Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

daiquiri
19. kvě 2009

Dobré ráno! Tak po dohodě jsme objednali tyhle: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14466837&tab=2
snad budou dobrý. Vibrace ani rádio nepotřebujeme, chceme je jen ke známým na chalupu nebo kdyby děti spaly u babičky do budoucna 🙂

No jo, škoda, že tady taky nemám nějaký levný kasárny 😀 Tady jen vaří na poliklinice, chodí tam důchodci, ale jídlo minimálně za 69,-Kč.

Ahoj Barčo, vítej! Odkud jsi a proč tady nemáš nějaký fotky? To víš, jsme zvědavý 😀

barulinka
19. kvě 2009

Holky to jsem já barča,jen jsem se přihlásila trochu jinak,tady mám totiž fotečky 😉 Musím přidat nějaké nové,nějak není čas 😀 Vždycky když vlezu k počítači,tak jsou éra hned u mě.Jsem z Orlických hor.jKe cvičení se nedonutím,trochu by to taky chtělo posilovat bříško,ale jsem tak vyřízená,že jsem ráda za chvilku klidu.Dětičky spí jen tak hodinu denně,někdy Tom ještě třeba půl hodiny odpoledne.Až budu mít chvilku tak vás možná trochu přečtu 😅

ajiik
19. kvě 2009

Ahoj holky, jdu se na vás zase po delší době juknout 😉

Holky můžete mi poradit vy takový zkušené maminy 🙂 Už nevím co dávat klukum k sváče. Mají dopol jogurt dávám jim tam piškoty a k druhý mají buď přesnídávku nebo banán. Jabko moc nechtěj.
A ještě jestli máte s tím zkušenosti Fík moc nechce obědvat sní pár žiček a pak mu dám mlíčko a to si dá 😠 přikláním to teda k zubum má jich 8 a nateklá dásínka.

Baru a znáš Poštejn? Nebo Rybnou nad Zdobnicí?

ajiik
19. kvě 2009

a ještě se zeptám nezloběj se vaše děcka v kočárku? Tomik pořád tahá Fíka za vlásky a bere mu dudel. Takže procházka na prd 🙄 a jestli jo, tak jak jste to řešily?

barulinka
19. kvě 2009

Ajíku tak to máme taky.Někdy jsem z toho úplně zoufalá,když jeden chce spát a druhý ne 😠 My jsme spíš u Dobrušky a Nového Města nad Metují

kuzelka
19. kvě 2009

Ahojky holky 🙂

Barco vítám tě tu 😉 už jsem dětičky okoukala v albumu 😉

ajiiku, my svačíme jogurty a ovocné přesnídávky doted, já jsem dávala ostatní (rohlík, chlebík s něčím, puding, a exotičtější ovoce, kukuřičné lupínky......) až po roce 😉
u nás to zlobení bylo lepší čím byli starší

Veru taky se chystám cestovní postýlky koupit, a taky nějaké obyčejné, svůj účel to splní vzhledem k době používání že...
a taky ted sháním dětem nové spací pytle z těch co máme už za nějakou dobu vyrostou a na přikrývku nemám nervy, to bych si v noci asi musela řídit budíky co hodinu a přikrývat je 😝 😀 😀

tindra
19. kvě 2009

čauky,jdu se pochlubit,v Praze jsme dopadli na 1,Martínek je tedy úúúúúplně zdravé mimino!!!!!Hurá,takže valíme do človíčků,teda nevím jak to uděláme,když jdou v době,kdy my jdem spát,ale něco vymyslím 😉 já se tak těším,jak se naučíme nové básničky a tak 🙂
Postýlky máme z druhé ruky od duomamky z MMB,jsou bezva,dokonce jsme v nich už 2x spali u našich,říkala jsem si,že obyč.stačí,no hlavně bych se ale dívala na váhu co unesou,kdybych kupovala nové,my si to ještě vylepšili normálníma matračkama,aby to měli chlapečci měkší,ale když někam pojedem,samo že budou jen na těch tvrdých.
Ajiku my máme dopol ovoce a odpol jogurty,pribiňáky a tak,ale chlapečci si začínají vymýšlet,takže stejně jedem pořád dokola to samý.
Barčo vítej,hezký rarášci 😉
V kočárku lumpačí kluci pořád 😠

daniellka
19. kvě 2009

čau babule.. nějak vás tradičně nestíhám,ale pravidelně nakukuju..
o víkendu jsme byli zase pryč,u známých na chalupě,jééé,tam bylo krásně,takový víkendy by mohly být pořád 😀

tindra - to je faaaajn,moc gratuluju!! určo ti spadl velekj kámen ze srdce,co?? 😉

barčo ahoj 🙂

holky chci se zeptat, víte kolik běžně mají ty postýlky nosnost?? já je totiž pořád používám a kluci mají už 14,5. dost často někam jezdíme,kluci v nich spinkaj úplně v pohodě. ALe netuším,do kolika kil jsou. mám jednu cam a jednu chicco.

ajiik
19. kvě 2009

holky díky, tak já ty sváči nebudu řešit. Těším se až jim bude rok a budu jim moc udělat pribiňáka atd.

Kuzlko: já teda klukum už rohlík i chleba dávám teď. Hlavně venku rohlík aby tolik nezlobily 😠

Jinak si pořizujeme novej kočárek s přepážkou je to docela síla. Tomik je pěknej tyran ☹ tak snad to pomůže a v sobotu pro něj jedeme, ale nejdřív o vyzkoušíme jestli se tam vejdou 😅

Danielko: vy máte 14,5kg? Tak to kluci už teď mají něco přes 10kg 😕 tak to nevím kolik budou mít ve dvou letech.

issaga
19. kvě 2009

ahoj holky,

Marti obr gratulace, to je parada! - snad budu zanedlouho taky tak jasat 🙂 my jedeme do Motola na kontrolu za tyden v utery...

Dani ja myslim, ze obvykla nosnost je 20 kg... vidis, ani jsem si to neuvedomila - mne v nich holky obcas radi totiz obe najednou a to maji dohromady teda pres 20, tak snad se mi nejak jednou nepropadnou 😅

Baru vitej, pekny deticky mas 🙂

Ajiku my svacime dopoledne vetsinou ovoce a odpoledne obvykle jogurt... dopoledne nekdy svacit nechteji, tak pak byva ovoce odpoledne

halkac
autor
20. kvě 2009

Ahoj berušky a berušátka!

Holky, já vás nestíhám, protože máme nového prcka - to štěně. Naštěstí je ze všech "mimin" to nejhodnější🙂 Ale pořád je musím, když jsou děti a maxipes společně, hlídat, to si umíte představit. Ale zatím to jde. Dopoledne ho má Davča v práci a odpoledne ho tu mám já - vždycky je všechny seberu a jdeme ven, tam je to nějaké klidnější než doma.

Dneska jdeme očkovat, ted si dávám kafčo, tak aspoň pročtu vás, co nového u dvojčátek🙂

daiquiri
20. kvě 2009

Ahoj holky, ty postýlky co jsem objednala jsou určeny pro děti do 3 let, ale nosnost tam není uvedena.

Jinak Marti a Iss, když už se dostanete do Prahy, tak mi dejte vědět, mohly bysme dát třeba krátkou procházku nebo kafčo!

Marti, super zpráva, hlavně, že už to špatné máte za sebou, teď vás čekají už jen samé hezké zážitky!

tetes1
20. kvě 2009

Holky používáte všechny na spaní ty vaky a je to lepší než deka? Nemohly by jste mi sem hodit odkaz jaký máte a nějaké info k tomu respektive zkušenost.

daiquiri
20. kvě 2009

Tetes, já je začala používat, když mi děti začaly cestovat po postýlce 😀
Jinak mám obyč Cherokee z Tesca.

tindra
20. kvě 2009

děkuju za gratulace.
Dai po Praze zvládneme dojet jen do Motola,říkala jsem si,že až budou větší,jeslti tam ještě budem muset jezdit na kontrole tak to pojmeme jako výlet a i tam někde přespíme a půjdem do zoo a tak,ale teď je to na otočku a 300km tam a zpět je celkem fuška i pro mě,natož když musí být Máťa upoutanej a ani se nehnout.Lukyho jsme nechali doma babičce a jak jsme dojeli,tak se kluci objali a dali si pusinku,já málem brečela dojetím....
tetes ze začátku ti určo budou stačit zavinovačky,protože kam miminka položíš,tam je najdeš 🙂 ty vaky jsem taky pořizovala až později,ale jsou bezva.jen Luky mi teď stávkuje a strašně se v něm rozčiluje,tak dostal už velkou duchnu,ale ta zakryje celou postýlku,takže někdy hledám jeho a někdy zase spí uprostřed na ní.

tetes1
20. kvě 2009

No,já mám právě tu klasickou peřinku 90x135 a zdá se mi to hrozně veliké, tak jsem o tom vaku uvažovala, že to bude praktické i na cesty, než sebou tahat do cestovních postýlek ještě peřinky. A ty vaky máte s rukávama nebo bez rukávů?
Tin:proč musí být Máťa upoutanej a ani se nehnout?

tindra
20. kvě 2009

myslela jsem jako v autě 😉 nejsme moc na cestování zvyklí,páč máme auto pořád v servisu....
měla jsem na léto ty slabé s rukávama z Tesca)pruhované,bydlíme v paneláku a svítí nám sem celý den slunko,takže je to rozpálené,že se v létě nedá ani nadechnout,natož spát ale záleží na tobě,jeslti to budeš chtít zrovna jako pyžamko(tak s rukávama) nebo místo zakrytí,to dávám teď,že mají pyžamo a pak je šoupnu do pytle.záleží jestli máte v ložnici zimu,nebo spíše teplo-my spíme skoro pořád u otevřeného okna,jen and ránem ho zavírám,ale už brzo přestanu,už rána nebývají tak studená

daiquiri
20. kvě 2009

My máme i tu peřinku, vždycky jí kus musíme zahrnout. My máme bez rukávů, stejně mají dupačky s dlouhým rukávem.

Marti, já to chápu, je mi to jasný! Až budeš mít zase cestu, ozvi se 😉

tetes1
20. kvě 2009

dík 😉 No, já bych chtěla v půl roce dětičky šoupnout k sobě do pokoje, tak uvidíme jak to nakonec dopadne. V ložnici normálně vůbec netopíme, myslím, že to ani na spaní není moc dobré mít přetopenou místnost. Ale říkám si, že bych ty vaky využívala hlavně na ty cesty,tak to by byl asi lepší ten s rukávama a trochu teplejší, páč ty postýlky jsou dost nízko od země, myslím ty cestovní, tak aby dvojkám nebyla zima. No, uvidíme. Já asi budu fakt úplně jalová až se ty děti narodí, já nevím vůbec nic a navíc mi to ani moc nebaví studovat nějaké knížky......

halkac
autor
21. kvě 2009

Bré ránko nádherné a slunečné !

Tož holky, jdu si postěžovat - včera jsem napsala dlouhý příspěvek a kůň ho sežral, nenasyta jeden 😖 Jsem se vztekla a vykašlala se na psaní...Tak zkusím znovu, když mám po ránu tolik energie🙂

Barulinko, vítej! Máš opravdu krásné prďolky !!!

Ajiiku, my vlastně máme podobný jídelníček doposud:
ráno - mléko
svačina - přesnídávka nebo jogurt nebo chleba s lučinou a šunkou
oběd - maso + zelenina + příloha
svačina - přesnídávka nebo jogurt nebo chleba s lučinou a šunkou
večeře - mlíko s kaší
noc - mlíko
No a sem tam jsem to proložila pribinákem nebo tvarohem :-
)
Tetes - já si u maláčů nemohla spací pytle vynachválit. Naše děti totiž odmítají spát pod peřinkami, víceméně si je podestelou pod sebe, at mají měkkoučko a hotovo. No ale díky tomu je mám fakt dobře otužilé 🙂

Tak, včera jsme absolovovali očkování, celkem v pohodě...ale co následovalo pak! Paní doktorka mi řekla, že z krve mají děti znatelnou alergii na kravské mléko. Ne nijak silnou, ale mají ji. Proto se jim objevuje ten atopák. Zatím jsme se s mudrou domluvily, že mlíko nevynechám, jen zkrouhnu množství (protože naše děcka jsou opravdu mlíčňáci a ve velkém nožství se jím denně krmily: mlíko, tvarohy jogurty, pribináky, sýry...to je jejich)
No a tak místo večerní mléčné kaše dám nějaké zeleninovomasové pyré... Tak držte palce, at se ekzém neobjevuje víc a víc. Bo jako nevím, čím bych prcky živila 😠

U nás dnes bude pařák, netuším, co s dětmi...asi někam do zahrádky pod strom 🙂

tindra
22. kvě 2009

ahojky já si jdu poztěžovat a vy nikde!až na 3.straně ☹ táta se zase sbalil a odjel na víkend na ryby....takže zase sami a to nám zas nejede auto,takže ani nikam nemůžem....ach jo.ještě že jdu dnes na oběd s prima chlapem-nemůžu psát kdo to je,kdyby to tu někdo četl,ať nedopadnu jako Markétka,a pak máme večer slezinu s holkama,ještě jsem nikde nebyla,ale babi slíbila,že tu bude spát,tak snad to vyjde a já bych mohla i někde zatrsat do rána 😀ale nevím,jeslti jsem toho nenaplánovala na svoje mamánky hodně,snad budou andílci.Budu tu když budou usínat a ve 2 na mlíko,no snad se nevzbudí dřív.
Kači alergii namlíko,to fakt je sila,moje kamarádka dvojčátková (už maj 4roky) to měl chlapeček a holčička nee,takže kupovala dvoje jogurty,dvoje mlíka(kozí+kravské),to byl zmatek!ale pak ho to přešlo,teď už jedí vše stejně,ale pamatuju si,že když jsem tam jela na návštěvu,vozila jsem hračky,protože v sušenkách a kokinech všude bylo mlíko,až jsem tomu nechtěla věřit,když člověk pořádně studuje obsahy.Co my všechno musíme pro ty naše mazlíčky dělat 😉
jo a zlepšete docházku!! 😵

daiquiri
22. kvě 2009

Marti, tak ti aspoň přeju ať si na tom oběde pochutnáš a snad ti ten prima chlap zlepší náladu a hlavně si to večer užij! 😉 Já jdu taky večer s kamarádkou, chtěly jsme někam na zahrádku, ale prší 😖

Těch alergenů se taky bojím, ale u nás zatím v pohodě. Jak se to vlastně zjistí? Nějaká reakce? Nebo se to zjistí z testů?

daiquiri
22. kvě 2009

Holky, dotaz. Ty netekoucí hrnečky jste objednávaly myslím Nuby ne? A opravdu nekape?
My máme MAM a pak Avent, ale oboje nám teče. Posledně si to Pavlík obrátil na sebe a byl úplně mokrej... 🙄

kuzelka
22. kvě 2009

Ahojky
tady se pěkně zatahuje 😒

Kaci to je smůla, samo že držíme palečky, my jsme si jednu dobu taky mysleli že Bára bude mít alerg. na bílkovinu k. mlíka ale nepotvrdilo se to, naštěstí...
a dneska mi volala sestra a my jdeme na očkování příští čtvrtek, snad to budou snášet líp než minule 😒

Marti, tak si dej aspoň pořádně do nosu, když už jsi zůstala sama doma!!!

Veru my žádný nekapající hrnek nemáme, a i tak se nervuju jak si to pití po sobě furt lejou 😠

ajiik
22. kvě 2009

Ahoj děvčata, taky máme netekoucí, ale spíš tekoucí hrneček MAM a sháním kterej opravdu nekape.

A unás marodíme teda jen Tomik od včerejška horečkuje a dneska se mu udělala vyrážka kolem očí a i na víčkách. V jednu hod. měl 38,8 tak snad se ztoho vyspinká.

barulinka
22. kvě 2009

Holky připojuju se k pytlům na spaní.Jsou fakt super.Jsem v noci klidnější,že se neodkopou.Jen máme dost silné.Měli jsme je přes zimu a teď se v nich potí.V zimě jsme měli tak 16,17 stupňů a teď 21,22.Takže jim je vedro.Musím mrknout na net na nějaké slabší.

daniellka
23. kvě 2009

nazdárek babulky!

já vím já vím, vůbec se tu nestíhám ukázat. Tak jdu jen pozdravit!! 😀 Doufám,že jsou všichni zdravoučcí a hodňoučcí. 😀

neodčítám,jen vidím pytle: fantastická věc. na jaro léto jsem měla tenké,na zimu tlustší,ale oboje bez rukávů,děcka spí v dlouhým rukávku v létě v krátkým,to stačí. ted jsme už teda pod peřinkou,ale je to rozdíl, dost často je musím převracet,oni leží na peřině zvrchu.

dnes frčím na chatu,nějak to na mě tady padá,potřebuju změnu a oddech. Možná aji manžu nechám doma 😎

daniellka
23. kvě 2009

teda dětičky si samo beru s sebou,ale chlap mě štve 😒

simonac
23. kvě 2009

ahoj holky,

tak mi pytle na spaní už nemáme a ani se tak moc neodkopávají 😉

vidím, že je nějaká erupce na slunci nebo co - i mě ten můj poslední dobu dost štve ☹ , ted je venku s detma, já si jdu zdřímnout a odpoledne vyrážím - snad - s kamoškou na pivko 😉
v noci jsem opět moc nenaspala, nekojím už sice ani jednoho, ale Kristý zase víc prořvala jak prospala ☹

gapka.h
23. kvě 2009

Ahojky,

také nestíhám dočíst...pořád venku 😉 teď jsme dorazili z výletu a večer frčím do kina 😉 Už se aspoň občas někam dostanu....

Já se dnes v noci i vyspala,na to,že kojíme.....jen ve 3 a 6h-snad už to bude lepší 😉

Jinak ve středu jsme byli v neonat.-takže naše váhy-Kuba-10,20kg a 76cm, Ondra-10,30kg a 76cm-lícou oba,prý jsou vývojově na úrovni donošených dětí-tak to mě potěšilo 😉 😉 Máme se tam ukázat až ve 2 letech na výstuní prohlídku.....

tak hezký den papa

..jo a v pytlích spali do teď,už je nám v tom horko.....