9-18kg
vazne rozmyslam, ze ju dame do prdele a kupime nieco celkom ine...

veve39
11. led 2012

@kiwinka nasa sa na bolest medzi nohami nestazuje - ma len 16mes., ale za seba musim povedat, ze opat nie som spokojna s Romerkou king plus - nebola som spokojna ani s vajickom Romer....bezpecnost nespochybnujem ale komfort uzivania mi nevyhovuje
pasy sa casto zasekavaju, tie polstrovania na pasoch su podla mna otrasne - tvrde, odstava to...
moja mala je drobec a ledva ju tam v bunde vpracem...neviem, cakala som viac, mala som radsej kupit Maxi cosi

lubina
11. led 2012

My mame Romer aj pre mladsiu aj pre starsiu,teda 9-18 kg a aj 15-35 kg a nedam ani na jednu dopustit. Su podla mna pohodlne a obe dcerky tam sedia v pohode. A to dost cestujeme, teraz cez Vianoce sme isli autom do Holandska a spat a bolo v pohode. Tie remence maju dieta ochranit a preto su take sirsie, aby sa nezarezavali.Nie je to o tom,aby mal pohodle zapinanie rodic ked ho dava do sedacky,ale aby sedacka ochranila dieta. Teraz sa chystame uz aj mladsej kupit 15-36 kg a kupim znovu Romer. 🙂

katy1979
11. led 2012

@kiwinka ja mam dvoch chlapov doma takze skor by ich malo nieco tlacit ale ani jeden sa nikdy nestazoval to aby maleho tlacilo tak by tam musel krivo sediet teda by sa mu nedotykal chrbat opierky.

@veve39 ja som mala velke dieta a uistujem ta ze aj v 2,5roku som ho tam vpratala aj s bundou. aj ked tak sa vozievaju vynimocne. v tejto mensej sedacke vacsinou vyzliekam z bundy. urcite pohodlnejsie a aj bezpecnejsie.

kiwinka
11. led 2012

@lubina ja nehovorim nic o pohodlnosti zapinania... ani o remencoch...

kiwinka
11. led 2012

@veve39 dakujem za odpoved 😉
ja tiez nespokojna jak s vajickom tak aj s touto... budeme musiet nieco ine vyspekulovat..

kiwinka
11. led 2012

baby dakujem za nazory,,pekny den prajem.

lubina
11. led 2012

@kiwinka ja som to ani nepisala priamo tebe, to bola moja vseobcena poznamka o tom, ze niektori rodicia si myslia, ze sedacka by sa mala lahko zapinat a pod. Podla mna ma sedacka najma ochranit dieta. A ja som s Romore spokojna. Mozno ty ked budete kupovat vacsiu kupis Maxo-Cosi. Mali sme aj tu - velkost vajicko a tiez som s nou bola spokojna.Ale potom som si popozerala testy bezpecnosti a ROmer vysla ako lepsia a kedze vela cestujeme vybrala som si Romer.Kazdy moze kupit co si sam vyberie.

kiwinka
11. led 2012

@lubina sak to,, Romer najlepsiaaaa co sa tyka bezpecnosti...preto sme ju aj my kupili

lubina
11. led 2012

@kiwinka Ale mojim dcerka aj vyhovuje,.Su obe v pohode,ked cestujeme a ver mi, ze musia v aute sediet aj viac hodin. Mozno je to aj ich zvyk. Starsia sa uz aj sama dokaze zapnut,ale ma 6 rokov a mladsia tiez nema problem sediet v nej. je to asi individualne. Nikdy sa ani nestazovali na to, ze by ich tlacil ten pas medzi nozickami.Ozaj pohoda a som spokojna aj ja, ze su v bezpecne sedacke a aj obe dcery.

veve39
11. led 2012

@katy1979 jasne, aj my ju samozrejme vyzliekame z bundy pri dlhsich trasach - cestujeme castokrat 350km trasu, vtedy je to celkom v pohode
avsak ked s nou sama chodim po BA - takmer vsade musim ist autom, na 15-30min. trasy, nebudem ju vyzliekat - a vtedy je tam ako sardinka a hlavne tie polstrovania na pasoch su z mojho pohladu otrasne....a taktiez zasekavanie pasu, ktory sa potom neda zatiahnut...

nie som s nou proste spokojna...lutujem, ze som nekupila MC (uz pri vajicku som sa zastrajala ze Romerku nekupim, avsak nakoniec som opat podlahla...)

veve39
11. led 2012

@lubina kvalitna sedacka okrem bezpecnosti pre dieta - to je prvorade, to vsetky vieme a snad to netreba ani spominat, dalej jeho komfortu by mohla mat aj pohodlne vkladanie a zapinanie pre rodica...

ja osobne keby som o takej sedacke vedela, kedze uz aj pri velkosti 9-18kg ide o dlhodobejsiu investiciu by som bola ochotna zaplatit aj vysoku cenu...konkretne napr. neviem ci existuje sedacka, ktora by sa nejakym mechanizmom dala pri vkladani otocit smerom k rodicovi
pre upresnenie - byvam v BA, kde sa proste musis prepravovat autom, alebo MHD, manzel je v tyzdni v zahranici a som s dcerkou sama - pritom mam dost vazne problemy s chrbtom
takze aj komfort vkladania a upevnovania dietata je pre niekoho dost dolezity...Romerka to v mojich ociach nesplna (ci by to splnala nejaka ina z rovnakej bezpecnostnej kategorie vsak tiez neviem posudit)

katy1979
11. led 2012

@veve39 nam sa pasy nezasekavali ani o takom probleme neviem. nemate to neja´ku chybu? ci vam to o nieco nezadrhava?
osobne s nou nemame ziadny problem ani s vkladanim ci vyberanim dietata. a ja vyzliekam aj na tych 30minut. nevyzliekam fakt len na 5 minut.
a ano existuje otocna sedacka. konkretne bebeconfort a mozno aj niekto iny.
ak mas s tymto problem tak budes mat problem s akoukolvek neotocnou sedackou. pri maxi cosi mozes mat zasa problem samovolneho povolovania pasov. mozno to uz vyriesili ale pred tromi rokmi to bol dost casty problem

lienockaa
11. led 2012

ja mam romer king plus pre dcerku a pouzival ju aj syn, sme s nou velmi spokojni..jediny fakt, co sa nam stalo s nou, bolo, ze sa vydral ten polster medzi nozickami..malej som kupila iny, univerzalny polster, a je to vyriesene..inak maximalna spokojnost...travili v nej a travia aj dlhe cesty a v pohode..este jedna vec, ja som do romer king plus uz syna v troch rokoch nedala kvoli kratkym pasom ani vyzleceneho, je totiz velmi vysoky..a mam teraz romer kid plus pre neho a sme spokojni velmi..😉ale znova pisu ludia, ze im prekaza, ze sa v nej neda dobre spat, ze prepadava dieta dopredu, ale mne to neprekaza, syn nespava v aute a ak, tak ma vankusik za krk a tym sa v sedacke zafixuje..komfort vkladania uz pri nom neriesim, lebo vylezie do sedacky sam a vie sa aj zapnut..takze my sme spokojni a ine sedacky by sme nebrali.. 😉

veve39
11. led 2012

@katy1979 no skoda ze som to nepremyslela a nepatrala dokladnejsie, nevedela som ze existuje otocna sedacka a pre spominany problem s chrbtom a takmer denne potrebne nakladanie dcerky do auta by sa mi naozaj taky typ zisiel - vdaka, popozeram este na nete

tie pasy sa zasekavaju a nedaju sa utiahnut ked sa akymsi sposobom prekrutia - a prekrutia sa dost casto, mozno este budem konzultovat s predajcom, ci nejde o nejaku vyrobnu chybu...v polohe ktora je pre mna koli problemom s chrbticou absolutne narocna sa trapit s pasmi nie je teda nic moc - vtedy sa dušujem, ze ju okamzite vymenim 🙂
na kratke trasy autom - neviem to konkretizovat v minutach chodime s dcerkou casto, pre mna vyzliekanie v tych situaciach pre kratkost jazdy nie je prijatelne - ani auto sa nestihne vykurit, kym dojdeme k cielu

mirka285
11. led 2012

ahojte...tiez mame tuto sedacku,sme s nou maximalne spokojni,jedine co ma trapi,ze dcerka sa z nej dokaze vyvliect..nedavno som videla v casopie obrazok,kde dieta mala bezpecnostne pasy spojene k sebe este niecim,neviem co to presne bolo,mala som pocit,ze je to presne na tento ucel aby sa dieta nemohlo z pasov vyvliect...googlim a nic som take nanasla ☹ nepoculi ste niekto o tom???????

lubina
11. led 2012

@veve39 v tomto to chapem aj ja, tiez mam problem s chrbticou a vkladam dcerku do auta kazdy den viac krat, myslim tu mensiu.Ale to by som musela pri kazdej sedacke, ci to je Romer, Chicco, Maxi - cosi.Tomu sa neda vyhnut. Pri dalsej velkosti sedacky to odpadne.Starsia dcera nstupi do auta sama a sama sa dokaze zapnut aj vypnut (a dat ten pas spravne). Velkost 9-18 my mame napevno v aute, vyberam ju zriedkavo.Uz do nej mladsiu len vkladam, co suhlasim je obcas, najma teraz v zime dost komplikovane.Nohavice mam vzdy cele spinave 😲 .ALe to by asi bolo pri vsetkych sedackach. A okrem toho my sme s tou Romerkou spokojni. Ozaj nemam zle skusenosti. Mozno som vynimka aj s detmi, ale nemozem o Romer povedat nic zle.

katy1979
11. led 2012

@veve39 krutia pasy to je divne. nieco musi byt vo vnutri zle. mam tu sedacku v obehu uz styri roky aj vela bab ale takyto problem som nepocula.

@mirka285 ano existuje to ale ako sa to vola netusim.

mirka285
11. led 2012

@katy1979 no som rada,ze sa mi to nesnivalo 🙂 uz mi zacinalo byt cudne,ci iba ja som take nieco videla 😕

veve39
11. led 2012

@lubina z hladiska komfortu vkladania a upevnovania dietata som nasla pre mna tu pravu - bebe confort axiss 2011, skoda ze som o nej netusila, ani o tom ze takato otocna verzia vobec existuje ked sme sedacku kupovali :
http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...

este poprezeram testy bezpecnosti (predbezne som videla ze jeden bod jej chybal do 4*, ktore ma Romerka King Plus- zostala na urovni 3*, avsak neviem, ci je to aktualne info...

lubina
11. led 2012

@veve39 Tak si mozno nasla tu pravu pre teba a tvoju dcerku a budete obe spokojne.

sidzej
5. únor 2012

@veve39 Bebe conf Axxis je tu vo FR velmi oblubena sedacka, prave kvoli tomu, ze sa toci, ale som sokovany, kolko stoji v SR - vyse 300 euro! Tu vo FR ju teraz maju za 209 euro a to je este FR draha krajina (napr. oproti nemcom, kde su take Roemer-ky aj o 100-ku lacnejsie nez vo FR). My prave riesime ci ist do tej otocnej Axxis alebo do King Plus. Neviete nahodou, ktora z tychto dvoch je pohodlnejsia na dlhe trasy (>500km).

veve39
5. únor 2012

@sidzej to otacanie je pri vkladani dietata pre mna hlavna vyhoda - prave pre problemy s chrbticou v zohnutej polohe, ktore mam...ta premrstena cena ma vsak odradza a nechce sa mi teraz predavat Romer King plus (urcite pod cenu), ktoru mame par mesiacov
My jazdime tiez pomerne dlhe trasy (cca 350km), po usadeni dietata a upnuti pasov uz nevidim v Romerke problem - dcerke v nej nie je zle (ina vec je, ze uz ju pri dlhej trase otravuje v sedacke sediet a musime robit prestavky...)
Mna by zaujimalo ako na tom Axxis je v porovnani s Romerkou v crash testoch - mas prosim blizsie info ?

adus
20. únor 2012

Ahojte, neviete mi prosim poradit, aky je rozdiel medzi sedackami RÖMER King Plus kolekcia 2011 a 2012? Je tam nejaky rozdiel? Hladala som na nete a okrem inych farieb (a ceny) som nic nenasla. Nikde to nie je rozpisane, dokonca sa udaje na jednotlivych strankach lisia. Moc dakujem. 🙂

stepanka0
22. únor 2012

@sidzej My máme Romer, najeto asi 10000km a maximální spokojenost. Velice prostorná a pohodlná.. HOnzík v ní vždy spal a když nespal.. měl dost prostoru, přesto že byl připoutaný, takže z vlastní zkušenosti říkám Romer je jednička..

sidzej
22. únor 2012

@stepanka0 Vdaka. Uz sme kupili asi pred tyzdnom Romer King Plus a zatial maximalna spokojnost. Kupili sme ju cez Nemecky Amazon, za 150 euro. Najlacnejsia vo FR bola za 209 😠

bezaz
22. únor 2012

@adus no co som si vsimla jediny rozdiel, my mame teda 2010 a 2012, tak je trochu ina hlavova opierka a ine zapinanie 🙂

adus
22. únor 2012

@bezaz Dakujem. 🙂 Volala som do predajne v BB uvedenej aj na oficialnej stranke Romeru a povedali mi, ze vraj jediny rozdiel medzi kolekciou 2011 a 2012 je len vo farbach.

bezaz
22. únor 2012

@adus je to mozne, ako som pisala, my mame 2010 a tam minimalne to zapinanie je trochu ine 😉 a sme velmi spokojni, preto sme aj mladasovi kupovali rovnaku, dcerka ma riflovy potah a syn trendline 🙂 inak objednavali sme z www.mytoys.de vysla nas tiez okolo 154eur aj s dopravou, bola vtedy v akcii

adus
22. únor 2012

@bezaz fuuuha, to bola super cena. 🙂 Pozerala som tu stranku, vdaka. Skoda, teraz nie su v akcii, dokonca ta modra Leon je este drahsia ako u nas. Na nemeckom amazone bola este vcera za 153,- a dnes uz stoji 164,- EUR. No a ked este priratam postovne, tak uz to taka zaujimava cena nie je. 😢