Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Chorvatsko, Omiš. Doporučte penzion, apartmán

lucinjka
28. dub 2015

Děvčata, tak jsme se rozhodli, že pojedeme do Omiše. Ale těch apartmánů je tam tolik, že nevíme, kde. Cenu na noc bychom brali max. 60 Euro. Ale chceme klimatizaci, písečnou pláž, plně vybavenou kuchyňku. A aby to nebylo daleko od moře. Koukali jsme na Villa Mare, byli jste někdo? Nebo jaký penzion, apartmán byste mi doporučili. Máme dvě děti 2 a 6let. 🙂 🙂 🙂

sway24
28. dub 2015

Omis je krasna 😉

vendulka
28. dub 2015

my jsme byli v Omiši asi tak před třema rokama, byli jsme v hotelu (musela bych se podívat na název),strava byla polopenze,ale dala se objednat i plná penze, hotel kousíček,přes silnici, na pláž,ale asi tě zklamu, v Omiši není žádná písečná pláž, teda jedna malá tam je ,ale fakt prťavá.Jinak tedy destinaci plně schvaluji, je tam nááádherně,hlavně ten pohled z hor 🙂

im4fun
28. dub 2015

My jsme byli kousek od Omiše - Lokva Rogoznica. Byl to apartmán s kuchyní, dva pokoje, od moře kousíček. Pak jsme byli dvakrát v Bratuši, a to byl apartmán přímo na pláži.
Akorát teda s písečnýma plážema v Chorvatsku nepočítej, skoro nikde nejsou. Osobně teda stejně preferuju oblázkové, než písečné...

lenka5731
28. dub 2015

v Omis Duce je 1 km dlouhá písečná pláž, jsou to nánosy z delty řeky Cetiny. Najdi si video na youtube - Omis Duce.

vendulka
28. dub 2015

@lenka5731 1km dlouhá,jo? no to jo 😀 to mě pobavilo, na to jsem se taky nechala nachystat a písek byl leda tak ve snu, kamínky a kamínky, nic jiného...mám i fotku z tama...jediná písečná tam je kousek od dinoparku (po cestě) a to je fakt malej plácek

vendulka
28. dub 2015

škoda, že sem nejdou dát fotky, bych sem dala foto písečné pláže 1km dlouhé 😀

lenka5731
28. dub 2015

@vendulka já tam nebyla, nemyslíš třeba menší městskou pláž přímo v Omiši? Na to video jsem koukala o víkendu a "písek" tam opravdu byl i ta vzdálenost 1 km mohla odpovídat, i na satelitním pohledu googlemaps je to tak vidět. Jen to není přímo Omiš, ale Omiš-Duce. Mě to nezaujalo, ale četla jsem na tu lokalitu spoustu dobrých recenzí (ale i špatných).

betelgeuzz
28. dub 2015

@vendulka my byli loni kousek za Omišem a do Omiše jeli na výlet. Když jsem viděla tu městskou pláž, tak teda velké zklamání, říkala jsem si, že jestli tohle je ta písečná pláž, o které jsem četla, tak hrůza (ale my tam byli jen v chladný den, nejeli jsme se tam koupat). A když jsme pak odjížděli domů, tak jsme zjistili, že za Omyšem (teda od ČR vlastně před), je opravdu nádherná písečná pláž. 🙂

vendulka
28. dub 2015

@lenka5731 tam jedna písečná pláž, ale u silnice a není tam žádný hotel, musí se objevit, my na ni přišli náhodou...ta snad městská dlouhá je plná kamínků, žádný písek...jediný písek byl tam a pak když jsme byli v Korčule, tak tam taky byla jedna malinká pláž s pískem, to bylo vše,co jsem v Chorvatsku viděla, a že ho máme docela dost projetý....

@betelgeuzz já nevím teda co mají pod pojmem městská pláž,ale jedna ta dlouhá co tam byla a všude okolo hotelů byly klasicky kamínky...

my se takto spálili už několikrát, ještě jsme jeli na jedno místo, za boha si nevzpomenu,jak se to místo jmenovalo,ale je to pláž s modrou vlajkou a je vyhlášená jako písečná pláž (má tvar takovýho cípu) a opět kamínky,kamínky,kamínky...asi kamínky mají Chorvati za písek nebo nevím...docela dálka od Omiše a zklamání jako pra*e...ale jinak místo krásný,ale štvalo nás, že jsme si udělali výlet za pískem a skutek utek (plno peněz v tahu - benzín,transfer...)

vendulka
28. dub 2015

@lenka5731 to video, asi vím která to je a je to ta s kamínkama, ono to vypadá z dálky jako písek,ale prd 🙂

lenka5731
28. dub 2015

@vendulka nevím - to video natočil Čech a mluví o písku. Jako kamínky to nevypadá. Je to asi 2-3 km od centra Omiše směrem na sever.
A ten výběžek myslíš Bol?
Jinak nevím, nebyla jsem tam, ale četla jsem z různých zdrojů o té pláži opravdu jako o písečné, tak těžko říct, jestli mluvíme o tomtéž místě.

vendulka
28. dub 2015

@lenka5731 ano Bol...už si to nepamatuji, byli jsme na tolika místech 😀
já vím kde myslíš,ale písek tam nebyl..jen teda na tom jednom malým kousku...kilometr to jistě nemělo, tak možná 250m-300m

marky29
28. dub 2015

Ahoj, byli jsme loni v Omiš Duče,je tam písečná pláž,ideální pro malé děti, mělko, měli jsme to přes cestovku Firo tour, už nevím,ale kouknu jak se apartmány jmenoval,byli tam užasní domácí,velice milý. Na pláž to bylo cca 50m, přechází se tam magistrála,tak je tam docela provoz,ale je tam i podchod. Spousty vyžití,ale spíš klidnější lokalita, v omiši jsme byli pěšky několikrát, byli jsme na výletě na Cetině, Omiš samotný je hodně rušný,vcelku dobrý blázinec. Nám se tam velice líbilo. Ještě písknu název apartmánu,bylo to i s klima a velice pěkně vybavené po rekonstrukci.

vendulka
28. dub 2015

a nebo to bylo ještě úplně jinde...ale to pochybuji...no, je to jedno 🙂

babulinkab
28. dub 2015

V Omiši je písečných pláží několik, jsou podél magistrály, směrem na Split.
Jednou za dovolenou se tam jezdíme pro změnu vykoupat, ale my teda ten písek a mělkou vodu moc nemusíme, máme radši oblázky.

simhav
28. dub 2015

My jsme byli v Omiši předloni, teda pod stanem v campu, a hned za plotem jsme měli písečnou pláž 🙂 nevím, jak se ta část města jmenovala, ale pamatuju si, že tam byla ta hlavní silnice, je píšou nade mnou, a do centra se kousek muselo popojít, ale žádná velká dálka...centrum je nádherný, večer rušný...půjčovali jsme si tam kajaky a jeli po Cetině (mmch natáčel se tam Vinettou), vyšláply jsme si na rozhlednu nad Omiší a celkově jsme tam strávili nejdelší dobu z naší putovní dovči 🙂 moře bylo mělké a krásně čisté 🙂

marky29
28. dub 2015

Apartmány Meri, na fotkách to nevypadá nic moc,taky jsem se zhrozila,ale je to celé opravené po rekonstrukci. Opravdu pěkné ubytování.

lucinjka
autor
28. dub 2015

@lenka5731 No, my co koukali, tak jsou všude, co se nám líbilo. Něco není přímo v Omiši, ale třeba v té vesniče Ducé.

lucinjka
autor
28. dub 2015

Mě nevadí ani oblázková pláž. Hlavně, že tam nejsou ty špičaté šutry. Většina apartmánu, co jsme našli a líbily se nám, tak byli v té vesničce Ducé. a všude psali písek, tak nevím.

marky29
28. dub 2015

V Duče opravdu písek je, pláž je čistá a moře taky, na pláži několik restaurací,je tam obchod, zmrzlina,stánky, je to menší obec takové předměstí Omiše (do Omiše cca 3km),ale najdeš tam vše co potřebuješ, pro takto malé děti jako máte Vy ideální, videí jsem shlédla několik a když jsem to viděla měla jsem z toho smíšené pocity,realita je tedy úplně jiná, hotely tam jsou taky i směnárna přimo v tom Duče. Každému se líbí něco jiného,jezdíme do Chorvatska několik let a tohle místo bylo jedno z nejhezčích.

lucinjka
autor
28. dub 2015

Marky, to jsemm ráda. Jako my do hotelu nee. Ne, že by nebyly finance, ale my to nepotřebujeme. Stačí nám, že si koupíme něco na snídani, oběd si uvaříme, na večeři zajdeme do restaurace. Taková pohodička, klídeček. Nepotřebujeme toho hodně. Stejně, kolik toho na tom pokoji budeme 🙂 A je tam něco pro děti? Třeba nějaké hřiště nebo něco? 🙂

vendulka
28. dub 2015

jo, písek tam je na jednom místě, teda co jsme objevili my,ale rozhodně ne kilometrová pláž

vendulka
28. dub 2015

@lucinjka je tam dinopark a když jsme tam byli my, tak tam byli i kolotočáři, nevím jestli jsou tam stále nebo ne

lucinjka
autor
28. dub 2015

Tak písek jo nebo ne, to už je jedno 😀 Hlavně, že tam nejsou ty šutráky 😀 A kde jste byly holky, ubytované? A jak spokojené?

vendulka
28. dub 2015

@lucinjka písek ano,takovej menší plácek pod silnicí...my byli přímo v Omiši a jezdili jsme na ten písek do té Ducemkde byl na malém kousku (no malej kousek...prostě takovej plac)

vendulka
28. dub 2015

tady tu pláž mají jako písečnou,ale není
http://chorvatsko.cz/stdal/omis.html tto je to co tu celou dobu tvrdím, že není písčitá, byli jsme tam, mám i fotky, jsou tam kamínky a ne písek, v Duce je plac s pískem (a bincem 😀 )

vendulka
28. dub 2015

jo a my byli v hotelu Brzet, na stránkách co jsem dávala je taky fotka pláže u hotelu

marky29
28. dub 2015

Nevím,my jsme na té pláži byli a bylo tam čisto,samozřejmě,že odpoledne byly koše plné a nějaký papírek létal po pláži, byli jsme prvně na písečné pláži,vyhledáváme spíše oblázky, moře bylo opravdu čisté. Přímo v Omiši je oblázková pláž. Hřiště je o kousek dál směrem k Omiši po pláži pěšky ,pak procházíš pravě kolem toho kempu o kterém už někdo psal,jsou tam kolotoče a ten Dinopark, v Omiši přímo je taková rozhledna,tam jsme byli a byli jsme na výletě na Cetině. V Duče staví skútr s banánem také jsme jeli a chvíli tam stojí tak děti se vyblbly,i když je pravda,že už jsou větší. Tisíce názorů. Každý opravdu preferuje něco jiného. My také nejezdíme s jídlem. Snídani si uděláme, oběd něco rychleho,většinou máme ubytování blízkou a tak i za poledne se chvilku schováme a najíme, večer chodíme na večeři do místních restaurací, na co máme chuť si koupíme, nepřepočítáváme,to by jsi nemohla nic. Asi tak. 😵 My se letos chystáme do Poreče na Istrii,chceme něco blíž. Tak hezkou dovolenou a šťastný výběr.

vendulka
28. dub 2015

@marky29 v Poreči jsme byli, super 🙂 do jakého hotelu už víš?My si udělali pěkný výlet do města Pula do kolosea a do akvária 🙂 , letos pokud bude Chorvatsko, tak buď Rabac (delfíni) a nebo Šibenik (hotelový komplex s pirátama a aquaparkem)

Sem začni psát odpověď...

Odešli