Termály Maďarsko, hotovost nebo platební karta?

hannyss
17. črc 2023

Maďarsko - termály Sarvar - vystačíme si s platební kartou nebo musí být hotovost? Neví někdo, jak to tam funguje?
Případně tip na ubytko na 1 noc do 20km od termálů? 🙂 Děkuji

Případně jiné termály po cestě z Chorvatska domů? 🙂

kamino
17. črc 2023

Jezdíme tam už 15 let několikrát ročně 🙂 Stačí karty, berou je na rozdíl od Čech všude 🙂 Ubytování řešíme když nespíme v autě přes Booking. Je sezona, o víkendech bude úplně narváno, v týdnu to jde, ale Sarvár je čím dál populárnější. Ale my objevili úplnou perlu 🙂 Češi tam vůbec žádní nejezdí, nikdo to nezná, je tam malý hotýlek, případně opět přes Booking tam nabízí ubytko.. to je toto 🙂 https://hertelendi-termal.hu/ narazili jsme ne to náhodou, nikde v okolí vůbec nic není, ale je tam krásně 🙂

hannyss
autor
17. črc 2023

@kamino díky, tam není aquapark a je to mimo "trasu" 😀 ale děkuji... no chceme ten Sarvar nebo jsem ještě našla Buk - v sobotu, tak snad tam nebude úplně narváno 😀

kamino
17. črc 2023

@hannyss Sarvar je pro deti lepsi.

hannyss
autor
17. črc 2023

@kamino děkuji, asi to riskneme 😀 dá se tam najíst za rozumné ceny?

kamino
17. črc 2023

@hannyss Jako tady - byli jsme tam teď v květnu a pohoda. Přímo v budově u chodby která propojuje dětskou a klasickou část je jídelna na hotovky a takové ty smažené stripsy, dinosaury a tak, nebo guláše, plněné papriky, bolonské špagety.. já si tam dávám rybu.. cedule jsem i v češtině a hlavně tím, že tam jezdí mraky čechů,. personál v pohodě rozumí. Kamarádka se snažila se svou angličtinou téměř rodilého mluvčího a obsluha odpověděla klasicky česky 🙂)) Jinak venku jsou stánky na langoše,burgery, zmrzky.. všechno co hrdlo ráčí 🙂 Je fajn stánek úplně vzadu u velkých tobogánů, je tam i schovaný klidový bazén.. ta, to máme rádi 🙂