Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

issaga
18. črc 2008

dvojmama diky moc 🙂

marrha
18. črc 2008

Isso..taky jsme měla několik vybraných sedaček...a pak jsme je zkoušeli v reálu,jak je v nich dětem...a podle toho jsme pak vybírala....no a pak došlo i na ty potahy 😅
no a pro nás bylo ještě podstatné...aby se vlezly i s Nikolčiným podsedákem do auta... 🙂

simonac
18. črc 2008

ahojte holky, tak Martínek váží 4.750g a Kristýnka 4.100g, od paní doktorky jsme vyfasovali Nutrilon HA, myslím, že se tak jmenuje, mám kojit a po každém druhém kojení zkusit přidat příkrm, až jsem si to vše nachystala, tak mi prci hrůzou z toho příkrmu usnuli a spí už asi 3 hodinky.

jak to holky děláte, chystáte pokaždé nové jídlo, nebo dáte do ledničky a pak ohřejete??

halkac
autor
18. črc 2008

Ahojky, jsem zpět z výletu, ufff. Byla jsem u sestřenky, která má jedno dítko, a holky duomamky - jsme bomba maminky všechny tady! Kdybyste viděly, jak ona nestíhá 😀 😀 😀

Simi - prcci tě dobře ošálili 😀 No abych se přiznala, tak já klidně to jídlo připravím a strčím do ledničky (mluvím teď o Nutrilonu) a pak ohřeju...Oni sice říkají, že by se to mělo připravit vždy čerstvé, ale znám x mamin, které krmí umělým a které si to připravují do zásoby do ledničky běžně a jejich dětem nikdy nic nebylo🙂

Markét - ano ano, jsem Katka🙂 A díky za poznatky o autosedačkách, už nad tím se Zuzou bádáme co to jde.

Zuzi - už se blíží čas rozhodnutí, tatínek nám přijede zítra a hned ho budu informovat o golfkách, sedačkách...Jo a ta sestřenka má taky židličku Fábulu a je fakt nádherná!!! Dobře jsi vybrala, šikulko!

issaga
18. črc 2008

marrho no jo, tak tri deti my nastesti resit nemusime 🙂

simonac trochu jsi me zmatla tim "prikrmem", myslis spis "dokrm" nutrilonem, ne? tak ten se musi chystat vzdy cerstvy, pokud ti ho mrnousci nedopijou, ohrivat se to rozhodne nesmi
vahy mate pekny, moje holky v te dobe mely 3,5kg 🙂

halkac
autor
18. črc 2008

Jo, Simi, to jo - pokud děti dokrm nedopijou, pak se musí vylít a udělat později nový. Ale já to pochopila tak, že děti mezitím, co jsi ho chystala, usnuly...tzn. že jsi ho ještě nestačila ohřát.

halkac
autor
18. črc 2008

Daniellko, kluci jsou božííí! Jak zvládli stříhání?

issaga
18. črc 2008

holky ja teda nevim, ale myslim si, ze at do teple nebo do studene - kdyz se da nutrilon do vody, tak se ma do dvou hodin spotrebovat... ja bych to teda pozdeji detem nedavala 😕

daniellka
18. črc 2008

nazdáárek babulenky!
dneska teda mám hrozný fofry od samýho rána 😉

halkac-díík 😀 Stříhání zvládli celkem v pohodě, pozorovali ty svý vlásky jak padají, pak dostali do ruky nějaký kosmetický věci, takže klídek. Ale byla tam děsná legrace, všichni se hrozně smáli, zákaznice, kadeřnice kadeřníci. Ta míá kadeřnice ošmikala Erika, manža byl zatím s Alýskem venku, pak přišel a vyměnili jsme je a skoro nikdo si toho nevšiml. A najednou tam bylo stejný dítko zase s dlouhýma vlasama, tak pár lidí otevřelo pusu dokořán a pak smích,až jim to došlo. Tak jsme si užili i legraci. 😀 😀

marrha
18. črc 2008

Daniellko..kluci jsou moc krásní 😵 😵

já mlíko taky dělám vždycky čerstvé...ale třeba moje ségra i hodně známých si to udělá na noc do ledničky a pak to jen ohřívají..dokonce znám maminy co schovávají to co zbylo a pak to ohřejou..a děti jsou v poho...

já to dělám čerstvé..protože mi to strašně smrdí....a stačí když třeba dopili a šla jsem to mít až si brkli...a tda..fůůůj ... 😝

halkac
autor
18. črc 2008

Teda Dančo, to je brzo učíte těm výměnám 😀 😀 😀 To se jim bude hodit ve škole 😉

Issago, měl by se spotřebovat, určitě ano. Já ale třebas na noc připravím nutrilon + mateřské mléko a dám do ledničky..a nikdy nic se dětem nepřihodilo. Tím ale nechci nikoho k ničemu nabádat 😎 Jsem prostě matka riskovatelka 🤐

tindra
18. črc 2008

Simi,my měli ve 2měs.3740 a 3570 a to mi o žádném dokrmu nic neříkali 😉

marrha
18. črc 2008

mýt 😀

halkac
autor
18. črc 2008

No já myslím, že ani nezáleží na tom, kolik děti vážily, ale kolik přibraly od minula...

Holky, že až bude zima, a tím pádem se bude dříve stmívat, budou naše děti usínat dříve než v půl deváté 😀 ?

halkac
autor
18. črc 2008

ISSAGO, prosím tě, vy máte v croozru vložky Weber?

issaga
18. črc 2008

halkac nemame... na dovolenou jsme si je pujcili z pujcovny, kupovat se mi to nechtelo a jsem rada, protoze holkam se to nelibilo, po par minutach jsme to vyndavali a holky tam sedely jen tak... ale to uz docela hezky samy sedely

a s tim usinanim... holky driv usinaly klidne i ve 23... postupne driv a driv a az kolem sedmeho mesice jsme se dostali asi na osmou... ale o to driv vstavaji - nekdy i ve 4 😠 😠 😠

halkac
autor
18. črc 2008

Moc díky...no právě že já s těmi vložkami taky nejsem extra spokojená, jsou tam jak ježíšci na kříži 😠 Nějak to vypodložím...

My se snažíme zavést režim - děti chodí spát pravidelně mezi osmou a půl devátou, dřív to ani nezkouším...jak je světlo, je konec...hrajou si, vykládají a pak řvou, bo jsou přetažení...

simonac
18. črc 2008

holky díky za rady, jen se chci ještě zeptat, to jako pokaždé vaříte podle návodu koj. vodu 5min, pak čekáte až to schládne a pak prcky krmíte??

issaga
18. črc 2008

halkac jestli mate moznost, tak spis zkus ten Baby Supporter (je pro Charioty, ale sedi i do Croozera) - to je podle me lepsi, detem neblibma hlavicka, ale nejsou jaks psala jak jezisci na krizi 😉 http://www.dveplusdve.cz/pictures/prislusenstvi...

issaga
18. črc 2008

simco u nas je dobra voda, takze i sama doktorka (bydli v nasi ulici, tak vi) mi rekla, ze muzu pouzivat vodu z kohoutku... a jen prevarim (5 min ne, varim ji normalne v rychlovarne konvici) - tak jsem to delala i s kojeneckou vodou, nez mi to rekla

ja to delam tak, ze si uvarim te vody vic a necham vychladnout - dam do lahve do lednicky... a kdyz je cas jidla, tak uvarim horkou a smicham se studenou a mam to timpadem ihned k podavani akorat teplotu 😎

halkac
autor
18. črc 2008

Simi, nečekám, až voda zchládne🙂 Já jí večer uvařím víc, nechám ji lehce vychladnout a pak naliju do termosky...a pak tuto vodu používám celý den - na čaje, nutrilon apod.

Issago, když my už ty vložky Weber máme 😠 Sice jezdíme moc a moc, ale na druhou stranu zatím jen na krátké vzdálenosti...takže vypodložím a budu čekat, až se broučci posadí. Ale díky za tip, je dobré vědět, že existuje něco jiného než tolik vychvalované Weberky, které jsou dle mého na dvě věci...

marrha
18. črc 2008

Simon já si převařila vždycky vodu napřed...pak jsme jen vodu ohřála a rozmíchala mlíko 🙂
Halkac...u nás to bylo jak u Issy..ze začátku spaní..to byl horor(myslím ty časy).a časem se to posunovalo a asi od 4 měsíce s enám daří režim,že ve 20 hod.jsou už v postýlkách...David usíná hned...Krista se musí uřvat 😀

halkac
autor
18. črc 2008

Markét, to jsou ty baby ukecaný 😀 😀 😀 Prostě v klidu ani usnout nemůžou, mají nám toho tolik co říct 😀

marrha
18. črc 2008

Kačko 😀 přesně tak 😀
ale kdyby vykládala mi to nevadí,ale nemusí to vyřvávat přes celou OV 😀 😀

dvojmama
18. črc 2008

Pěkný večer 🙂
My usínáme od začátku mezi sedmou - osmou, ale teď si to začínají posouvat a vyřvávají si třeba až do půl devátý. MM říká, že si musí popsat všechny zážitky ze dne 😀 a pak spí zase celou noc, takže si nestěžuju.

Simon: já taky převařim vodu a mám ji přes den v termoskách 😉 Ušetří ti to čas a ten je při dvojkách hodně důležitý 😉 😀

halkac
autor
19. črc 2008

Dobré sobotní ránko všem 🙂 !

Tak nám se dnes po týdnu vrací tatínek, hurááá! Sice přijede až v podvečer, ale ten den už nějak zvládneme, když se máme na co těšit🙂 Chtěla bych teď dopoledne vyrazit do města a koupit halenku na svatbu 😒 Což je ovšem trochu problém, bo s mými kojícími pětkami jí často dostanu jen přes hlavu🙂

Holky větších dětiček, jak se vaše dvojčátka tvářila na příkrmy? A kdy jste už mohly odbourat mléko na "dojezení" ? Magdalénka i Jonášek totiž zblajznou zeleninku a to i 100 g (netváří se ovšem nijak nadšeně) a pak si vymůžou snad ještě 80 ml mléka! Jen po ovocné přesnídávce, kterou sní s větší radostí, si dají mléko jen na zapití (to už budu nahrazovat čajíkem)...

Jo a jak ze začátku děti pily čaj? Byly to boje nebo jim hned chutnal?

simonac
19. črc 2008

dobré ránko holky, jak dlouho vydrželi vaše dětičky být jen kojene?

egrzuz
19. črc 2008

Ahoj holky, 😀
Dvojmamko určitě dám vědět, jak se jezdí. Příští týden už budeme drandit.

Tak jsem završila týdení utrácení koupí chodítka chicco active, klasické máme zakázabné z rehabilitace. No to jsem, ale nekupovala, ale děti dostaly na vítání občánků pooukázku, tak jsem chodfítko vzala za ní. No a teď snad bude chvilku klud. 😀 😀 😀 uo utrácení. Ještě jsem koupila prcků v CA bodýčka 😀

Simi, já dávám také Nutrilon HA a připravuju ho vždy čerstvé, jen vodu si vaří předem, jak píšou holky. I když v nemocnici mi sestry udělaly pro Kristýnku mlíčko na celý den do ledničky. 🙂 Mlíčko by ti nemělo vystydnout a v ohřívačce když ho udržuješ teplé, tak do 2h spotřebovat.

Přidávám se ke Kačce s prosbou o radu, jak dopíjet příkrmy. Jaroušek mlíčko už nechce a to sní 100g zeleniny, ale Kristýnka si dá v klidu mlíčko.

Stím spaním to mámne taky stejné, Jaroušek usne hned, Kristýnka se krtoutí a řve. Teď usínáme kolem 20h. Když byly menší, tak třeba ve 23h ☹

simonac
19. črc 2008

tak to usínaní je u nás stejné, usínáme kolem 22 až 23té hodiny, martínek v porovnání s kristýnkou docela v klidu, ta se musí taky uřvat.

holky jak dlouho jste jen a jen kojily?

daniellka
19. črc 2008

nazdárek babulky,krásné sobotní ránečko 😀

simonac- fromin se převařovat nemusí 😉

halkac- mně se dítka ne všechno co se týče jídla a pití dívaly krásně, dlabaly o 106, mlíčko nazapití jsme užnemusela dávat. Ačajíky začly taky hnedka bez problémů pít ve velkém. Asi jsou po mě 😀 😀