Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
7. črc 2009

Ahoj holky, jsem zpět! Včerejšek byl ještě hektický - prostě klasický návrat z dovolené. Praní, vybalování, uklízení, zalívání kytek....Nemohla jsem se dočkat všedního dne, až ráno zaliju kafíčko a sednu k internetu.

Dovča se moc vyvedla. Děti mě překvapily - zvládly to bravurně. Jen se prodloužila doba ukládání, ale na to, že jsme spali všichni v jedné místnosti, byly noci luxusní. Prostředí naprosto fantastické: chata úžasná, přesně pro děti. Jen ten dvorek nebyl ideální pro sotva chodící dětičky (schůdky apod.) Ale hned za chalupou lesy s praváky a tunami borůvek, jezdili jsme po výletech- na Soláň, procházka kolem přehrady..., protože túry děti ještě nezvládnou 😀
Tak kdyby někdy někdo potřeboval, házím odkaz na ubytování - www.chata-horni-becva.cz (cena za objekt za noc 1300,-, ale vejde se tam moooooc lidí)

A jdu dočítat Vás🙂

daiquiri
7. črc 2009

Marti, prosimtě a to zrcátko je jen na ty přísavky? My tady v autopotřebách koupili taky takový, teda jen s jedním zrcátkem a když nám to po cestě asi 10x upadlo, tak ho Martin vzteky vyhodil 😀 Ale stálo teda jen 99,-Kč. Tohle ti drží?

Zuzi, super, že jste konečně bez teplot! A opožděná gratulace k malým narozkám! My si přejeme stejně, když jsme taky toho čvrtýho 😀

Kačí, teda závidím! My asi letos ještě nikam nevyrazíme, maximálně ke kamarádům na chatu. Děti stejně z ničeho ještě nic nemají.

daiquiri
7. črc 2009

Jo a holky, mám dotaz. Do kdy jste mixovaly? Já si tak nějak uvědomila, že už jim bude rok a já pořád automaticky mixuju na kašičku 😕

egrzuz
7. črc 2009

Ahoj holky,
Kači, super, moc jsme na vás mysleli, jak se tam máte 😉 🙂 Dětičky jsou šikulky
Chaty vypadá dobře, těším se na fotečky až budeš mít.

Veru, já začala dávat kousky tak od 9m,Jarýn s tím bojoval dlouho. Až nějak po roce snědl v pohodě kousky a někdy , když se mu něco nezdá, tak to vyplivne i teď na 18m 🙂
Třeba dneska měly gulášovku a ty brambory jsme rozmačkala, aby to neměly na takové veliké kousky.

Tak jsem chytala čůrání od 5 do 7.30. Já myslela, že se zblázním, když už jsem to vzdala a vypustila Kristýn, tak se vyčůrala, rychle jsem to chytla a upalovala k doktorovi, abych to stihla, naštěstí je Jarda doma, tak děti hlídal a potom jsme šli všichni na kontrolu. Pan doktor mi potvrdil, že jsou ATB zbytečné, takže moje tušení bylo správné ☹

kuzelka
7. črc 2009

Ahoj holky 😉 😉

Veru my byli s dětma min. týden na krytém bazeně a taky super, akorát Kuba je úplně bez zábran 😒 jak jednou zkusil skočit z okraje bazénku (táta ho samozřejmě chytal) tak se pak vrhal úplně jinde než manža byl a bylo mu to úplně jedno že ho tam nikdo nechytá 😝 😝 😀 😀 je hodně zbrklý. Zato Barů ta je opatrnější, nejdřív musela sedět na schůdcích a postupně jsem ji posazovala hlouběji do vody 😉 ale brzy se otrkala 😉 😵
Veru já už si to moc nepamatuju s tím mixováním 😅 ale asi tak nějak jak u Zuzky, no možná dřív, fakt nevím...

Zuzi, to je pech s těma atb. ale hlavně že je to v pořádku!

Simi neboj ona jednou s tím řvaním přestane.... ale holt jí to trvá dýl, já se tím taky uklidnuju, že se jednou přestanou vztekat a "mlátit" neboj ono to jednou příjde.....

HOlky potřebuju poradit: v sobotu budeme oslavovat a chtěla bych nějaké občerstvení, ale takovou tu klasiku (chlebíčky, jednohubky) to dělám furt 🙄 chtěla bych nějakou změnu. Tak šup sem s něčím 😉 Dík.

tindra
7. črc 2009

Dai já mám tohlehttp://www.babylife.cz/zrcatka-do-auta/, je to taková velká přísavka co se přidělává takovou páčkou(je to na tom obrázku trošku vidět) jeslti to drží pořádně zatím nevím,jakmile se přiblížím k autu a nejedeme je rykot(moooc veliký 🙂 )takže chodíme jinama,ale zatím drží 😉
Karin já se už dlouho chystám na tohle http://www.mamincinyrecepty.cz/sladke-dorty/zel... vyzkoušené to nemám,ale moc se mi to líbí 😉 jinak dělám roládu a poleju ji čokoládovou polevou a posypu barevnýma kuličkama,má to vždycky úspěch,vypadá to dobře a je to hotový za chviličku.
jo a s mixováním jsem to neřešila,Luky plival kousky ještě nedávno,takže záleží na dětičkách,on přešel zrovna na kusy 😉 místo mixování jsem pak používala sekací nádstavec 😉
Kači vítej zpět v reálu 🙂

daiquiri
8. črc 2009

Karin, já je do vody ještě dát nezkoušela, na té Živohošti jsem se bála, přeci jen ta voda není úplně čistá. Včera jsme byli u kamarádky, má na zahrádce bazének, jenže bylo hnusně ☹

Já dělám tohle: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=25276
jen to dělám se sýrem a třeba se šunkovým salámem. To těsto potřu kečupem, trochu vše osolím, opepřím a dávám oregáno. Je to vynikající rychlovka.

Pak je skvělý ještě tohle: http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=18338 - dělám bez slaniny.

a taky velký úspěch má závin z listového těsta se zelím. Rozválím si listové těsto na závin. Na oleji osmahnu cibuli, pak nějakou klobásu nebo i točeňák, k tomu přidám zelí, podusím, osolím, opepřím ,trochu kečupu - nemusí být, pak to dám na to listové těsto, zabalím a upeču.
Jsou to vcelku rychlovky, ale vděčný a hlavně žravý 😀

kuzelka
8. črc 2009

Ahoj

Marti ta želvička vypadá úchvatně, ale jak se znám nebude se mi chtít se s tím dělat 😅 😔
chtěla bych právě jen nějaké ty rychlovky, ať jsem pak jěště k použití 😉

Veru o těch šneccích jsem už uvažovala 😉 🙂

jo a kočárek už je spravený, paní mi psala "už" včera (byl tam přes 3 týdny), ale k čemu mi to je, když manža přijede až v pátek a pro kočár pojede v sobotu 🙄 🙄

daiquiri
8. črc 2009

Karin, ty šneky máš hned! Fakt jsou vynikající, já je dělala při každém mejdanu, všichni se na ně pak těšili 😀
Hlavně, že už bude, ale teda trvalo jim to co?

kuzelka
8. črc 2009

No to teda trvalo 🙄
jěště bych možná zkusila ciulové kroužky http://www.apetitonline.cz/recepty/25-cibulove-...
a tot taky nevypadá špatně http://www.apetitonline.cz/recepty/43-krehka-pi...

issaga
8. črc 2009

ahoj holky,
jaksi vas zanedbavam posledni dobou 😒

neni tolik casu, holky mi nektere dny pres den vubec nespi - v noci nastesti spi krasne...
Kacka je po operaci jak vymenena, to uz jsem asi psala driv... tak mam doma dve certice. ale nestezuju si, je to s nima cim dal lepsi 😎
ven uz chodime prakticky jen bez kocaru i na delsi vyletiky - ale musim teda priznat, ze jak jsem drive byla proti tomu a nedovedla si to predstavit, tak ted jsem rada, ze jsme dostali takove batuzky s "voditkem" - kde je treba, tak jdou holky za ruku, ale jistim je a nemam strach, ze se neco stane, kdyz se mi vysmeknou - vypada to takhle: http://img.mimibazar.cz/foto/2/090624/14/b24376...

a co vy? prosla jsem par stran dozadu a docela to psani taky flakate 😉 a nikde jsem dlouho nevidela Market, uz sem vubec nenakukuje? (to by byla fakt skoda...)

no padim spat... tolik hodin a ja tu vysedavam u pc misto abych spala 😠

halkac
autor
9. črc 2009

Dobré ránko,
Iss, náhodou ty vodítka vypadají luxusně a nijak podivně 🙂 Markét sem na Koníka už nechodí, našly si s tou jejich diskusí jiné stránky, kam chodí tlachat.

Holky, potřebuju se zeptat: stává (stávalo se) vám, že se prcek v noci vzbudí a hystericky pláče - dlouho a neutišitelně??? U nás to je u Jondy a celkem často se to opakuje. Já fakt nevím, co to může být...neodhadnu to ani trochu. Možná zlé sny, možná zuby, možná únava nebo obyčejné vymýšlení, že chce k nám do postele. Ale Jonášek, sotva se rozbrečí, prostě ječí a ječí a ječí...pak mám pocit, že prostě brečí a už ani neví kvůli čemu. Prostě že si "zkazí" náladu a hotovo...

A dál poslušně hlásím, že nočníkování u nás stále nic - ani omylem. Děti se posadí, zhlédnou Krtečka, vstanou, udělají loužičku vedle a já se zeptám, co to tam je? A ony spokojeně odpoví, že a-a 😀

No nic, po náročné noci si zasloužím kvalitní kafčo...jdu na něj.

Krásný den přeji !!!

simonac
9. črc 2009

ahoj holky

kačko - tak s tím řvaním neporadím, ale znám to, naše Krisý řve a řve a řve 😝 , snad to někdy přejde

za chvíli vyrážím na gyndu - po roce kojení jsem to poprvé dostala, a mám to už 4 týdny v kuse, tak držte prosím pěsti at je vše ok ☹

jinak mám dotaz, kolik toho vaše děti vypijou, kristý skoro nic, ale martínek je zase opačný extrém, v noci stáhne klidně i litr čaje a přes den tak 500-700ml čaje, včera už jsem dávala i moč na vyšetření, tak sned bude vše ok 😒

egrzuz
9. črc 2009

Ahoj holky,
Iss, no že se taky ukážeš 😉 🙂
Ty batůžky vypadají faklt výborně, taky je pořídím. Fakrt se mi to líbí. J nosím vodítka jen u sebe, dětem jsme je ještě nedala, ale ty batůžky jsou takové milé🙂

Kačiku, divila bych se , aby jsme to neměli stejné. Zrovna , kdyžjsi byla na dovče, tak jsem si taky stěžovala, jak se přesně budí Jarýn., dělá úplně to stejné jako Jonášek a po návrtau z nemocnioce je to ještě horší ☹ Budí se skoro každou hodinu a ječí. Ptala jsem se doktora a prý to můžou být ty sny a vůbec po pobytu v nemocnici, samo to přejde 🙂
Mám ho probudit , třeba ho štípnout do ucha nebo na něj cáknout vodu, kolikrát vypadá, že je probuzený, ale není úplně prý. Tak snad se to brzo srovná i u vás.

Navíc máme po přetažení pindíky a už třetí den pláče, protože ho to pálí, když čůrá a příští týden jdeme zase, ještě o kousek mu to musí udělat ☹ Drží i čůrání, potom ho dám do telé vody a on se konečně vyčůrá

Simi, naše Kristýn pije hrozně, furt jí to nutím. Jarýn lépe, ten tak 500ml, Kristýnka 250ml, někdy ani to né. Tedy počítáno bez mlíka a kaše.

tindra
9. črc 2009

Zuzi proč vám ho přetahovali????Lukymu to skoro nejde ale dr.říkala,že zatím dobrý,ono jak budou bez plínek tak si za něj budou tahat a trošku to uvolní,snad.Jejda.
Leni já nějak nemůžu najít kde se to dá koupit.Vypadají fakt dobře ty baťůžky,to jsem ješte nevyděla,ale jdu do nich 🙂 dáš odkaz na koupi??já jsem bezradná,vůbec tam neumím hledat 🙂

egrzuz
9. črc 2009

Ahojky Marti, já je taky hledala na MMB a nenašla jsem je, jen nějaký berušky a netopýry 🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20329073&tab=2
Ty co psala Iss, taky nevidím 😒 vypadají dobře.

No nám říkal doktor, že do tří let je čas, ale čím dřív tím líp, potom už by ho nepřepral 😒 Jen mu to trochu uvolnil a ještě by to prý chtělo. Chudák dneska taky trpě

tindra
9. črc 2009

už jsem to našla,tak kdyby někdo tápal jako já http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24376748&tab=0 🙂
a ještě levnější http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20328852&tab=0 😉

simonac
10. črc 2009

ahoj holky,

ta vodítka jsou fakt super. sice se mi víc líbí ta od iss, ale ta cena to je síla, asi pořídíme netopýra a berušku 😉

tindra
10. črc 2009

No právě,hned jsem se pro to nadchla,ale cena je šílená,ty lidi na nás prostě vydělávají.... 🙂 zkusím se zeptat tchýně,jeslti by jim to nekoupila 😀

daiquiri
10. črc 2009

Ahoj holky!
Simi, já když to poprvé dostala, tak jsem to taky měla 4 týdny v kuse, měla jsem strach, tak jsem doktorovi volala a prý je to normální.

Jinak plánujeme dětem k ročku koupit v Ikee stolek a dvě židličky z té série Mamut, není to moc brzo?
A kdy jste kupovaly takový ty motorky - odrážedla? Chtěla bych je k Vánocům.
Strašně se mi líbí tyhle, ale jsou hrozně drahý 😢
http://www.detskydesign.cz/index.php?cPath=86_88

simonac
10. črc 2009

veru - tak já byla včera na gyndě, prohkížel mě asi 15 min, i ultrazvuk uděla a dal mi prášky na zastavení krvacení změnil antikoncepci, jen ted asi tak měsíc nebudu chráněná, super 😝 😝 😝 😝 😝
nejde mi otevřít ten tvůj odkaz, jinak já ta odrážedla ještě nepořídila, jedno máme po petovi, ale zatím schované v garáži, nemá nervy na to, je hládat ještě na odrážedle, stačí že martínek chodí, kristý se začíná pouštět do toho ještě odrážedlo - děkuji, nechci 😝

ty ceny jsou fakt děsné, ta drahá vodítka, by u nás asi neprošla

simonac
10. črc 2009

tak, už jsem to otevřela, vypadají super, ale ta cena je ještě pěknější 😀 😀 😀 😀

daiquiri
10. črc 2009

Jsou strašně drahý, my na ně koukali na veletrhu haček. Tak asi koupíme pak ty plastový motorky za 300,- nebo kolik stojí. Nejhorší je, že musíme kupovat všechno dvakrá že jo? ☹

simonac
10. črc 2009

jojo, to je fakt síla ☹

juliet
12. črc 2009

Ahoj.
My jsem to teď také řešili, jestli koupit odrážedla, ale nakonec jsem se rozhodli koupit už trojkolku, která je i s vodící tyčí. Takže ze začátku se budou jen vozit a až budou větší, tak si budou šlapat. Líbí se nám tato, je to taky drahé, ale myslím si, že to vydrží dlouho .. http://www.detskyraj.cz/zbozi/6803-ofrat-leonardo-

K tomu nočnímu křiku: řešily jsem to také u nás v srpnu a jedna kočka doporučila dávat na noc čaj s meduňkou a malému křiklounovi se hned ulevilo a už spinká bez nočních můr. Tak to zkus, Halkac, vyzkoušet.

tindra
12. črc 2009

Juliet,jedna mamka mi tohle rozmluvila,že to nemůžou děti ušlápnout.Nevím jaké máš dětičky,ale moji drobci nedošáhnou ani z těhle a to je nám rok a půl pryč 😀 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24223852 😀 takže tříkolky u nás hrozí nejdřív příští rok 😉 ale zase chodí na písek mladší chlapeček,teda kus chlapa 😅 a v roce jezdí jak drak,no asi fakt záleží na tom,co dítě dokáže a i kolik má síly,Luky třeba vyleze po žebříku na klouzačku,ale Máťa se nevytáhne ani na první šprušli. A už máš vymyšlené,jak budeš jezdit s obouma?jeslti to půjde utlačit jednou rukou tak určitě poreferuj,mě se to taky líbí,ale mě se líbí všechno,jen mít prachy na nákupy 😀
Musím se pochlubit,chtěla jsem si už dávno vyměnit kočárek Hauck-golfky za Peg perego Aria twin,jenže mi všichni doma říkali,že na co,no ale já to stejně udělala a nemůžu si je vynachválit.jdou řídit jednou rukou,takže si dám vklidu zmrzlinu a můžu jet i s deštníkem,což jsem u Herqula nezvládala,dolů dám motorečky(ten odkaz nahoře,trénujeme,ale moc to klukům nejde) a ještě je úplně lehoučký.Sice hrkač,ale to jsou golfky všechny.A na ty moje trpaslíky je fakt akorát.děti co maj o pár kilo víc to maj asi těsný,ale my si nestěžujem.sledovala jsem diskuse na www.dvojcata.cz a tam byly samé špatné vlastnosti kočárku,no není asi nad vlastní zkušenost.
Jo a Dai to dvojzrcátko v autě drží,přísavka je pořád na stejným místě 😉

simonac
12. črc 2009

ahoj holky,
máme doma maroda, kristý má přes 38 , dostala čípek a 2 zábaly, tak snad už ji bude líp. ach jo ☹

septim
12. črc 2009

Haf Haf

tindra
13. črc 2009

Simi už to přešlo,nebo je to něco vážnějšího?Vy mě ale děsíte s těma teplotama.Já ani pořádně nevím jak se ty zábaly dělají,někdo říká že jen ruce a nohy do vlažného ručníku,někdo že hrudníček,jak je to správně????

simonac
13. črc 2009

ahoj holky,

tindo - tak přes den byla jakštak, ale o půlnoci, bysme na ni i topinku udělali, dali jsme čípek, 3 zábaly - velkou plenku do studené vody, zabalit celé tělíčko a pak do suché osušky, jak to trochu oteplá - a to je během vteřiny, vybalit, znovu namočt a zopakovat
byli jsme u doktorky a snad to bude ze zubů, roste ji jich asi 6 naráz + stoličky ☹