Co vše můžu vzít do letadla pro dceru 1,5 roku?

kikulova
17. kvě 2023

Ahoj holky, prosím Vás chtěla jsem se zeptat. Letíme v červnu na dovcu s roční a půl dcerou. Chci se zeptat, zda není problém, když do příručního zavazadla vezmu malé nějaké ovocné kapsičky, vodu na mléko, lahvičku s vodou atd.? Musí se to pak případně někde kontrolovat? Děkuji moc.

1pomnenka
17. kvě 2023

Vezmi, co pro ni potřebuješ. Může se stát, že při kontrole tě požádají, aby ses z láhve s vodou napila. Jídlo ti nevyhodí.

zelenaesmolda
17. kvě 2023

@kikulova
muzes vzit vsechno

@1pomnenka
ochutnavani jsem uz tedka nezazila,maji na to skenery.

dyechampion
17. kvě 2023

@kikulova neni tam zadny limit, ale nam se jednou stalo, ze jsme vodu (prevarenou teplou v termosce na UM) museli vylit a koupit pak v gatu. Zalezi koho potkas. Ale lahvicky, kapsicky, krupky jsou v pohode.

evellin123
17. kvě 2023

Ahojky letěli jsme teďka v březnu ,vodu normálně v termosce ,pak v krabičce umělé mléko + kapsičky na jídlo a přesnídávku vše nám povolili ani vodu nekontrolovali. Dokonce lze poprosit letušku a horkou vodu ti udělají přímo v letadle a nám tam i ohřáli pro prcka jídlo v mikrovlnce takže za mě super letěli jsme 12 hodin s přestupem a přežili jsme doporučuji nějaké hračky sebou.

patypresdevaty
17. kvě 2023

Letěli jsme ted v únoru a byla jsem překvapena, že v Praze tentokrát nechali pití i nám, dospělým.
Každopádně dětem do cca 2-3 let nechávali pití vždy, i když to bylo přísně hlídané. Jen to vždy muselo do speciálního skeneru

trzks22
17. kvě 2023

My leteli pred tydnem. Pro deti muzes cokoliv. Mela sem detske kapsicky, krupky, tycinky musli, i od hipp takovou tu vanicku s hotovym jidlem kdyby bylo nejhur a normlane vodu v lahvicce. Nebyl zadny problem jen ty kapsickya ty vanicku s jidlem mi vzali projeli skenerem a vratili. Leteli jsme tento rok takto uz asi 4x a vzdy bez problemu.

dyechampion
17. kvě 2023

@evellin123 tu horkou vodu v letadle bych diteti (ani sobe) nedavala

kikulova
autor
17. kvě 2023

Super holky, děkuji moc za odpovědi! 🙏 Jste zlaté! 🙏

tulipdona
20. kvě 2023

@dyechampion ohřívají balenou, není se ceho bát

andykaa
20. kvě 2023

My jsme loni ochutnávali balenou kojeneckou vodu. Nejdřív mi jí chtěli zabavit, tak jsem důrazně řekla, že na to v žádném případě nemají právo, že máme dítě do 3 let a celník se usmál a že ok, ale že musím ochutnat. Tekutiny, včetně kapsiček, do sáčku zvlášť, ať to nelovíš po batohu a na vodu ti dají speciální polstrovanou vaničku. Doporučuji nebrat jen 2 dcl pro dítě, ale počítat i s vámi dospělými, 1,5 litru pronesete v pohodě 👍

dyechampion
20. kvě 2023

@tulipdona tomu bych neverila ;)

tulipdona
22. kvě 2023

@dyechampion vím co jsem v práci roky dělala😉

dyechampion
22. kvě 2023

@tulipdona neznamena, ze to delaji vsechny letecke spolecnosti a vsichni :D

tulipdona
22. kvě 2023

@dyechampion musíš mít poslední slovo, viď? 😉

Není nic jednoduššího než se na tu vodu zeptat.