Hledám sedačku 9-18 kg pouze protisměr. Máte zkušenost?

slavkaperla
16. led 2020

Dobrý den,
hledam autosedacku,.ktera je pouze do protisměru na 9-18kg, popripade 9-25kg... Bud isofix nebo pásy, to je jedno. Muzete mi, prosim, poradit? Máte někdo takovou sedačku? Budu rada za cely nazev autosedačky a pořizovací cenu. O skupine na fb vím,ale uz par dni cekam na prijeti.
Prohlizim net uz dlouho a ty nazvy a nazory uz me zahltily, je to samy max, izi, isize, dual fix a nemuzu se dohrabat na to,co hledam. Nakonec skoro z kazdyho hledani vyleze,ze sedacka je na 0-18kg a ze od 13 kg ji muzu dat po smeru. Ale to ja vubec nechci..

barus18
2. únor 2020

My. Mame dceru 2r v britax roemee dualfix, stale jezdi v protismeru a jeste dlouho bude, pokud se ji tam vejdou nohy. Na operadle pred sebou ma zrcátko, takze kiuka do nej nebo z okna, pripadne si prohlizi knizky nebo si hraje. Ted konecne došla do veku kdy je schopna vydrzet cca hodinu v aute vzhuru, predtim se zacala nudit a nechtela byt pripoutana, takze rvala. Nebo knourala. Urcite vidi vic z protismeru, ty obrazy krajiny se tak rychle nemihaji, kolikrat cucim co mi hlasi ze vidi.
Je otocna o 360°,coz je naprosta pecka na pripoutavani v aute, kdyz spi a je v lehu, tak se ji hlava trochu prevaluje ze strany na stranu, ale nikdy ji nepada dopredu. Jezdi v tehle sedacce cca od 10m (stabilne sedi od 7m) a urcite by ji vydrzela do 4 let, takze investice urcite zbytecna neni. Za rok ale budem. Kupovat vetsi a tuhle dostane zatim nenarozena mala. Taky jsem si rikala ze je skoda ze nevyuzijem te kategorie 0kg,ale ve finale jsem byla rada, prptoze to vajicko jak vyndas cele je o doat praktičtějši,casto jsem ji nacvakla na kocarek. Tohle je velke heblo a na caste prendavani z auta do auta to neni. Mala ma 84cm a 10,5kg.rohodujici jsou tady ty cm. Neter ma 3r a ma 96cm (ale tatinek ma 2m,takze ma po kom rychle rust), takze ji by do 4let asi nestacila. Nebala bych se koupit tu kategorii 0-18kg (podle nove normy se ale autosedacky znaci uz jenom podle cm, protoze ta vaha je dost zavadejici udaj. Dulezite je, aby meli dobre podeprenou a chranenou hlavicku), pokud nejste s manzelem oba 2m dlouhani, tak ji minimalne do tech 3 let urcite vyuzijete. Jinak pokud bys trvala na kategorii od 9kg,tak doporucuju seznam autosedacek na. Www. Protismeru. Cz
Tam je vhodny seznam a nebo nejakou opravdu velkou prodejnu (od nas byly bohuzel vsechny daleko, takze jsme trochu strileli naslepi, nasteti nakonec správne 😊) preju stastnou ruku pri vyberu 😉