První cestovní pas pro dítě - zrychlené vydání do 5dní

bjitkab
10. črc 2021

Ahoj,
prosím máte někdo zkušenost s žádostí o první pas pro dítě a navíc v tom zrychlém vydání do 5dní.
Na webu našeho města jsem našla, že se má vyplnit nějaká žádost (modrý formulář) ale nikde jsem nic nenašla. Nevím ze kdy tyto informace jsou 😏 a jestli je to vůbec ještě platné.Ten “rychlo pas” je bez strojově čitelných údajů takže chápu formulář a i fotky si mám donést.
Děkuju

jancaroul
10. črc 2021

K žádosti o vydání cestovního pasu pro dítě je třeba předložit:
rodný list nebo občanský průkaz anebo cestovní pas občana mladšího 15 let, podá-li žádost jeho zákonný zástupce;
"Občan nepodává žádost o vydání cestovního pasu na vyplněném úředním tiskopisu, pouze předloží doklady potřebné k vydání cestovního pasu, např. občanský průkaz. Občan nepředkládá fotografii, protože fotografii pořizuje příslušný úřad při podání žádosti - proto se občan musí k němu osobně dostavit".

Vydání cestovního pasu ve zkrácené lhůtě do 5 pracovních dnů
občanům mladším 15 let
při podání a převzetí u Ministerstva vnitra 1 000 Kč,
při podání u obecního úřadu obce s rozšířenou působností 500 Kč,
a převzetí u Ministerstva vnitra 500 Kč
při podání a převzetí
u stejného obecního úřadu obce s rozšířenou působností 1 000 Kč
https://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-64231...

cilkat
12. črc 2021

Budou to staré údaje - i když děti v pase nemají otisky prstů a podobné věci, stejně je fotí na místě (stejně by museli fotku digitalizovat a neměli by tm pádem dostatečnou přesnost) a všechno vyplňují rovnou do počítače. Takže potřebujete rodný list dítěte, svou občanku a peníze na zaplacení poplatku za zrychlení (je dobrý mít hotovost i kartu, často jde platit jen jedním z těch způsobů).
Jo a propisku na podpisy - někde je z hygienických důvodů odmítají půjčovat.