• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Autosedačky 0-13 kg s isofixem. Bez nebo se základnou?

30. června 2012 
Proč tahle diskuze nevznikla dřív? :frowning2: Já blbec koupila vajíčko v trojkombinaci s Jané Slalom a už jsem z toho věčného omotávání pásu kolem ní na nervy. Naštěstí mám tak malé (spíš krátké, tlusťoučká je dost :grinning: ) dítě, že ještě v 8 měsících se mi tam s rezervou vejde :grinning: Už aby uměla sedět a já jí mohla přehodit do klasické autosedačky.
Jinak Michalovi díky za info, vše přetlumočím své kamarádce, která vajíčko zatím vybírá.
19. únor 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci pri tych zakladniach nie je bezpecnejsia ta, co sa pripina na vbudovane isofixy v aute na rozdiel od pripevnenia zakladne na bezpecnostnom pase.
A este ci pri sedackach Maxi cosi nie je potrebne ten base menit vzdy s novou autosedackou ako dieta rastie.
22. čer 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
xixi - isofix je urcite bezpecnejsi, ale nie kazde auto ho ma :wink: a baza alebo isofix na vajicko maxi cosi nepasuje na vacsiu sedacku, sedacky maju ine bazy :wink:
22. čer 2009 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Dosa, uz som bola posmatrat v aute...nejake haciky som nahmatala, tak asi to na ne pojde pripevnit. Jaaaaj takze penazenka dostane zas zabrat pri kupovani dalsich base-ov, nielen sedaciek. Mame kratke bezpecnostne pasy na upevnenie autosedacky bez base-u, takze sa tomu nevyhneme.
22. čer 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
xixi - pokial to chces na vajicko maxi cosi, tak cenovy rozdiel medzi bazou a isofixom je cca tisicka :wink:

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=3144 - isofix

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=3143 - baza

a potom tie vacsie sedacky bud to maju zabudovane, alebo sa to dokupuje zvlast - podla toho, aku vyberies :wink:
22. čer 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michal_spuntik viem,ze tato diskusia je starsieho data- i tak mi pomohla...kupili sme belted base aj ked sme chceli isofix-kedze mame isofix v aute - jedine co napadlo mojho muza teraz je otazka-ci ked je belted base zapasana tak dlhu dobu stale-ci to nejako nenici bezpecnostny pas v aute?
18. bře 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko ahoj, nemusíš mít strach. Není jediný důvod, aby se bezpečnostní pás ničil tím, že drží základnu k autosedačce.
18. bře 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. bře 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michal_spuntik mam otazku na odbornika :wink: ,uvazujem o kupe sedacky kategoria 0-18kg,mam maxi cosi easy fix ,moja mala v nej uz nechce byt ,strasne vyvadza ma uz 8,5 kg a uvazujem ze vezmem este kategoriu 0-18 kg..uvazujem o tychto styroch - BE SAFE iZi Combi X3 ISOfix ,britax first class plus, Marco polo fiamma Inglesina,bebe confort OpaL.Manzel ma prehovara aby sme este vydrzali a zobrali az od 9kg ,jeho zaujala Kiddy a bebe confort axiss a ja by som radsej maxi cosi Pearl ,alebo priori x. Chcem pocut vas nazor na uvedene typy ..Dakujem
18. bře 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinaki1275 to by bylo na dlouhý rozbor :wink:
obecně vzato nejsem příliš příznivcem autosedaček 0-18kg.... pokud má sdílet to samé sezení novorozené miminko, které neumí ani udržet hlavičku a váží okolo 3kg a ve stejném sezení má cestovat i skoro 4letý kluk nebo holčička, kteří váží 5-6x více než to miminko a mají úplně jiné nároky na cestování, je to vždy kompromis. Snad jediným důvodem pro spojení těchto dvou kategorií může být úspora peněz, jinak bych jednoznačně preferoval volit nejprve 0-13kg a následně druhou autosedačku 9-18kg. Takže se kloním k názoru Vašeho manžela.
Z Vašeho výběru jsou dobré všechny - opravdu :slight_smile:
S ohledem na cenu, máte-li základnu FamilyFix, zvolil bych Pearl (ale bacha nejde na základnu EasyFix). Ještě bych do výběru doplnil Romer - bez isofixu King plus, s isofixem Safefix plus.
Michal
18. bře 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michal_spuntik suhlasim s vami ze ze ta kategoria 0-18kg je tak trochu "divna" ja by som ju pre dieta pod nejakych 8-9 kg ani nepouzivala..u nas je ale ten problem ze mala jednoducho tak vrieska vo vajicku (asi z dovodu ze ma nevidi)ze s nou nemozem uz ani do supermarketu na vzdialeniost 5km .. :unamused:ale nechcem jej este brat sedacku 9-18kg ,kedze sa obavam ze 9 kg bude mat za tak za dva mesiace a bezpecnostneho dovodu pod tu hranicu ju do sedacky kym tu vahu nema nedam,..preto som uvazovala o tomto kompromise0-18 kg..povedzte mi teda vas tip ztych 0-18kg ktoru by ste zvolili vy? :slight_smile: ozaj mate nejaku skusenost s tou axiss?ja som ju este nazivo nevidela ,zaujala manzela kvoli tomu otocnemu systemu ..mne sa nejako extra nepozdava..
18. bře 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinaki1275
- ja ešte doplním, ak sa rozhodneš pre ktorúkoľvek určite si ju vyskúšaj ako sedí v aute...napr. Pearl v niekt. autách "lieta"...ja ti odporúčam tiež počkať a prejsť na kat. 9-18 kg napr. už spomenutého King plus od Romeru
- ak máš možnosť dať na predné sedadlo, možno to pomôže, ak sa obávaš predného sedadla a trváš na zadnom (z hľadiska bezpečnosti je samozrejme lepšie) - skús použiť nejaké hračky, alebo zrkadielko...
19. bře 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tinaki1275
ešte som našiel tento obrázok k tomu zrkadielku....
19. bře 2011 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den,
narazila jsem na tuto diskuzi a doufam ze sem jeste nekdo zavita, kdo by mi odpovedel.
Pro syna 15kg, 3roky mame autosedacku bebe confort axiss a jsme maximalne spokojeni. Je uzasna. akorat za chvili synovi bude mala co se tyce delky, hlava mu zacina trcet a uz nejde zvedmou hlavova operka. Tak uvazuji o sedacce 15-36kg a mam tip: Cybex soluzion X 2012, nebo Romer Kid 2012 nebo kid plus 2012 (dost dobre neznam rozdil) a pak je jeste Kidfix a ta je asi na isofix jestli to chapu dobre.
a je treba napr k te Cybex zakladnu ? dekuji

Pak cekame v kvetnu druhe a koupila jsem stejne jako u prvniho trojkombinaci Jane slalom pro, akorat teda kolekci 2009, kde je ta strata podstatne mensi a desim se toho jak tady pisete ze se do ni nevejde 4M dite...kde pak budu ditko vozit? :slight_smile: Navic zvazuju koupi baze jane strata, ale ted nechapu jaky je rozdil mezi isofixem a bazi? my mame auto s temi hacky isofix a uvazuju zda k te strate koupit na 4M tu bazi. Co myslite? dekuji vsem za nazory
10. únor 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den,mohl by mi prosím někdo poradit jaká je nejlepší isofix base na sedačku Prima easy metropolis silver od Casualplay.Auto na isofix mám,ale nějak v tom stále tápu.
Děkuji,Michaela
30. čer 2012 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek