Úřad práce. Poradíte, prosím?

maki600
23. únor 2022

Ahoj poradíte mi prosím

Mám syna kterému budou v květnu čtyři roky ale nemám do Září hlídání proto se budu muset přihlásit na pracovní úřad. Předtím jsem byla s prvním synem rodičáku takže jsem nepracovala poradí mi někdo prosím kolik bys tam dostávala za ty čtyři měsíce to bych tam byla moc děkuji

kikina0033
23. únor 2022

@maki600 dcera měla teď v lednu 4roky 🙂 a já to vyřešila tak, že jsem se přihlásila na pojišťovnu, že pečuji o dítě do 7let. Dcera ještě nechodí do školky ale chci aby šla v září a včera jsem byla na úřadu práce se ptát a pokud jsem přihlášena na pojišťovně, tak na pracovní úřad se klidně mohu přihlásit až mi dcera nastoupí do školky, takže tím pádem bych nemusela předem čerpat podporu a mohla bych až mi nastoupí do školky... Pokud tedy máte někoho k sobě s kým to finančně zvládnete, tak není problém nastoupit na podporu od toho září a v klidu s ditkem co bude ve školce si hledat zaměstnání 🙂

stastnamatka07
23. únor 2022

@maki600 Mě teď v lednu skončil rodičák, sem doma na rizikovém, v květnu mám termín, jsem tedy také na Úp a budu dostávat podporu 2x 5500 Kč, 2x 4800 Kč, 1x 4400 Kč.
Samozřejmě u vás to může být vyšší, říkám jen pro příklad 😊

maki600
autor
23. únor 2022

@stastnamatka07 no já nepracovala už 6 let byla sem s dětmi doma takže vyšší určitě asi ne, děkuji a přeji hodně zdravíčka

stastnamatka07
23. únor 2022

@maki600 Já sem předtím také nepracovala, prvního syna sem porodila v 17ti letech a teď čekáme druhé dítě a pracovat sem od začátku těhotenství bohužel nemohla, tak sem musela počkat než mi teď v lednu skončí rodičák a nastoupit na Úp abych nebyla úplně bez financí.

optimistic
24. únor 2022

@kikina0033 Mohla byste mi to prosím trochu vysvětlit? Tzn. na zdravotní pojišťovnu a máte tam pak nižší zálohy? A na sociálce jste vedená jako samoplátce? Vůbec se v tom nevyznám, děkuji 🙂

lachtanice86
24. únor 2022

@optimistic ne když je hlášena na pojišťovně jako osoba pečující, tak pojištění za ni platí stát ale ma to určité podmínky. A sociální se neplatí.

kikina0033
24. únor 2022

@optimistic tak jak paní píše pod příspěvkem 🙂 jsem jen přihlášena na zdravotní pojišťovně, platí to za mě srat a sociální není povinné 🙂 pokud si to tedy nechcete platit sama, dítě může jen na 4hodiny do školky a výdělek jen do 10.tis na dpp co mi paní říkala z pojišťovny 🙂