Příspěvek na bydlení. Máte zkušenost?

alenatermerova
2. led 2024

ahoj s bývalím spolu nejsme od prosince bydlí jinde má i smlouvu já si chtěla zažádat o příspěvek na bydlení ale řekli mi že nemám nárok protože on na dceru pobírá stále úlevu z daní i když s námi nebydlí....
mě řekl že se nebude obtěžovat a že si mám počkat až se budou počítat a že si jí pak už nenapíše ale že to ted nebude řešit s účetní v práci...
vím že musím 3 měsíce bydlet sama abych měla nárok což vychází na ten únor březen ale někde jsem právě četla že nárok na příspěvek mám až když bude 3 měsíce odhlášený z daní a je jedno že u mě už nebydlel tak nevim co dělat to by byli další 3 měsíce co bych byla bez penez...máte někdo zkušenost???jak to funguje protože podle zákona je brát ani nesmí když s náma nežije a soud proběhne koncem února až a dcera je u mě

alenatermerova
autor
2. led 2024

ještě dodám asi by byl ochotný jít tam se mnou doložit nájemní slouvu a pokud by to šlo odhlásit ho z daní na úřadu práce nějakým papírem udělal by to jen se mu to nechce zařizovat a nahánět jejich účetní.....ale nevím jestli na to nějaký papír je ta paní na ÚP na mě vychrlila tolik informací že sem půlku v hlavě ani neudržela a nechápala....

lencaa11
3. led 2024

@alenatermerova asi bejt na vašem místě řeším to soudně ať máte papír od soudu ( výživné ,a svěření do péče ) jinak na úřadě úlevu neřeší to on v práci nesmí podepsat papír aby mu byla úleva poskytnuta a to může pořád když neřekne v práci že spolu nezijete a nebo nemáte od soudu podán navrch ...na úřadě ho musíte podat žádost o vyloučení osoby ze společne posuzovanich osob aby vás nepočítali dohromady

alenatermerova
autor
3. led 2024

no já právě čekám o soud jsem žádala ten bude ale až 19. února a tam budem řešit svěření mě do péče a výživné ...daně právě říkal že bude brát do února nebo kdy se počítaj a pak že si jí napíšu do daní já.....byla sem na rodičovské proto měl úlevu on když měl víc peněz a byli jsme spolu....předpokládám že z toho asi bude mít problé když je bere i když má smlouvu že u nás nebydlí. to už je ale jeho blbost...to vyřazení z osob říkala paní že vypíšem až půjdu žádat a že se tam dá datum toho 1.12.papír od soudu taky říkala že bude chtít ale právě se bojim toho abych měla nárok když se to překrývá že s náma není ale bere úlevu..ale tak u soudu taky bude řečeno že tu dobu s náma nebydlí tak snad mi to uznaj

alenatermerova
autor
3. led 2024

no já jsem právě chtěla žádat o ten příspěvek už dřív ale říkala že nemám nárok a že by mi hodně pomohlo přinést tu jeho nájemní smlouvu ale i tak po mě chtěj papír od soudu...a já doufám že tam přijde protože to chce řešit mezi náma a bez alimentů a pořád vyhrožuje že když to nestáhnu tak se zabije že k sodu nejde..a pořád mu vysvětluju že všude po mě chtějí papíry od soudu že se tam můžem normálně dohodnout ale chci to napsaný a ne on řekl ona řekla

lencaa11
3. led 2024

@alenatermerova pokud máte žádost od soudu podanou tak vše podat na úřadě už můžete a i vše kolem bytu aby bylo napsáno na vás jinak žádost na bydlení podat můžete to je vaše právo a volba samohrejme ty daně to si musite i vy zařídit já bych do práce jeho zavolala a řekla že máte podaný navrch na dítě do péče a že ať už mu daně nedá podepsat atd....jinak na úřadě doloz te vše potřebné a kdyby pracovnice nějak praskala zajít za vedoucí příspěvků

alenatermerova
autor
3. led 2024

no já jsem mu říkala právě že když je línej tak si zajdu k němu do práce já ale oni nemaj svoji účetní ale nějakou firmu nebo co a řekl mi že se tam se mnou prý nebude nikdo bavit a že mi na ně číslo nedaj na tu firmu co jim dělá daně ....ale nevim jestli nekecá

kurpilova
5. led 2024

příspěvek na bydlení jde podat i zpětně...