Dovolená v Řecku. Kam jet s dítětem?

lilianka1
10. lis 2007

Máte prosím některá z Vás dobrý tip na dovolenou v Řecku pro rodinu s 5letým a 1/2ročním dítětem? Jde mi hlavně o dobré zázemí na ubytování a snadný přístup k moři. Děkuji za Vaše názory. L

zevina
25. srp 2009

Artuse, jj údolí motýlů (ale je tam spousta schodů, takže kočárek nebrat) o kousek dál je zvířátková farma, taková minizoo, ten zmiňovaný Filerimos (obrovský kříž s krásnou vyhlídkou, náš mladý byl hrdina, chtěl nahoru, zato já byla z té výšky připos 🤐 😀 ) a spousta pávů-ti se mu moooc líbili (ještě je tam i klášter a vykopávky-vynechali jsme, na vykopávkách jsme byli v Kamirosu) v Rhodosu akvárium, pak můžete z přístavu jet do Faliraki lodí, funguje tam docela pravidelná doprava, ve Faliraki aquapark, lunapark...

no a co jsme nestihli: Epta Piges (7 pramenů, měla by tam být taky nějaká farmička) a Lindos (zase antika, ale dětem se líbí, že se do kopce můžou vyvézt na oslu)

nám se auto vyplatilo, 90 euro na 3 dny, to by jsme utratili za 1 fakultativní výlet a ještě by jsme se museli časově přizpůsobovat, takhle jsme si zastavili kdy a kde jsme chtěli a podřídili to tomu, jestli malý zrovnal spal nebo ne 😉
jo a asi za 5 euro jsme přímo na místě koupili docela obsáhlého průvodce v češtině

effie81
25. srp 2009

Ahojte!
My ideme 6.septembra na Rodos do Faliraki hotel Vergina Sun.Boli ste tam uz niektora?Neviete ake je asi pocasie vtedy na Rodose?Dufam,ze sa este budeme moct kupat. 🙂 A nebudete tam niekto vtedy?? 😉

artuse
25. srp 2009

zevina, díky moc za tipy🙂 a auto se dá normálně půjčit i s dětskou autosedačkou?

mobina
25. srp 2009

Fakultativní výlety bych určitě dopředu neplatila. My si zaplatili okružní jízdu Rhodosem, dopolední dle CK a na místě jsme se dozvěděli, že je to noční jízda s návratem v 11 večer 🙄 takže jsme to nakonec vyměnili za lodní výlet na Chalki a paráda tedy. Jen prcek se na lodi celkem nudil 😒 Rozhodně na místě výlety vyjdou o hodně levněji.
Lindos jsme absolvovali ale na akropoli jsme nevystoupali. S kočárkem nemožné a oslíka jsme zavrhli, ale i tak jsme si prošli uličky a nádhera a musím říct, že koupání na Lindosu bylo the best. Písek, klidné moře. Jen je blbý, že pokud se tam dostanete bez auta, tak zpět k autobusu se pak připravte na krpál nahoru. Lodí by to bylo bývalo asi lepší.
Co taky doporučuju je Old Town v Rhodos Town, ale rozhodně ne právě večer. Spíš dopolko nebo po obědě. My si ho v klidu prošli a když jsme odcházeli asi v šest, tak se tam hrnuli davy turistů a uličkama se dalo projít jen stěží 🙄
Akvárium bylo super. Malýmu se moc líbilo.

zevina
25. srp 2009

Artuse, sedačka není problém (ať vajíčko, normální nebo jen podsedák) auta jsou automaticky s klimou a benzín cenově zhruba jak u nás, trošku divočejší je dopravní značení (občas je značka místo na pravé straně silnice, na levé) anebo vypadá zbytečně komplikovaně, ale ukazatele k turistickým místům jsou zřetelné, časté a pomocí mapy to jde 🙂

výlet bych dopředu taky neplatila, vždycky je lepší info až na místě, v případě třeba lodního výletu si ho koupit rovnou v přístavu, vyjde podstatně levněji než přes CK

staré město v Rhodosu je fantastické, škoda jen že my tam vlezli tou nejšílenější variantou a asi 3km se plahočili mezi hradbama bez možnosti se dostat buď dovnitř nebo ven, vracet jsme se nechtěli, pořád jsme doufali, že to někudy musí jít a takhle jsme obešli dobrou čtrvtinu opevnění 😀 to bylo fakt nezapomenutelné!

zevina
25. srp 2009

Effie, září v řecku, to mám zkušenost na Thassosu (ale ten je kapku výš) a přestože nám naše domácí říkala, jak už je to nevhodné období na dovolenou, že je moc zima, my si libovali, byly příjemné třicítky, na pláži bylo úplně ideálně, jen noci byly chladnější, to i můj horkokrevný chlap nosil mikinu a často i dlouhé kalhoty a malýmu jsem dávala i lehkou bundičku a bavlněnou čepičku přes uši. Přes den ale pohodička 😉

artuse
25. srp 2009

zevi, díky 🙂

effie: my letíme do Faliraki až 15.9., prý tam bývá ještě teplo, moře vyhřáté, akorát večer může být chladný, na svetr či mikinu, známá byla na Krétě v říjnu a byly tam vedra, Rhodos je trošku výš, tak snad tam bude v září tak akorát 🙂

Thasos je hodně vysoko, my tam byly začátkem července a normálně tam snad každý den sprchlo a žádná tropická horka zrovna nebyla, Thasos bych v září asi nezvolila.

effie81
25. srp 2009

Zevina tak to si ma potesila,aj ja si myslim,ze by este mohlo byt teplucko.Nam ide hlavne o to,aby sme sa este mohli kupat. 🙂 Zoberieme si pravdaze aj teplejsie oblecko,aby sme mohli chodit vecer na prechadzky.Uz sa tak tesim,len mam trochu strach z toho letu.Neviem si predstavit ako to bude s malym.Mozu tam deti trochu chodit po tom lietadle ked uz je hore?Lebo urcite nebude chciet sediet ked bude vidiet tak vela ludi. 😀

zevina
25. srp 2009

holky, tak si to užijte, malinko závidím, to já už budu budu balit akorát tak tašku do porodky 😅
mmch, nezapomeňte na repelnty a nějaký odpuzovač do zásuvky (dokupovali jsme na místě) nás teda komáři prudili úplně strašně

po letadle se přiměřeně špacírovat může, my byli nejmíň 4x na záchodě, páč malého úplně nadchlo, jak se vždycky při spláchnutí vytvoří v kabince podtlak 😅 ale i tak je v letadle dost podnětů, aby děcko chvíli usedělo, od pozorování mráčků, roznášení jídla, pravděpodobně si i chvilku zchrupne, nějakou zábavu si s sebou taky vezmete...

mobina
25. srp 2009

Repelenty určitě kupte až v Řecku. Proti těm naším jsou komáři naprosto imunní. I proti těm do zásuvky.
Let u nás docela trágo. Nechali nás před odleteme půl hodiny v letadle připoutaný a to malýho dost naštvalo, takže pak se to táhlo celou cestu. Bohužel jsme se museli taky během letu 2x poutat kvůli turbolencím, takže fakt opruz 😒 Zpět už byla jen scéna u usínání. Nevěděl jak složit tělo. Upřímně já bych s takhle malým dítětem znovu už na leteckou dovolenou nejela. Absolutně se neaklimatizoval, byl protivnej, uřvanej, nejedl, takže pro nás to dovolená ani moc nebyla. Ale určitě vás nechci strašit nebo odrazovat. Prostě Ondra byl dle mýho na takovouhle cestu ještě malý. Takže mi v příštích letech asi jen po ČR i kvůli druhému prckovi a nebo pojedeme Chorvatsko autem, protože to Ondra miluje 😅
Přeju ať se vám dovča vydaří 😉

artuse
25. srp 2009

zevi, hlavně pohodovej porod a zdravého prcka 🙂 moje dcerka je taky 5. října 🙂

effie81
26. srp 2009

A este sa chcem spytat,ci tam niekde vo Faliraki sa budeme moct napojit na Net cez wifi? 🙂 🙂 🙂

zevina
26. srp 2009

effie, já myslím že v hotelu na recepci nebo v hale pravděpodobně bude k dispozici internet 🙂

effie81
27. srp 2009

A leteli ste uz so Seagle air? Ako citam ich podmienky prepravy batozin,tak tam maju napisane,ze aj dieta do 2 rokov ma narok na batozinu do 10kg.Tak je mi to trochu neuveritelne,ked vsetky pisete,ze ked nema platene sedadlo tak batozinu mat?Stretli ste sa uz s takymto?A ked ste uz niektora leteli so Seagle air ako ste boli spokojne? 🙂

prami
27. srp 2009

Ahoj,

Netrávili jste někdo dovolenou tady: ( Tsilivi Beach).
Uvítám jakékoliv informace.Letíme až 20.09 s naší 1,5 letou dcerou.
Dík 🙂

http://www.blue-style.cz/2008/hotel.php?ids=47&...

pavly
28. srp 2009

ahojky
mobi-moc dekuju za informace, uplne mi to postacilo pro obrazek
hlavne s tim jidlem, mame mit v hotelu tez minimarket-takze doufam,ze plinky a to ostatni zakladni tez bude nadosah,plus hl.mesti taky za rohem (letime na kos)
s tim,ze ondra nechtel jist-je jeste kojeny? nejedl spis kvuli teplu nebo jak? ja sazim na kojeni,protoze me stejnak neji poradne a ji v podstate jen ovocne prikrmy a kase (to jedine beru, masozeleninove mi nic neji,to ji tam zkusim treba nabizet z naseho jidelnicku,pokud to pujde), ja proste doufam,ze ji tam ukojim 😅
-a jak jste cestovali, pujdovali jste si auto? byla opravdu autosedacka na pujceni no problem?

diky moc

lubic
30. srp 2009

ahoj, máme 2měsíční miminko a přemýšlíme o pozdní dovolené v řecku. Chceme samozřejmě až po sezoně, kdy nebudou horka, ale příjemně. Rádi bychom místo, kde se dá hlavně kočárkovat třeba ve stínu stromů, po promenádě atd. Doporučovalo se na jet na Thassos, co myslíte, je to ok pro kočárek?

zevina
31. srp 2009

Lubic, Thassos je sice poměrně zelený a zalesněný ostrov (převážně tam rostou borovice a olivy) ale hlavně ve vnitrozemí, přímořské letoviska jsou vesměs všude stejné, na promenádách palmy, které ti moc stínu neposkytnou
je tam hezky, ale v září musíš počítat že už budou poměrně chladné noci... spíš bych měla trochu obavy z transferu, protože na Thassosu není letiště, přistaneš v řecku na pevnině (tuším Keramoti?) pak cca 1/2h transfer do přístavu, další 1/2h trajektem (pro větší děti je to každopádně příjemné zpestření, hlavně racci, kteří loudí pamlsky... ale u tam malého miminka nevím-s kočárkem na trajekt kvůli schodům náročnější, mít mimčo celou dobu na rukách taky nic moc) no a pak počítej ještě cestu do vaší destinace, což může být další hodina...

to tě nechci odrazovat, nám se tam líbilo moc, je to malý ostrov, celkově spíš klidnější i cenově velice příznivý, ale od přistání to ještě trvá, než se dostaneš na místo

matru
1. zář 2009

Lubic,Řecko je nádherné, pro děti super, ale já si myslím, že pro 2měsíční miminko to není, má mít svůj klid, svoji čistotu, navíc nemá ani základní očkování.Je to jen můj názor,ale já bych s dítětěm do půl roka takto necestovala.Mám obě děti narozené v dubnu a to první léto jsme byli max. na chalupě 🙂

miluse
5. zář 2009

ahojky,

holky poraďte kam do Řecka teďky v září? Kde by mohlo být ještě krásně a teplo a kde je něco hezkého na šnorchlování? Díky

kristi
5. zář 2009

my odjizdime ve stredu na Kretu 🙂 ale snorchlovat nebudem

miluse
5. zář 2009

Kristi, ono jde o to, že manžel rád šnorchluje a bádá podmořský svět, neb jen tak válet se na pláži ho nebaví 😉

minea
9. zář 2009

Tak nevím. Vybírám nějaké Řecko na teď a protože se rozhodujeme podle teplotní mapy moří, vychází mi z toho Rhodos (nebo Kypr, ten ale hned zavrhuju, bo je dražší). Kvůli větru teda východní pobřeží, takže oblast Faliraki nebo Kolymbia. Trochu jsem znejistěla z toho, jak bramburka psala, že v Kolymbii byly daleko supermarkety a musela požádat delegátku, aby jí něco koupila pro dítě. Takže spíš to Faliraki? Mám zase obavu, aby to nebylo totálně obrovské letovisko s velkým ruchem a silnicí podél pláže, nevíte někdo? Ještě mi prosím napište, jak je to s plážema. Většinou se uvádí písečno-oblázková pláž, tak mě zajímá, jestli se tam dá ležet na dece nebo je potřeba karimatka, ale hlavně: jestli je tam písek, z kterého se dají dělat bábovičky 🙂 . Díky za jakékoli info.

macanet
9. zář 2009

Ahojky my vyrážíme zítra, Olympská Riviera, zatím se počasí mění ze dne na den a z hodiny na hodinu, koukáme na stránky s počasím Řecké a ráno bylo na čtvrtek 22st a teď už zas víc, snad to rozbije Olymp a bude fakt hezky 😉 dávám odkaz na stránky o počasí, snad to pomůže i vám 🙂 http://weather.in.gr/default.asp?pid=17&gid=735914

mobina
9. zář 2009

Mineo snad poradí někdo, kdo ve Faliraki bydlel. My si tam udělali jeden den výlet a byli jsem přímo na Faliraki Beach (tak se jmenovala konečná busu). Pláž byla od silnice dostatečně daleko a byla písčitá. Bábovky v poho. Karimatka nebo deka taky. Prošli jsme pak jen část kolonády a sámošky jsme dvě určitě potkali 😉

minea
9. zář 2009

Macanet, dík za link, určitě využiju. A já zase přidávám zmiňovanou teplotní mapu moří: http://www.fototravel.info/greece/e_greece_sea_...

Mobino, to zní povzbudivě. Ještě řeším to, jestli Falikari není na nás příliš rušné místo.

minea
9. zář 2009

Mobino, ještě se zeptám, jak jste to dělali s nočníkováním. Na pláži, jak jsem pochopila, se to neřeší, dítě se nechá nahatý a případný bobek se odnese na lopatce 😀. Spíš nevím, jak to bude v hotelu, malá na záchod nechce, je zvyklá před spaním, po spaní, po návratu z venku atd. chodit na nočník...

macanet
9. zář 2009

Minea díky , koukla jsem přímo na teploty v Olympské , díky 😉 My bereme nočník ssebou do batohu, využijeme ho cestou na letiště a pak i na letišti, pokud bude fronta na WC 😉

mobina
9. zář 2009

Mineo určitě bych se řádně informovala u CK, co se ubytování týče. S nočníkem neporadím. U nás bez úspěchu zatím 😎 Jinak na pláži čůral, kde ho napadlo a pak se to zahráblo. Bobíky nás postihly 2x. Jednou je manža chytal v moři, páč to spláchla vlna a po druhé jsme je nabrali v písku do igeliťáku a vyhodily do koše 😎

minea
9. zář 2009

Macanet, vážně s sebou do batohu? Já si to nějak neumím představit, vždyť to zabere celé příruční zavazadlo 😕. Ne že by se nehodil, ale budu potřebovat vzít do tašky i další věci, tak se mi to zdá s nočníkem už moc velký...
Zatím se přikláním k tomu, že cestou bude mít prostě plínu, někde přebalím, třeba vestoje, a po příjezdu nějaký nočník koupíme.