Řecko či Turecko v červnu, máte zkušenost?

tublatanka
4. lis 2014

Dobrý den holky. Plánujem dovolenou příští rok,zvažuji Řecko(rhodos), ale moc se mi líbí i Turecko.Jen nevím,chceme jet po 15.6,ještě mimo hlavní sezonu,
u Řecka mě odrazují u větrů a někdy ještě neprohřátého moře a Turecko,je vhodné pro malé dítě,malý bude mít 16měsíců.Jaké jsou tam teploty po půlce června,kdo byl..s dětma pojedeme poprvné,ještě moře neviděly,takže váhám,děkuji předem za zkušenosti 🙂

yildiz
20. lis 2014

ja bych volila 100% Turecko...moc dobre ho znam z vlastni zkusenosti a jezdila jsme tam po cely rok ...resp Egejska cast reps riviera - byla jsem tak i v lednu a bylo to na tricko 😀 - v lete tam jsou teploty uz tropicke v cervnu 30 i vic ....more je teple....a pro deti idealni , jak vstupy do more, tak pisecne plaze, atd ...Recko je krasne taky ...a nejdou se mista vhodna pro deti / to je asi i vsude v ostatnich zemich / ale ja bych volila Turecko 🙂 - kdyby byly jeste nejake dotazy rada klidne zodpovim....mam zkusenosti co se tyka Egejske casti .../ale byla jsem i jinde - ale to uz zase neni pro deti 😀 /

sunny222
20. lis 2014

@yildiz díky tip na nějaký hotel cenově dostupný a aby byl vhodný pro děti nemáte???ideálně aby tam byla nějaká klouzajda do vody a vyžití pro ně a taky na nějaký výlet aby to nebylo daleko jako třeba jak jsou cvičení delfíni atd

yildiz
20. lis 2014

je super na te egejske treba oblast Bodrum - Ortakent - hotel zalezi kolik hvezdicek treba 4hvezdy je fajn i pro deti PETUNYA BEACH RESORT , oblast Bitez je taky moc krasna treba hotel AMBROSIA 4hvezdy, moc krasny je taky hotel REXENE 4hvezdy , nebo moc krasne misto je Ölüdeniz, nebo Kusadasi , a jine - hotel Turquoise 3hvezdy a super i pro deti 😀 je toho moc ....http://www.zajezdy.cz/423398/?zamereni[]=1&zeme...

handm
20. lis 2014

@tublatanka jasny, on to "prodraží" ten family room, ale je to fakt pak luxus. Se třemi dětmi už bych ho zvolila jistě.. ale to musíte vědět, jak jste zvyklí... 🙂 Suntopia nám hodně v Eximu doporučovali, ale tam zas nebyly ty FR, my pak ještě zvažovali tu síť Papillon - Belvil, Ayscha, Zeugma, to se mi hodně líbilo, měli skvělé recenze všude možně. A ještě na tom GreenMax se mi líbily ty vily v zahradě, že to nebyla jen jedna "paneláková" hotelová budova, ale menší bungalovy po zahradě...
Tak at se vám líbí!!.-)

pabka
20. lis 2014

@sunny222 jojo, moc se nám tam líbilo... dali nám nakonec family room, ani jsme ho nepotřebovali, byli jsme jen s jedním dítětem, i tak by se nám tam líbilo, opravdu moc pěkné a hlavně moře, pozvolný vstup, písek, no a pro děti super, brouzdaliště, klouzačky, český klubík.

pabka
20. lis 2014

@luccy.luccy my byli poprvé s malou u moře v roce a pak ve dvou letech, sice si to pamatovat nebude, ale má z toho třeba to, že jí zmizely všechny sebemenší kožní problémy, krásně se jí zahojily stroupky ve vláskách, nadýchala se mořského vzduchu, jedla čerstvé ryby a hlavně si to strašně moc užila, cákala se v moři snad pořád, naplno jsme se jí věnovali (i tatínek, který je jinak samozřejmě v práci 🙂), byla tam nejhodnější ve svém životě 🙂 moc se jí to líbilo, naučila se plavat s kruhem, s křidélky, byla moc spokojená.
A i pro nás - manžel celý rok tvrdě pracuje, já mám k mateřský několik brigád, tak mi nepřijde sobecké jet jednou ročně k vytouženému moři, které milujeme... Spokojení rodiče = spokojené dítě.
Každý žije jinak, ty nechápeš švagrovou, já jí docela chápu, jsem taky velký cestovatel a "zážitkář", jsme pořád někde v luftě 🙂 a neznamená to, že máme doma bordel, nevaříme = nejíme a nestarám se o domácnost... A ve svém věku a s dítětem ptát se maminky, jestli můžu na dovču, už naštěstí nemusím 🙂
Tak nevaž se, odvaž se a když se ti chce, jak píšeš, odhoď zábrany, předsudky a šuuup si užít k moři 🙂

luccy.luccy
20. lis 2014

@pabka V podstatě s tebou téměř ve všem souhlasím. 🙂 Já to neumím prostě vysvětlit, já se taky mamky určitě nemusím ptát, jestli můžu nebo nemůžu jet k moři, už jsem pár let plnoletá a mám svoji rodinu, ona to v podstatě taky nemyslí zle, ale má na to jiný názor. A to ten, že první tři roky si to dítě prostě nepamatuje a na dovolenou jedeš kvůli sobě. ( i když si myslím, že i když jsem na RD, tak si to zasloužím.) Já na jednu stranu když vidím, (máme kamionovou a autobusovou dopravu), když do autobusu nastupuje rodina s miminem, a podle řidiče to miminko půl cesty do Chorvatska, prořve a potom nám chodí stížnosti od ostatních spolucestujících, že to byla hrůza, tak tohle třeba nechápu, to bych asi neabsolvovala..letecky nevím, autem by to bylo asi nejlepší. Na druhou stranu, jak píšeš ty, může to mít i zdravotní klady atd. takže částečně na to mám názor jak ty, částečně podobný jako mamka. Naše malá třeba snad vycítí, že někam jede a jak je jinak strašně hodná, tak stačí, aby jsme jeli tady někde po ČR, tak je protivná jako hovínko. 😀 Ale každopádně každý dítě je jiný, každá rodina má jiný finance a hodnoty, každý jiný názor... 😉

lidadv
20. lis 2014

@tublatanka děkuji!! 😵 😵 a kde ten zájezd kupovat?? nějaké tipy prosíííím?? 😎 😎

tublatanka
autor
21. lis 2014

možností je více..já kupuji přímo v CK, mají partnery ve více městech,takže nemusím jet přimo na pobočku...nebo přes net online rezervace,když nechceš jít někam osobně.

simonceli
21. lis 2014

Holky, můžu vám sem vstoupit? taky ses chystáme pomalu na koupi letní dovolení a zvažujeme též Řecko nebo Turecko, akorát teda malý bude mít v červenci rok, co by jste spíš doporučili? Chceme jet také v červnu.

pabka
21. lis 2014

@simonceli Ahoj, my byli - když byl malé rok - v Řecku, taky v červnu. Osobně mám radši Turecko, ale myslím, že jemu (synkovi) v tom věku kolem jednoho roku bude jedno, kde je, takže být vámi, vybírala bych hlavně podle sebe... 🙂 to je zas výhoda 🙂 my tenkrát vybírali tak, aby byl hotel blízko letiště, abychom po letu ještě nemuseli dlouho jet busem. A taky já jsem dlouho a pečlivě vybírala autosedačku a pak mě trošku nervovalo, že z letiště pojedem busem bez sedačky, tak jsem si říkala, že čím kratší cesta, tím lepší... Tak jsme jeli asi jen 15 nebo max. 20 minut.
Taky jsem hledala hotel přímo na pláži.
Ale jak říkám, v tom roce naší dcerce bylo úplně jedno, kde je, na tom vzduchu a unavená z moře hodně spala, i přes den, takže jsme si dovču užili i my 🙂 Líbilo se jí brouzdaliště, ale to je skoro snad ve všech hotelech... Větší děti pak hodně ocení klouzačky, hřiště, klubíky... a na to je myslím si lepší Turecko.
Tak šťastný výběr 🙂

ladyhacek
21. lis 2014

My byli letos v Turecku (pravda sami také naposledy 🙂) Byli jsem první týden v červnu. Bylo hezky, ale občas sprchlo. Byli jsem ve 4* a nelíbila se nám strava-hlavně manželovi > málo mořských ryb za týden snad jen 2x pstruh nebo co. Nicméně Turecko bylo krásné jezdili jsme na výlety a líbilo se nám 🙂 Po cestě z letiště (4hod) jsme potkali spoustu krásných hotelů s krásným využitím pro děti. Myslím, že časem až našetříme tak se tam vrátíme.

lidadv
22. lis 2014

kupujete nekdo zájezdy čistě přes internet? jsem z venkova a do cestovek to máme daleko a autí zatím nemám, i když řidičáček mám už teda pěkně dlouho... tak bych chtěla koupit dovoleníska přes internet... 😎 😎

tublatanka
autor
23. lis 2014

@lidadv myslím,že to dělá většina.Pokud to děláš poprvé,tak napiš na info mail,co má cestovka,já takto psala,na info rezervace,paní vše vysvětlí,když nerozumíš,navede tě.,co jí poslat,co potřebuje ke skmlouvě atd...tak bych to řešila tak 🙂 máš už přesně vybráno? 🙂 😉

pabka
23. lis 2014

@luccy.luccy no tedy s malým dítětem bych autobusem do Chorvatska taky nejela... to jsem ani nevěděla, že jde 🙂 to mi přijde neohleduplný k ostatním cestujícím a dítě chudák tolik hodin v buse, kde nemůžeš zastavit kdy a jak chceš a potřebuješ, to musí být mazec... jinak si myslím, že ani tříletý dítě si toho moc nezapamatuje dlouhodobě, takže to by člověk mohl na dovču až třeba za 10 let... a jak jsem psala, určitě si jí zasloužíme i my, je to pro nás celoroční odměna a těšíme se 🙂 a malá je tam spokojená... takže když zdraví, finance a čas dovolí, jedem příští rok zas 🙂

lidadv
24. lis 2014

@tublatanka děkuji za rady. taky se nebojím psát na info mail. jak se říká: ""líná pusa, holé neštěstí..." 😎 😎 😎 zkoušela jsi získat nějaké slevičky na dovču? třeba ta slevička přes plnou peněženku, co tu někdo doporučuje. mají vracet pár procent zpět ze zájezdu, ale nevím, jestli to i na ty zájezdy funguje.

zuzajda20
24. lis 2014

My byli v Turecku na konci června a bylo sice teplo, ale horko určitě nebylo. Dokonce jsme se jeden den ani nekoupali, protože byla docela zima a to zrovna na zimu moc netrpím a pro mě je teplo i při 10 stupních, ale tenkrát jsem čekala větší horko, ale měli jsme docela smůlu, takové počasí nepamatovali ani Turci, ale nám pršelo i v Egyptě, takže mě asi nic nepřekvapí 🙂 Jinak doporučuji Turecko, v Řecku se mi taky líbilo, ale Turecko bylo za mě určitě lepší a ještě bych se tam určitě chtěla znovu podívat.

tublatanka
autor
25. lis 2014

@lidadv to neporadím,a zda to vůbec tak funguje,já jen využila,co nabízí přímo cestovka,slevu za včasný nákup,sleva udělá dost.pak mají ještě slevu za vysvědčení,že má dítě levnější letenku,ale na to už jsem nečekala.Zkus zjistit,kdo té slevy přímo využil...jinak my už máme rezervaci,takže suntopia u nás vyhrála... 🙂 tak dobré pořízení a at vyberete 😉

aaaaandi
14. bře 2015

Holky nevíte, jak je to momentálně se situací v Turecku? My si zrovna objednali zájezd, ale od známého jsme slyšeli, že se to tam nějak vyhrotilo, tak nevím, jestli je to bezpečné 😲 .
@tublatanka

tublatanka
autor
15. bře 2015

vyhrotilo? a co více o tom známý ví? zatím jsem nikde o ničem neslyšela..v případě,že by se něco dělo cestovka asi nabídne něco jiného...nestrašte,také již máme zaplaceno a zrovna o tuto zemi bych nerada přišla ☹

aaaaandi
15. bře 2015

@tublatanka ve východní části na hranici z Irákem, ale důkladně jsem to večer studovala a ministerstvo zahraničních věcí vydalo upozornění 9.10.2014, tak kdyby tam bylo něco vážného, tak na to v cestovce snad upozorní. Je doporučené sledovat aktuální dění, večer dám odkaz, ted jsem na mobilu.

aaaaandi
15. bře 2015

Prý bylo něco v týdnu ve zprávách, ale ty nestíhám.

tublatanka
autor
15. bře 2015

Díky..zaměřím se na to,ale kdyby se něco opravdu dělo..CK nás tam nepošle...jiná bývá situace v resortech a jiná centrech atd..tak uvídíme..zatím ani komunikace s hotelem nenasvědčuje nějaké změně 🙂

kluivertka
15. bře 2015

Ahoj holky, pracuji v cestovni agenture, co se tyce volby jedtli Turecko nebo Recko, tak rozhodne Turecko. Pokud matemiznost, zkuste odket z Namecka, mnohdy je to cenove o tisice vyhdnejsi. Turecko ma super sluzby pro deti,je o ne max.postrano. Turecko jsem projela soukrome i sluzebne,pro deti doporucuji oblasti Lara, Belek,Side. Kemer, Konakli -nektere casti a Alanya nedoporucuji. Jestli si nebudete vedet rady s hotelem, klidne mi napiste nazvy, reknu vam nazor.co se tyce situace, tak v oblastech kde jsou turisti je naprosty klid, nebala bych se

maraida
15. bře 2015

@kluivertka můžu se zeptat proč nedoporučuješ Alanyi?

blondynka400
15. bře 2015

@kluivertka
@maraida zajímalo by mne to samé. Turecko znám hodně dobře. A nějak mne nenapadá jediný důvod, proč do Alanye ne a např. do Belek či Side ano 😝

ladyhacek
15. bře 2015

My byli první týden v červnu v Turecku a první dny dopoledne propršelo a pak foukal vítr,ale i slunéčko jsme měli a opalovali se - takové aprílové počasí. Jinak my byli v Alanyi (Antalie) (výše zmiňované) a také ji spíše nedoporučuji - nebo zjistit přesnější údaje > měli jsme betonovou pláž, > beton pokrytý pískem takže díky větru byly vlny velké a do vody se nemohlo protože by jsi dopadla na hrany betonu ☹ a do hotelu jsem z letiště jeli 4 hodiny autobusem

kluivertka
15. bře 2015

Alsnya je super pro pary, pro vetsi deti nebo pro mlady. Alanya ma nejdelsi transfer z letiste cca tri hodiny a vic, hotely jsou zde jednodussi, nemaji takove vyziti pro deti (krom hotelu Kahya a Grand Zaman),plaze jsou zde verejne,platite za lehatka, slunecniky, nemate na plazi bar. Ono sice z pocatku pri koupi dovoleny v Alanyi usetrite,jelikoz byva nejlevnejsi, ale kdyz to pak zpetne spocitate,kolik date za lehatka,pripadne za piti,tak ty rozdily nejsou tak velky.

kluivertka
15. bře 2015

@blondynka400 side ma superplaze pro prcky, jemny pisek pozvolny vstup do more. Co se tyce beleki,tak tam jsou hotely s maximalnim komfortem pro celou rodinu.

blondynka400
15. bře 2015

@kluivertka transfer už dávno 3 hodiny netrvá, to bylo kdysi, než nebyly dodělaná silnice. Na kraji se dají najít i hotelové pláže v ceně, včetně kvalitního vyžití pro děti. Navíc ne každý kdo má děti chce sedět zavřený v komlexu a nic jiného ho nezajímá....