Ždár nad Sázavou - co navštívit v okolí?

paampeliska
5. črc 2018

Ahoj maminky, s rodinkou se chystáme na chalupu nedaleko Ždáru nad Sázavou. Potřebovala bych tipy co navštívit nebo kam se vydat na výlet pojedeme s malými dětmi mimi 4 měsíce, 3 roky, 4, roky a 6 let. Určitě planujeme zoo Jihlava, pohádkovou vesničku. Tak bych uvítala ještě nějaké nápady, případně kdyby bylo škaredé počasí

ajja87
5. črc 2018

@paampeliska skanzen Veselý kopec (Hlinsko),Eden -Bystrice nad Pernštejnem,

karlajasmine
5. črc 2018

@paampeliska Eden v Bystřici nad Pernštejnem a dětské zábavní centrum (venkovní) v Polnicce

ajja87
5. črc 2018

Nepodařilo se mi to dopsat,tu Polničku jsem ti taky chtěla napsat,pak treba Kukyho cesta Březiny, dále Vodní ráj Jihlava,Robinson-zabavny park Jihlava, Lázně Nové Město na Moravě (bazén krytý)pak tan je hodně skal,ale to nevím jak s tím mimcem.když si ještě na neco vzpomenu, písnu.Vsechno tohle má internetový stránky, takže najdeš info i tam.

paampeliska
autor
5. črc 2018

@ajja87
@karlajasmine dekuji holky

biedronka10
Autor odpověď smazal
Zobraz
maketa86
5. črc 2018

http://www.mkzdar.cz a ještě modelové království. Jenom si to chce zkontrolovat oteviraci dobu

biedronka10
5. črc 2018

Zelena hora ve Zdare, klaster a zamek hrabete Kinskeho ve Zdare, pak Pilska nadrz, Polnicka (hlavne pro deti), Karasin (rozhledna), Rozsicka(rozhledna), Nove Mesto na Morave, skaly Devet skal, Ctyri palice, Prosicka u Jimramova (ale trochu narocny vyslap s krasnym vyhledem, vcetne zriceniny hradu Štarkov, Štíří dul u Krucemburku, cesta Karla Havlicka Borovskeho, ktera vede z Hlinska az do Havlickovy Borove a Havlickova Brodu, Ranske lesy (moje rodiste), rybnik Velke Darko, nejvetsi rybnik na Vysocine, u nej jsou Radostinska raseliniste se vzacnymi rpstlinami a zivocichy, skanzen Betlem v Hlinsku a Vesely kopec smerem na Slatinany, dal uz pak napriklad Velke Mezirici - zamek se zameckou zahradou, muzeum na zamku, kostel sv. Mikulase, s nejvetsimi sviticimi hodinami v Evrope, balinske udoli(krasne pro pesi i cyklo s naucnou stezkou, to same udoli Nesmer, o cyklostezkach u nas nemluve. Asi jsem na spoustu zapomnela, co je blizko od Zdaru.

babulinkab
5. črc 2018

Peklo Čertovina v Hlinsku, zámek Nové Hrady - je tam např. i bludiště v tujích, nějaká zvířata v oboře, přímo ve Ždáru je docela dobrý aquapark

loafeer
5. črc 2018

my chodíme s dětmi na Devět skal..pod skály se dá dostat i s kočárkem, popř. Pilská nádrž- koupání a super hřiště pro děti. Z Piláku to nemáte daleko na zmiňvanou Zelenou horu, popř dost často chodíme naučnou stezku kolem Konventského rybníka ( pod Zelenou Horou). Je moc pěkná vycházka a zakončit můžete v cukrárně u Tří Hvězd🙂

jajulin
5. črc 2018

Nečetla jsem úplně pozorně, tak nevím, jestli to už nezaznělo, ale na Pernštejně jsou dětské prohlídky. Akorát celý venkovní areál je pro kočárek nic moc. Jinak znovu doporučuji Eden v Bystřici, Zelenou horu + procházka kolem rybníků, hřiště u Pilské nádrže a Polnicku.

biedronka10
6. črc 2018

Jo a super prochazky jspu i okolo prehrad. Prehrada Vir a nebo Mostoste)(jenze tam je ted do komce prazdnin uzavreny vstup po hrazi, prekopavaji silnici, jeste me napadlo Snezne, je tam super cukrarna s vybornou zmrzlinou. No a pokud do spatnyho pocasi, tak nevim jak je to s tim Robinsonem, tam jsem nikdy nebyla, ale Vodni raj ujde jen pocitejte, ze je to tam mensi. Dobry bazen je primo ve Zdare u namesti

monaluza
6. črc 2018

Asi tu jeste nebyly zmineny sochy Michala Olsiaka - takove betonove pohadkovo-fantasticke postavy, detem se to vetsinou moc libi. Jsou napriklad v Hamrech (Hamron, Mamut), u Pilske nadrze (moravska orlice a cesky lev), na Racine (rak), v Ronove (drak - kolem vede i moc pekna cyklostezka z Pribyslavi).

biedronka10
6. črc 2018

@monaluza jj a taky cert s sachy v chotebori ten je primo u silnice, Panna v Hluboke, nebo ve Zdare v prujezdu u namseti u byvale cukrarny tam je take tvar s burinkou, pak je jeste jelen myslim u oudolene, nejsem si jista, ale u nej jsem nebyla jeste, musim tam vyrazit

ajja87
6. črc 2018

Ještě mě napadl Šiklův mlyn-westernove městečko