Dovolená v Egyptě s dětmi, máte praktické rady?

pajaaaa
27. črc 2015

Zdravim vsecky. Mam na vas,co mate zkusenosti,prosbu.Nejspis se letos-poprve,chystame na dovolenou do Egypta. Nikdy jsme tam nebyli,poletime s detmi-4 a7 let. Mate prakticke rady,na co myslet,co urcite nezapommenout,proste informace,co se nam budou hodit. Poletime v polovine srpna. Co se tyce opal.kremu-pro fecka urcite aasi 50 faktor ze? U sebe nevim presne,zda 30,opaluju se dobre,zaklad z leta mam.Diky moc!

seffinka
4. srp 2015

@pajaaaa my do Řecka letos dostali bagetu se salámem a to už zmiňované pití...dcera bagetu jíst nechtěla-jen suchá bageta s pár kolečky trv.salámu...my se s tím potýkali trochu dýl-vázlo to v krku 😉

jennifer
4. srp 2015

@tublatanka vidíš tak to jsem nevěděla, ale my většinou letíme s vídně, takže tam to asi bude lepší na servis.
máme to blíž než prahu. a z brna moc letů není. a nebo jsou s přestupama třeba do egypta, přes ostravu a než bych tam trávila 2 h navíc tak radši pojedu do vídně kde jsem za hodku a půl.

tublatanka
4. srp 2015

Co vím za nás a letěli známí s pitím všude stejný.zdarma 2deci ar je to blíž či dal.zbytek si kupuješ.co bylo už není,změna to tedy je a rozdíl taky.nám až tak o jídlo nešlo,ale to pití je špatný,navíc ty nejevnejsi na trhu.nám taky řekli v ck,že dostaneme,ale už jsme věděli od jiných,že to není pravda,proto jsem psala,ať si koupíte to pití.

tublatanka
4. srp 2015

Pití dostaneš jen ty 2deci což je na let ubohé.a ještě jen ty nejlevnější produkty.

tublatanka
4. srp 2015

@jennifer tak to určitě je lepší,tady je tedy změna vyrazna

pajaaaa
autor
4. srp 2015

@tublatanka jojo piti si koupime urcite

pajaaaa
autor
4. srp 2015

@tublatanka a ono s tím množstvím, co si třeba jde vzít i na palubu ( do 100ml) + to co se dostane v letadle fakt nestačí po příletu do země kde je hic.Takže je potřeba určitě nakoupit.

pajaaaa
autor
16. srp 2015

Holky...jsme zpět.........až budu mít více času.........napíšu jak jsme se měli 🙂

jennifer
16. srp 2015

@pajaaaa jé těším za na informace. doufám,že se vám tam líbilo. 😉

pajaaaa
autor
16. srp 2015

Takže - bylo naprosto úžasně.........prý byly vedra i v ČR a i když tam byly nejspíš podstatně vyšší, někdy - vlastně často - fakt přes 40 stupňů, tak to člověku u bazénu, moře nepřišlo. Foukal teplý vítr - což je prý v Egyptě běžné, jen první tři dny fakt fest, tak se ani některé výlety nemohly konat.Teplotně sme se brzy aklimatizovali ( prvotně samozřejmě šok ). Ale prostě paráda.........pohoda......vrátila bych se a stýská se mi 😀 Z Ostravy jsme pro děcka mohly v klidu přenést fruka i malé vody k pití - mají vlastně 250 ml, jen je musely ochutnat. Ale asi to je o lidech. Známí nemohli ani to. Takže žádný problém. Tam po příletu také vše OK. Na recepci malý bakšiš a pokoj jsme dostali lepší než na jaký jsme měli nárok. Za úklid jsem ráda dala bakšiš po dolaru, jednak byl Mohamed úžasně komunikativní, sympatický a děti si ho oblíbily a ty výtvory z ručníků - na ty se děti vždy těšily. Jídlo bezva, vždy jsme si vybrali. Faraon - jen manžel - tak jedno až dvoudenní mírné obtíže - možná z krabů co tam jedl, ale on se v jídle nezdráhal, tak těžko říct čím to bylo. Zabral Encefuryl - stejně složení jak místní Antinal. Děcka horko zvládali v pohodě, jen předposlední den si starší syn - ani neví o co, rozřízl škaredě nohu, ale tekutý obvaz to zachránil a mohl v klidu do bazénu, v moři trochu štípalo, holt slaná voda. A šnorchlování - to si manžel užil náramně........naprosto nadšený.....pravda že chodil až když byl příliv . tedy kolem té čtvrté odpol. jednou jsme šli ( ale ne tak daleko s ním ) a měli jsme hned štěstí na mořskou želvu, která byla hned u nás........A to co on viděl dál.......no nadšení. Takže super, super, super, super. Pravdou je, že jsem dosti zezačátku myslela na ty nevolnosti, což mě znervozňovalo, že jsme si nemohli čistit - raději - zuby vodou z kouhoutku, nepít ledové nápoje....ale na to jsme si časem zvykli.

jennifer
16. srp 2015

@pajaaaa tak to je super, že jste si to užili, egypt je prostě nej

santna
8. zář 2015

nevidím v tom problém, stačí si dávat na děti pozor a je to v pohodě...

kocour1
30. zář 2015

Ahoj, také přidám naši zkušenost pro vás ostatní, kteří váháte. Já sama jsem se toho velmi bála, zvláště po přečtení několika podobných diskusí na netu, kde tazatelky vždy skoro neukamenovali, že si troufá vyrazit s malými dětmi do Egypta. Já byla s osmi měsíčním synem (kojeným) a 2.5 letou dcerou. Všichni jsme to zvládly bez jediného problému. Děti jedly a pily vše z nabídky (syn s ohledem na věk omezeně, ale i tak měl pravidelně kousek zmrzlinky, běžně jejich ovoce (nic jsem neomývala speciálně balenou vodou), normálně jsem je sprchovala a občas samozřejmě přišlo na kontakt s vodou i v ústech, mazala jsem je jen ráno 50 a pak občas hlavně starší ramínka a obličej po obědě. Spaly v kočárku, nebylo nutné je schovávat na pokoj. Vedro jim evidentně vůbec nevadilo, klimatizaci jsem nepouštěla. Let tam i zpět prospaly. Já sama jsem si hned první den omylem vyčistila zuby vodou z kohoutku...nic se mi nestalo, pak ještě nekoikrát. Dětem jsem oplachovala lahvičky pod tekoucí vodou, mladšímu jsem tam vařila čajík z horké vody v jídelně. Malý všude lezl, všechno klasicky ožužlal...prostě naprosto v klidu. Mírný průběh střevních potíží měla jen sestřenice (dospělá), která si každé ráno dávala hlt slivovice, neustále vše oplachovala balenou vodou, nepila led a jedla velmi střídmě🙂...i tak ji zabral antinal, který se tam prodával za 6euro. Příští rok tam jedeme určitě zase, protože zdejší klima je bezkonkurenční, nádherné moře, všichni velmi ochotní a přátelští. Mohu vřele doporučit všem. Do letadla mě nechali v obou případech nastoupit se vším - měla jsem i velkou petláhev vody, dětské lahvičky, mlíčko v krabičkách apod...vůbec to neřešili a ani nechtěli, abych něco ochutnávala. Hotel, ve kterém jsme byly byl LTI Akassia - mají prý vlastní zásobník vody a z toho možná pramení i to, že jsme vše zvládly bez problému🙂.

pajaaaa
autor
30. zář 2015

@kocour1 super...a kde jste byli?

kocour1
30. zář 2015

@pajaaaa byli jsme v Egyptě - Marsha allam (nevím přesně jak se to píše🙂 )...hotel se jmenuje LTI Akassia...recenze jsou překvapivě spíše negativní, ale já osobně si nemůžu na nic stěžovat. Byla jsem ještě v Egyptě v Hilton hotelu a tady jsem byla spokojenější ( i když služby a styl hotelu byl velmi podobný)...v tomto hotelu byli moji rodiče již podruhé, takže jsme letěli na jistotu🙂

kocour1
30. zář 2015

Tady je můj příběh o dovolené s malými dětmi v Egyptě🙂 http://materskadovolena.blogspot.cz/2015/09/s-d...

pajaaaa
autor
1. říj 2015

@kocour1 my tak byli v Marsa Alam. A super...paradne male letiste, kde se nikdo neztrati 😀 A taky jsme bylu v hotelu s ne prilis kladnym hodnocenim a supr!!!