Ubytování - Split - červenec 2016, máte tip?

medved09
3. led 2016

Dobrý den,
chceme vyrazit na výpravu vlakem do Splitu (lůžkovým vozem - kluci vlaky milují). V červenci - optimálně hned na začátku. V srpnu pak máme další zahraniční dovču. Potřebovala bych tip - kontakt na pěkné ubytování - ideálně na okraji Splitu. Ne cestovku - nechci platit za zprostředkování, jistě rozumíte 🙂. Nechceme hotel, ideálně nějaký apartmán či byteček, v soukromí, - WC, koupelna, kuchyňský kout, terasa či balkon a pro každého postel. Jsme 2 dospělí a 2 děti (8 a 4) - tedy ne 2 km od pláže. Díky moc!!!

medved09
autor
4. led 2016

Opravdu nikdo nebyl v soukromí ve Splitu??? 😎

lenikh.
6. led 2016

Ahoj, taky zvažujeme dovolenou s dětmi do chorvatska vlakem, pokud někdo byl, dáte svoje postřehy? Chceme jet vlakem kvůli zážitku pro děti, které cestování vlakem milují, ale nemám páru, jak to zvládneme bez auta na místě a ve splitu jsem také nikdy nebyla. Díky

medved09
autor
6. led 2016

@lenikh. uz mám ubytko i vlak zajistěný
ubytko na www.ubytovanivchorvatsku.cz

lenikh.
6. led 2016

@medved09 tak už jen, aby klaplo počasí 🙂. Můžu vědět na kolik vyšel vlak? A dá se tedy rezervovat už nyní? Kdesi jsem se dočetla, že 60 dní před odjezdem fungují rezervace.....

medved09
autor
7. led 2016

Ano, vlak je 60 dní předem - mám kalkulaci na cca 11 000 od ČD /2 dospělí, 2 děti - 4 a 8 let). Chceme lůžkové kupé pro 3 - tedy se třemi postelemi jen pro nás, uzamykatelné, s umyvadlem s tekoucí vodou. Ubytování 400 m od pláže, apartmán 70 m2, 80 euro/noc. Vlakem jsme zvyklí, jezdíme tak již roky do Štúrova na Slovensko - a bez auta žijeme již několik let - rozhodli jsme se, že ho k životu nepotřebujeme 🙂

petrastudio
7. led 2016

Vím že vůbec neporadím, ale zaujalo mě to, že jezdíte vlakem..to bychom asi zvládli,ale být tam pak bez auta? To si neumím představit, navíc těch věcí co vezeme.. Cesta autem do Podgory-cca 80 km pod Split nás stojí zhruba 7000,- a ubytování jsme platili na 10 dní asi 200euro (hodně jednoduchý pokoj,dcera na přistýlce), byli jsme tam mnohokrát a vloni asi na delší dobu naposledy, máme novorozeně a budeme hledat lepší ubytování (apartmán), tak jsem zvědavá :o) Jak dlouho jedete vlakem do Splitu?:o)

medved09
autor
7. led 2016

@petrastudio Vlak do Splitu 23 hodin - v lůžkovém zamykacím kupé, pouze pro nás, 3 lůžka a umyvadlo.
Auto nemáme, jezdíme všude - i dovči po Evropě- vlakem. Jsme dobře jazykově vybaveni, takže používáme i místní dopravu a MHD- vše si zjistíme, naplánujeme. JInak co se balení týče - naučila jsem se sbalit - jsme schopni jet i na lyže (běžky) do Beskyd 🙂
Moc se mi líbí server www.ubytovanivchorvatsku.cz, našla jsem si tam ubytování přímo ve Splitu - tedy žádné další cesty nás nečekají. A paní majitelka nás zajede vyzvednout na nádraží.

petrastudio
8. led 2016

To je super..obdivuju Vás, já si život bez auta neumím představit,ale když jsem si představila kolik nás ročně to auto stojí, tak by za to byl Karibik pro celou rodinu :o(

ivasad.
2. bře 2016

Pořád nikdo s doporučením ubytování ve Splitu? Děkuji 😉

medved09
autor
29. bře 2016

@ivasad. na www.ubytovanivchorvatsku.cz si najdete a vyberete 🙂 My už máme zarezervováno - přímo ve Splitu, 80 EUR/apartmán/noc