Autosedačky 0-13 kg s isofixem. Bez nebo se základnou?

silente
17. únor 2009

Dobré dopoledne,

vzhledem k smutnému nedostatku autosedaček 0-13 kg s isofixem koukáme po těch se základnami.

Základen je ale nějak víc ....
http://www.detskyraj.cz/oddeleni/235-zakladny

Máte někdo zkušenosti/odkazy na to, zda základnu raději s nohou či bez?

My vybíráme konkrétně z těch prvních třech.

Ttu první bychom měli, koupili bychom autosedačku k našemu kočárku. Ale právě, že nemá tu nohu ....
http://www.detskyraj.cz/zbozi/3823-inglesina-hu...

Ty druhé dvě pak s plánovanou autosedačkou Maxi Cosi. Isofix máme v autě jen vzadu, šlo by pak autosedačku dát s bází pro isofix i na přední sedadlo nebo ne?
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1793-maxi-cosi-ea...)
http://www.detskyraj.cz/zbozi/1794-maxi-cosi-ea...)

Děkuji za Vaše názory.

sonik05
19. únor 2009

Proč tahle diskuze nevznikla dřív? ☹ Já blbec koupila vajíčko v trojkombinaci s Jané Slalom a už jsem z toho věčného omotávání pásu kolem ní na nervy. Naštěstí mám tak malé (spíš krátké, tlusťoučká je dost 😀 ) dítě, že ještě v 8 měsících se mi tam s rezervou vejde 😀 Už aby uměla sedět a já jí mohla přehodit do klasické autosedačky.
Jinak Michalovi díky za info, vše přetlumočím své kamarádce, která vajíčko zatím vybírá.

xixi7
22. čer 2009

Ahojte,
chcela by som sa spytat, ci pri tych zakladniach nie je bezpecnejsia ta, co sa pripina na vbudovane isofixy v aute na rozdiel od pripevnenia zakladne na bezpecnostnom pase.
A este ci pri sedackach Maxi cosi nie je potrebne ten base menit vzdy s novou autosedackou ako dieta rastie.

dosa
22. čer 2009

xixi - isofix je urcite bezpecnejsi, ale nie kazde auto ho ma 😉 a baza alebo isofix na vajicko maxi cosi nepasuje na vacsiu sedacku, sedacky maju ine bazy 😉

xixi7
22. čer 2009

Dakujem Dosa, uz som bola posmatrat v aute...nejake haciky som nahmatala, tak asi to na ne pojde pripevnit. Jaaaaj takze penazenka dostane zas zabrat pri kupovani dalsich base-ov, nielen sedaciek. Mame kratke bezpecnostne pasy na upevnenie autosedacky bez base-u, takze sa tomu nevyhneme.

dosa
22. čer 2009

xixi - pokial to chces na vajicko maxi cosi, tak cenovy rozdiel medzi bazou a isofixom je cca tisicka 😉

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=3144 - isofix

http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=3143 - baza

a potom tie vacsie sedacky bud to maju zabudovane, alebo sa to dokupuje zvlast - podla toho, aku vyberies 😉

katkaajurko
18. bře 2011

@michal_spuntik viem,ze tato diskusia je starsieho data- i tak mi pomohla...kupili sme belted base aj ked sme chceli isofix-kedze mame isofix v aute - jedine co napadlo mojho muza teraz je otazka-ci ked je belted base zapasana tak dlhu dobu stale-ci to nejako nenici bezpecnostny pas v aute?

michal_spuntik
18. bře 2011

@katkaajurko ahoj, nemusíš mít strach. Není jediný důvod, aby se bezpečnostní pás ničil tím, že drží základnu k autosedačce.

katkaajurko
18. bře 2011

@michal_spuntik super dakujem 🙂

tinaki1275
18. bře 2011

@michal_spuntik mam otazku na odbornika 😉 ,uvazujem o kupe sedacky kategoria 0-18kg,mam maxi cosi easy fix ,moja mala v nej uz nechce byt ,strasne vyvadza ma uz 8,5 kg a uvazujem ze vezmem este kategoriu 0-18 kg..uvazujem o tychto styroch - BE SAFE iZi Combi X3 ISOfix ,britax first class plus, Marco polo fiamma Inglesina,bebe confort OpaL.Manzel ma prehovara aby sme este vydrzali a zobrali az od 9kg ,jeho zaujala Kiddy a bebe confort axiss a ja by som radsej maxi cosi Pearl ,alebo priori x. Chcem pocut vas nazor na uvedene typy ..Dakujem

michal_spuntik
18. bře 2011

@tinaki1275 to by bylo na dlouhý rozbor 😉
obecně vzato nejsem příliš příznivcem autosedaček 0-18kg.... pokud má sdílet to samé sezení novorozené miminko, které neumí ani udržet hlavičku a váží okolo 3kg a ve stejném sezení má cestovat i skoro 4letý kluk nebo holčička, kteří váží 5-6x více než to miminko a mají úplně jiné nároky na cestování, je to vždy kompromis. Snad jediným důvodem pro spojení těchto dvou kategorií může být úspora peněz, jinak bych jednoznačně preferoval volit nejprve 0-13kg a následně druhou autosedačku 9-18kg. Takže se kloním k názoru Vašeho manžela.
Z Vašeho výběru jsou dobré všechny - opravdu 🙂
S ohledem na cenu, máte-li základnu FamilyFix, zvolil bych Pearl (ale bacha nejde na základnu EasyFix). Ještě bych do výběru doplnil Romer - bez isofixu King plus, s isofixem Safefix plus.
Michal

tinaki1275
18. bře 2011

@michal_spuntik suhlasim s vami ze ze ta kategoria 0-18kg je tak trochu "divna" ja by som ju pre dieta pod nejakych 8-9 kg ani nepouzivala..u nas je ale ten problem ze mala jednoducho tak vrieska vo vajicku (asi z dovodu ze ma nevidi)ze s nou nemozem uz ani do supermarketu na vzdialeniost 5km .. 😒ale nechcem jej este brat sedacku 9-18kg ,kedze sa obavam ze 9 kg bude mat za tak za dva mesiace a bezpecnostneho dovodu pod tu hranicu ju do sedacky kym tu vahu nema nedam,..preto som uvazovala o tomto kompromise0-18 kg..povedzte mi teda vas tip ztych 0-18kg ktoru by ste zvolili vy? 🙂 ozaj mate nejaku skusenost s tou axiss?ja som ju este nazivo nevidela ,zaujala manzela kvoli tomu otocnemu systemu ..mne sa nejako extra nepozdava..

tonko_babymarket
19. bře 2011

@tinaki1275
- ja ešte doplním, ak sa rozhodneš pre ktorúkoľvek určite si ju vyskúšaj ako sedí v aute...napr. Pearl v niekt. autách "lieta"...ja ti odporúčam tiež počkať a prejsť na kat. 9-18 kg napr. už spomenutého King plus od Romeru
- ak máš možnosť dať na predné sedadlo, možno to pomôže, ak sa obávaš predného sedadla a trváš na zadnom (z hľadiska bezpečnosti je samozrejme lepšie) - skús použiť nejaké hračky, alebo zrkadielko...

tonko_babymarket
19. bře 2011

@tinaki1275
ešte som našiel tento obrázok k tomu zrkadielku....

welinka
10. únor 2012

Dobry den,
narazila jsem na tuto diskuzi a doufam ze sem jeste nekdo zavita, kdo by mi odpovedel.
Pro syna 15kg, 3roky mame autosedacku bebe confort axiss a jsme maximalne spokojeni. Je uzasna. akorat za chvili synovi bude mala co se tyce delky, hlava mu zacina trcet a uz nejde zvedmou hlavova operka. Tak uvazuji o sedacce 15-36kg a mam tip: Cybex soluzion X 2012, nebo Romer Kid 2012 nebo kid plus 2012 (dost dobre neznam rozdil) a pak je jeste Kidfix a ta je asi na isofix jestli to chapu dobre.
a je treba napr k te Cybex zakladnu ? dekuji

Pak cekame v kvetnu druhe a koupila jsem stejne jako u prvniho trojkombinaci Jane slalom pro, akorat teda kolekci 2009, kde je ta strata podstatne mensi a desim se toho jak tady pisete ze se do ni nevejde 4M dite...kde pak budu ditko vozit? 🙂 Navic zvazuju koupi baze jane strata, ale ted nechapu jaky je rozdil mezi isofixem a bazi? my mame auto s temi hacky isofix a uvazuju zda k te strate koupit na 4M tu bazi. Co myslite? dekuji vsem za nazory

michi11
30. čer 2012

Dobrý den,mohl by mi prosím někdo poradit jaká je nejlepší isofix base na sedačku Prima easy metropolis silver od Casualplay.Auto na isofix mám,ale nějak v tom stále tápu.
Děkuji,Michaela