Dovolená na míru. Nevíte o někom, kdo by mi ji vymyslel?

2veverka
16. dub 2024

Holky, prosím vás, nevíte o někom, kdo by mi byl schopen vymyslet na míru dovolenou s dětmi? Mám ideu o destinaci, ale absolutně žádný čas si s tím teď hrát. Jednou jsem takovou slečnu zahlédla na Instagramu, ale jméno už nevím...

malaya
30. dub 2024

@2veverka
My tam byli 2020. Autem. Takže zkušenost s cestováním vlakem tam nemám. Ale spojení normálně najdeš přes deutsche bahn, když koupíš jizdenky na určite spojení a den mají on-line nabídky.
Nám se tam líbilo. Byli jsme na začátku září, počasí nám docela vyšlo.
Bydleli jsme v Baade. Navštívili jsme Sellin - tam je Seebrücke, z Baade se tam dalo dojít podél moře. Jeli jsme parním vlackem do Binzu ( vlak Rasender Roland).
Navštívili jsme Kreidefelsen.
Měli jsme i na den pujcena kola.
Zbytek jsme strávili na plazi, půjčili jsme si plážový kos, dost tam fouká. Děti se i koupali, voda byla studena, ale jim to nevadilo.
Jinak my se domluvíme německy, ale určite se tam da domluvit anglicky a pracovalo tam i dost Poláků. Na rujane je spousta turistu.
Cenove nevím , jaká je vaše představa. Jsou tam německy ceny, s Polskem to nedokážu srovnat. My se tehdy spontánně rozhodli a zabookovali ubytování přes Booking.com .

2veverka
autor
30. dub 2024

@malaya Moc děkuji za informace. A byla to prosím vás srdcovka, že byste hnedka jeli znovu, nebo taková normálka?

2veverka
autor
30. dub 2024

@exbordelar Díky moc, pilně to studuju. A hele - jak to cenově vychází ty různý srandičky? Jako třeba půjčení kol, výlet trajektem atd. Počítám, že i vlakem se teda dá jet do Gdaňsku a Gdyně, že jo.Ptám se proto, že to ubytko přímo v Helu tak levný není. Něco jsem si předběžně zarezervovala, ale ve vesnicích vedle je to o stupeň levnější.

malaya
30. dub 2024

@2veverka
Na rujane se nám líbilo, ale je to pro nás dost daleko.
Jezdíme spis k severnímu moři, tam je též krasne. My se rozhodujeme spontánně podle počasí a většinou mimo sezónu. Třeba i na konci října jsme strávili krasny prodlouženy víkend v Holandsku u moře.

exbordelar
30. dub 2024

@2veverka ubytovani je samozrejme lepsi primo v Helu nekde v centru nebo u plaze - strarsi decka muzou mit spoustu zabavy, bo v noci to tam opravdu zije. Treba v kempech jsou ruzne spolecenske hry typu fotbalek, icehockey, atd., hriste. Proste nemusis mit obavu, ze se budes koukat na znudene pubertaky. A to si myslim, ze se vyplati si priplatit za ten pobyt primo tam.
Pokud chces usetrit a radeji ty penize investovat do atrakci a vyletu, tak ten kemp je taky dobrej! My jsme byli ubytovani vzdycky v tomhle kempu:
54°35.90640'N, 18°48.42735'E a vzdycky jsme tam byli spokojeni (az na ten muj osobni pocit z toho karavanu, ale ted koukam na aktualni fotky a docela to jde). I s deckama jsme to dali.
Jinak do toho trojmesti (Gdyne - Sopot - Gdansk) vlakem urcite dojedete, ale trajektem je to zazitek, ze jo. Cesta tam trva, jestli si to dobre pamatuji, okolo hodiny...? Mozna min. A cena - uprimne nevim, veskere platby mel na starosti muz, ale vim, ze to zadna darda, co ny nas zruinovala, asi nebyla. Kazdopadne deckam se to bude libit urcite 😉
Kola jsme meli vlastni, takze s cenami nevim.

exbordelar
30. dub 2024

Tak omyl, my byli v tom kempu vedle:
54°35.94956'N, 18°48.39299'E

exbordelar
30. dub 2024

Tady je primo odkaz:
https://helkamp.com/
Uz je to nekolik let, co jsme tam byli naposled, pamet uz neslouzi 😄

adelisss
1. kvě 2024

@exbordelar Co se týče lodě z Helu, tak jsme se dívali loni na ceny a zrovna laciné nám to nepřišlo. Zpáteční jízdenka do Gdyně stojí momentálně pro dospělého 135zl.
https://www.zegluga.pl/rejs-gdynia-hel
Možná ale existuje nějaká slevová karta na služby (něco jako Beskydy card), o které nevím... Nebo nějaká výrazně levnější dopravní společnost.

exbordelar
1. kvě 2024

@adelisss aha, tak mozna to zdrazili za tu dobu, a nebo mi tu cenu manzel zamerne zatajil, abych nemela reci o zbytecnem utraceni 😆 Ale kazdopadne stalo to za to.
Takze pro mamu s tremi detmi plus minus 3-4 tisice za ten vylet. Jako je to dost, ale decka budou mit paradni zazitek 👍🏼