Dvojčátka

halkac
9. črc 2008

Ahojky, ráda bych, aby se v tomto tématu potkávaly maminky dvojčátek, protože máme trochu speciální starosti i radosti🙂 Vím, že existuje obdobné téma, ale chodí tam většinou maminky ze Slovenska...což trochu komplikuje případné srazy apod. 😉 Tak duomomači, pište!

halkac
autor
14. srp 2009

Dobré ránko,

u nás je dnes kvalitní náladička (a to bez ironie), vstávalo se totiž v ...osm! Což je u nás rekord nad rekordy🙂 Asi se osud smiloval, bo včera jsem šla spát vyloženě nasr...Bylo toho moc - bïnčus všude, na děti jsem byla několik dnů sama (i když manžel je doma, jen prostě má hodně práce), a tchán si v osm večer vzpomněl, že chce zabít ovci a že mu David má jít pomoct. A já se těšila, že si po několika dnech spolu sedneme a v klidu popovídáme...

Holky, my teď probírali s manželem třetí mimčo. Je tu některá, která do budoucna taky uvažuje, že by si ho pořídila - nebo chcete zůstat u dvojčátek?

halkac
autor
14. srp 2009

Zuzi - můžeš něco napsat k tomu tropickému ostrovu? Kde budete spát, jak dlouho tam budete, co tam je za program apod.?

daiquiri
14. srp 2009

Karin, a cestovní postýlky neberete?

Kačko, já vždycky hlásala než se děti narodily, že pak ještě třetí, ale teď teda zase hlásám opak. Nevím, možná až budou větší, tak mě to třeba chytne, ale chtěla bych to stihnout do 35ti let, takže už moc času nemám 😖
Mám kamarádku, má o dva měsíce starší dvojky a teď je ve druhém měsíci, ale ona má manžela z Arabských Emirátů a chtějí deset dětí 😀

U nás docela pohodička, manžel má te´d dovču, to je hned jiná, když jsme na prcky dva 😀
Jo a odpo mám sraz se Simčou, tak se těším, že se osobně poznáme 😀

egrzuz
14. srp 2009

Kači, mrkni, zde píšou, co tam všechno je 😉 🙂
http://www.cestujeme.cz/phps/ckadres/str.php?st...

Pojedeme tam tak na 4-5dní, podle toho, jak budou děti zlobit 😀 Spát se dá přímo tam ve stanech, ale to s dětma asi nelze. Další možnost je apartmán taky přímo tam, ale ten výjde dost draho. My budeme spát v nějakým hotelu cca do 10km

Veru, dej vědět jak bylo se Simčou

kuzelka
14. srp 2009

Ahoj
Veru cestovní postýlky nebereme, půjčí nám je přímo na místě 😉
Kači, já si jsem na 99% jistá že zůsteme jen ve čtyřech, ale kdych věděla že jsme jako rodina DOBŘE zajištění, tak bych do toho možná ale opravdu jen možná za pár let šla....

gabina26
14. srp 2009

holky, mám dotaz, jak jste zvládaly kojení dvojčat? Musely jste dokrmovat, jak často, jaký systém jste měly?Nebo vám mlíko pro obě děti stačilo? díky moc za odpovědi 🙂

daiquiri
15. srp 2009

Gabi, já se snažila kojit ze začátku, ale mlíka bylo málo. Takže nejdřív jsem zvážila, pak zkusila každého zvlášť nakojit, pak zase zvážit, podle toho jsme zjistili kolik vypili a zbytek dokrmit. Jenže to byl stres, já z toho byla unavená, pak už jsem to kojení skoro nesnášela. Barča byla malá, musela jsem jí kojit přes klobouček, nešlo jí sát. Pak jsem už jenom odstříkala svoje mlíko a dávala jim z lahvičky, když jim bylo asi pět měsíců, tak jsem mlíka měla tak málo, že jsem ukončila celou laktaci.
Krmili jsme po třech hodinách, ze začátku i v noci, pak když trochu přibrali, tak v noci třeba i po pěti hodinách.

tindra
15. srp 2009

AHojky,tak taky hlásím,že žijem,teda přežíváme,máme zasebou střevní chřipku,takže radost,kakaání mi nevadí,ale poblinkané děti fakt nechci 😝 blé.
Dneska jsme byli na výletě v Lednici,na lodičkách,měli jsme co dělat udržet kluky v lodi,chtěli se koupat🙂
dovolené vám závidím,snad se někam příští rok taky vypravím,ale letos bych to s nima sama nezvládla.a táta jezdí jen na ryby.....
Gábi já kojila každého zvlášť ,dohromady mi to moc nešlo,až jak jsem to pak měla natrénované,dokrm žádný nechtěli,taky podle toho vypadali,prcci prťavý,ale to jsme doteď.hlavně se tím moc netrap,když ti nepůjde kojení,tak prostě nekoj,nebo jen jedno mimčo a příště druhé,systém si asi musíš najít sama,od každé si vezmi něco,taky zkus www.dvojcata,tak se taky radí,ale podle mě je to věda a i zkušené laktační poradkyně někdy radí blbosti.ale přečti všechno a uvidíš co ti půjde nejlíp.
jo a další děti bych měla hned,jen být finančně zajištěná,tátu co nedojde domů a zapne pc s tím jak je znaven 😒 ,větší byt,nejlépe dům se zahradou,myčku nádobí,sušičku....no dál myslím psát nemusím,ale tajně v srdíčku mám ještě pro holčičku jedno místečko 😅
jdu spát, ať zítra ty svoje chlapáky zvládnu

juliet
16. srp 2009

Gabi, já jsem to měla jak Dai .. co 3 h zvážit, nakojit, zvážit, dokrmit Bebou. Vydrželi jsem tak 7 měsíců, tak už jsem to odpískala, mléka bylo málo a dost časově náročné.

Ten tropický ostrov vypadá moc hezký, letos ne, ale příští rok bych o tom vážně uvažovala. Děti moc nechtějí jezdit v autě, vydrží tak hodin když jedeme na plavání.

Holky, jaké máte autosedačky pro děti? Malý už nám z vajíčka začíná vyrůstat, potřebuji se podívat po větší.

daiquiri
16. srp 2009

Juliet, my máme Römer King Plus, myslím, že Marti sem dávala někdy dřív odkaz.
http://www.babytime.cz/romer-king-plus/

tindra
16. srp 2009

čauky,no sice jsem ten odkaz dávala,ale stejně se tam kluci potí....jsou vždycky úplně zlití,jo a hlavně nekupovat přes net,mě blbne jedna spojka na pásy,musí se to zacvaknout pořádně,druhá jde lehce,takže jsem vytočená,když je zapíná někdo jiný a Luky se mi při jízdě vesele rozepne a slízá za jízdy......ale jinak myslím jsou OK
náš táta mě překvapuje,dneska jsme byli zase na výletě,no asi zase pojede příští týden na ryby....
jo a ještě k tomu kojení,já vážila jen ze začátku,pak jsem se na to vyprdla když Luky přibíral.Máťa sice měl v 9 měsících 5kg,ale jeho tělo to tak chtělo.Jo ale proč se k tomu vracím,když se dojmu,nebo mám o kluky strach,tak se mi pořád nalívají prsa,máte to tak taky?????????Jak dlouho se mlíko ještě může dělat?Od září nekojím a od vánoc neodsávám,tak jak to že se pořád dělá?

egrzuz
17. srp 2009

Ahoj holky, jud jen rychle pozdravit.
U nás jsou zase děti nemocný ☹ ☹ ☹ Kristýnka má stále kolem 39 a Jarýn naštrěstí teplotu nmá, ale kašle ošklivě. Už to trvá od soboty, zítra tam konečně máme pediatra, tak hned ráno razíme. K teploty vylůeze vždy po 4h a tak hodně, tak se bojím, aby to neměla zase zánět ledvin 😔

Tak držte palečky a já vás potom dočtu a písnu

Marti, já pozoruju, že se mi taky prsa nalévají, ale pravidelně v polovině cyklu, což pčed těhu nebylo

halkac
autor
18. srp 2009

Ahoj holčiny,

Zuzi - ach jo ☹ Držím dneska palečky, ať je vše OK !!!

Jinak u nás naštěstí štěstí, zdraví a láska překypuje na každém kroku. Včera jsem byla na koupáku se svou 33letou tetou a mým 3letým bratrancem. Holky, to je s ním děsný. Má diagnostikovanou LMD (hyperaktivitu), chvíli neposadí, pořád zlobí...ale hlavně se k tomu připojila agresivita. Ale dobrá, chápu ho, že neumí koordinovat přemíru energie a že mlátí cizí děti, ale štve mě právě reakce tety. Namísto toho, aby mu dala na zadek nebo mu jednu vlepila, mu domlouvá a tahá ho se omluvit. Ale abych řekla pravdu - kdybych byla maminkou toho zbitého dítěte, nestačilo by mi to. On opravdu dává herdy (třeba pěstí do břicha, liští někomu na tvář, až tam má otisk apod.)...no a tak jsem po dlouhé době byla vděčná za ty svoje bojínky, kteří se ode mne nehnou a jsou opravdu zlatí a hodní a ohleduplní už teď.

tindra
18. srp 2009

zuzi už je trošku líp?
kači, to je hrůza s dětma,kamarádka to zmírnila homeopatikama,sice nejsem jejich zastánce,ale u kamarádky to zabralo,její chlapeček je sice furt živý,ale už ne agresivní.
u nás je Martínek chvilkama taky s přemírou energie,kterou si vybije že kousne kdo je nejblíž nebo tahá Lukyho za vlasy,dostane po zadku a domlouvám,ale zatím nezabírá nic....

halkac
autor
21. srp 2009

Holky, dneska jsem si nás našla zase aý na třetí strany - asi tady rozdělím služby včetně nočních hlídek 🙂

Nééé, dělám si srandu, vím, že všechny užíváte léta...však se chýlí k závěru.

Zuzi, jak je prckům ?????

Jinak já dnes balím a věřím, že nic podstatého nezapomenu...zítra jedeme na týden na dovolenou do lednickovaltického areálu. Ani nemůžu popsat, jak strašně moc se těším. Teď jsme to doma měli moooc hektické, s Davidem jsem se skoro nepotkávala (měl moc práce nebo jsme měli rozdílné plány a aktivity).

A co nového u nás?
Snad jen to, že už začínám vybírat podzimní a zimní garderobu pro prcky...
Že jsem doržela novorozeněčenku Sofinku a bála jsem se u toho🙂
Nočník stále děti sabotují.
A mluvení taky nic moc...mají pár legračních slůvek, ale všechny zní podobně 🙂
No a na konci léta jsem za něj vděčná - nevím, co v zimě s těmi mými akčňáky 🙂

Holky, mějte se krásně a já se za týden ozvu !

simonac
22. srp 2009

ahoj holky, hlásím, že žijeme 😉 , pořád nemám doma net - manža má v kanclu, tak ho to nějak netlačí, dnes večer odjíždí do chorvatska s petou, tak budu sma s prckama ☹ , doma už vrcholí ponorková nemoc, tak nsad nám to odloučení jen a jen prospěje, no nic jdu je dobalit, mějte se krásně a snad zase brzo napíšu a hlavně vás aspon někdy trochu dočtu 😉

halkac
autor
22. srp 2009

Holky, já jsem pěkně rozesmutněná...Tak na dovču jsme dnes nemohli odjet, protože Jonášek od včerejška teplotkuje. Má kolem 38 stupň, jinak vypadá čile...ale nechci to riskovat.

Já fakt nevím, co ten osud proti mně má ! Na cokoliv se těším, je zhaceno. Štědrý den (zároveň první narozeniny dětí) jsem strávila na pohotovosti, bo prcci měli bronchitidu - a nakonec jsem jim musela podepsat, že v nemocnici na žádost matky nezůstáváme. Jinak bych druhý Štědrý večer strávila v nemocnici - jednou jsem si během Popelky rodila, podruhé bych kontrolovala sestry, zda tentokráte nepopletly dávky ATB...

A na dovolenou, která byla světlým bodem celých prázdnin, se ani nedostanu...

No je pravda, že jakmile jsem si přivinula to hořící dítě, které se ke mně dnes připlo a nehnulo se, měla jsem jasno. Třebas opustím hranice Valmezu příští rok...
No a pokud se Joninkovi udělá lépe, projdeme aspoň okolí... třebas Skanzen v Rožnově, kde můj muž prý v životě nebyl. Holt Valach, no....

Omlouvám se za skuhrání, ale já muselaaaaaa 😝 😝 😝

egrzuz
22. srp 2009

Ahoj Kači, to má Jonášek asi to stejné co naše Kristýn. Měla teploty 5 dnů a jinak nic a potom konec. Druhý a třetí den měla 39 po 4 hodinách. Už je fit a Jarýn má ještě ten kašel, on ho má vždycky 4týdny ☹

S dovčou mě to moc mrzí, ale třeba ještě vyrazíte. Hlavně se držte, at je Jonáškovi dobře.

Simi, ať si kluci užijí dovču 😉 🙂

tindra
23. srp 2009

Ahojky,
Kači to je smolík,ale je to lepší než kdyby ho to chytlo někde v divočině i když břeclavská nemocnice je prý dobrá...
snad bude brzo líp.nemocný mimča jsou takový smutný,Luky smutnil i u průjmu.
táta je opět na rybách,ale já jsem byla nějaká akční,ostříhala jsem kluky,prodala ohrádku,uvařila marmeládu,obarvila si hlavu,rozmrazila ledničku,samo že ne jeden den🙂a ještě jsem ukecala babi ať tu jeden den spí a vyrazila si s holkama.no prostě prima víkend

gapka.h
24. srp 2009

Ahoj holky,
hlásím,že žijeme 🙂
byli jsme na dovči v Jižních Čechách,naše první dovča i kluků první noc mimo domov.Hoši to zvládli v poho,každý den nějaký výlet i kola jsme měli s sebou...Jinak chodíme na koupák-zvládám to sama 😝 Stále kojíme,ale jen ráno...Už se těším na září,jak nám začnou kroužky.....
Budu se vás snažit dočístn,protože jsem tu skoro měsíc nebyla....
Zatím jsme zdraví,jen nás trámí zoubky ☹
Přeji hezký den,pa 🙂

halkac
autor
24. srp 2009

Holky, tak zdravím z Lednicko-valtického areálu 😵 😵 😵 Nakonec jsme jeli, protože Jonda pořád nevěděl, zda je či není nemocný. Chvíli byl bez teplot, pak zase s ní. No a tak jsem zavřela oči, skočila do naloženého auta a fičeli jsme pryč, ať si to ještě nerozmyslím. A byla jsem (snad) po zásluze odměněna...Jonda se s teplotkami zlepšil a našla jsem na dásničce krvavé místečko 🙂

A tady je prostě úžasně...už jsme byli na dvou cyklovýletech a vůbec si užíváme rodinné pohoděnky. Tedy hlídat 20měsíční děti stojí trochu úsilí (už to odnesla rozbitá lampička v apartmánu), ale stojí to za to. Já jsem prostě dovolenkový typ 😵

Určitě se brzy ozvu a i odsud sleduji docházku !!!

daiquiri
25. srp 2009

Ahoj holky, tak já taky jen v rychlosti, poslední dobou trochu nestíhám. Martin má dovolenou, tak se nám víc věnuje, na druhou stranu to pro mě znamená pořád po něm uklízet i přes den a taky vařit obědy 😀

Jinak Pájovi se klube pátý zoubek a šestý má nateklý. Včera jsme byli na neurologii, tak se rozhodlo, že budeme chodit na rehabalitaci, přeci jen jsme dost pozadu, tak jsem na to zvědavá. Nejsem nadšená, ale taky mi štve jak se mě pořád někdo ptá jestli už choděj a když řeknu, že ani nesedí, tak se každý diví 🙄

daniellka
25. srp 2009

nazdárek děvčátka!!

kači -tak to je super,že jsi nakonec přece jen odjela. 😉 pořádně si to tam užijte!! 😀

já se taky jdu jen nahlásit,že žijem 😀
hrozně mě štv e,že končí léto,protože já jsem ve svým živlu. střídám chatu,kde je to naprosto famózní,i s bazénem,výběhem pro děcka a pod. s návštěvama koupaliště,různě výletujem,pokud mě zrovna teda neštve můj muž,tak je to dobrý 😀

taky budu muset dokoupit zimní garderobu a obutí a sáňky. chjo chjo 😀 naštěstí na podzim jsme vybavení. 😵
konečně jsem se odhodlala k prodeji kočáru,nafotila jsem náš první a uvažuju,že rovnou střelím i golfky,k když nevím,můžou se ještě hodit..

no nic, jdu se vrhnout do víru tady toho bordýlku doma,něco s tím provést 😀 😎

tindra
26. srp 2009

čaute,teda Dani,ty mě děsíš!!!Nakupovat na zimu?My ještě nemáme NIC!ani na podzim 😒
Kači jak je u nás na jihu??? 😉 😅
Já dneska byla s klukama sama v Brně no hrůza,kamoška je zapínala a já to nezkontrolovala a Luky se mi rozepl na dálnici a seskočil ze sedačky,panika,hrůza,zastavení v odstavném pruhu.....já se tak děsně bála že do nás někdo vrazí,to už NIKDY neudělám,budu si je poutat VŽDYCKY sama,ach jo.No ale je pravda,že ta jedna autosedačka se zapíná blbě,asi bych ji měla reklamovat,ale když se to docvakne pořádně tak to drží,tak to by mi asi neuznali...ach jo,to jsou zážitky....
ale zase jinak jsme to zvládli,kluci byli téměř vzorní,tak jsem hrdá matka,jak je mám hezky vychovaný 😀 😀

egrzuz
27. srp 2009

Ahoj holky,

Veru, já taky nadávám, když je Jarda doma, že musím vařit i pro něj 🙂

Dani, taky začínám nakupovat garderóbu pro dvojky na podzim a zimu.

Marti, to musel být docela šok, když ti Luky vylezl ze sedačky, viď? ☹ Já teda taky kontroluju, když někdo jiný přidělává děti do sedačky. U nás zase Kristýnka dělá to, že si vyvlíkne ruce z pásů a sedí tak na půl připoutaná, je to taky nebezpečný a já už nevím, jak jí to utahovat. 😒
Jste šikulky vzorný, ty naši uličníci dělají poslední dobou samou ostudu 😕 všude

Konečně mám objednané ubytování a 7.9 frčíme do toho Berlína. Už se těším, konečně dovolená, nikde jsem nebyla celé léto

daiquiri
27. srp 2009

Zuzi, já nadávám, ale včera mi bylo jako smutno ☹ Přeci jen to bylo fajn, být na ně dva, hned je to snažší 😅
Jinak v sobotu jedeme do Janova, na neděli máme domluvené půjčení kol + vozíček pro dvojčata, tak se těším. Hlavně poprvé jedeme mimo domov i přes noc, jsem zvědavá jak to všichni zvládneme 🙂
Ty jo, dovču závidím, my snad příští rok taky s prckama vyrazíme.

Dani, my taky máme už spoustu věcí nakoupeno, hlavně v Tescu měli slevy, tak jsem to hned brala útokem 😀 Bundičku pro Barču na podzim už máme dva měsíce 😀 Ale spíš řeším co na zimu, jestli kombinézy nebo teplý bundy a kalhoty.

Marti, mně se to dvakrát stalo ještě ve vajíčkách, děti nebyly připoutaný, ani na to zpětně nechci myslet ☹

egrzuz
28. srp 2009

Veru, my taky vlastně jedeme poprvé spát mimo domov 🙂 Ani nevím, co všechno zbalit s sebou.
Když budete mít ty kola , nepojedete do Liberce? Nebo někam do Jablonce? 😉 🙂

majatob
28. srp 2009

ahojte, omlouvam se, ze vam sem lezu, jen jsem se chtela zeptat jestli nahodou nektera nemate kocarek Peg perego duette sw? Libi se mi jako sourozeneckej, ale zajimala by me nejaka zkusenost s nim 🙂

daiquiri
28. srp 2009

Zuzi, do Liberece asi ne, spíš prý nějak přes Novou louku a tak nějak. Tu trasu neznám. Ale do Jablonce počítám, že pojedeme nakoupit do Hypernovy 😀 My sice jedeme jen na jednu noc, ale já už toho mám tolik, že jsem zvědavá jak se vejdeme.

egrzuz
28. srp 2009

Veru, hypernova je v Liberci 😉 🙂 v Jablonci není
Tak uvidíš, kdyžtak dej vědět, sjela bych do hypru pozdravit Vás 🙂

Já budu pakovat příští týden, no ono už to výjde na stejnbo jestli 2 dny nebo 5 😀

Majatob, já myslím, že tady ho žádná mamina nemá, ale nejsem si jistá